Herkese İyi Forumlar, Yardımlarınızı Esirgemeyin

Users who are viewing this thread

Syzwoll

Arkadaşlar mod işine atılmayı düşünüyorum ancak bu konu hakkında hiç bir bilgim yok. Şu 2 konuya göz gezdirerek bir şeyler kapmaya çalışıyorum:

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293315.0.html
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,298544.0.html

Biliyorum öyle 2 günde öğrenilecek bir iş değil, yavaş yavaş olacak inşallah.

Hangi konular bana yardımcı olur, TweakMB nedir,  mod işlerinden anlayan biri bana yardım edebilir mi?
Kafamdaa deli sorular. Şimdiden sizleri meşgul ettiğim için özür diliyorum.

Saygılar.

Harita işini bi kenara bırak şimdilik. Öncelik modelleme ve kaplamada güzel zırhlar, kılıçlar yaparsan kısa sürede dikkat çekersin.

Buradan bir şeyler kaparsın yavaş yavaş. Aceleci davranma, Warband'ın en güzel modları en geç çıkanlar oluyor genelde. Çünkü insanlar emek harcıyor geceden gündüze.
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293315.0.html

Mod yaparken anlamadığın bölümleri mod çıkarmış olan kişilere sorabilirsin, Kodlamalar olur. Modelleme ve kaplamacı çok üye var forumda. Onlarla da iletişime geçersin. Sen her şeyi ilerlet, bazı kodlama işlerinde ben yardımcı olurum.

Forumda böyle iyi ve yardımsever insanlar olduğunu görmek beni çok mutlu etti. Hepinize teşekkür ederim.
Önerilerinizi dikkate alacağım. Bundan sonra sorularımı bu başlık altından sormayı düşünüyorum.

Bana yardımcı olmak isteyenler buradan bildirip konuya abone olursa sevinirim.
Tekrardan teşekkürler.

Henüz bir konu seçmedim ancak yaratıcılığım çok iyidir diyebilirim.
Neyse, OSP kullanmayı düşünmüyorum, zaten nasıl OSP eklendiği konusunda da hiç bir bilgim yok. :grin:
Şu an mod bilgim 0. Konulardan bir şey kapmaya başlayınca ve kendimi yeterli hissettiğimde bir ekip kurup, modda biraz ilerleyip sonrada konusunu açmayı düşünüyorum.

Haydi bakalım, bir şeyler yapacağız.

Merhaba arkadaşlar, yine ben.

Nam-ı Diyar modülcü Erozbey'in konusunu okurken Kodlama adlı başlığı okudum ancak pek bir şey kapamadım haliyle. Kodlamacı olmak için özel bir bilgiye ihtiyaç var mı?
Cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Te zanettim mod yapıp löseve bağış toplayacak, nasıl konu başlığı bu.

Kodlama yapmak için " Morgh's Mount & Blade Warband Mod Tools " adlı bir programa ihtiyacın var, Mini kodlamalar çok kolay zaten, Modules > örn : Native içindeki menus.txt' den de ayarlayabilirsin.

Al bakalım, bu konu sana kesinlikle yardımcı olur. :wink:
http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=156401.0

Mod Tools ile bir karakter yüz kodlamasını yapabilirsin, Eğer varsa sende program biraz da ingilizcen biraz incele derim bir sürü konusu var :wink:

berkaysonel said:
Kodlama yapacaksan module_systeme ihtiyacı var ona yok o sadece işini kolaylaştırıyor o kadar

Mod yapmaya yeni başlayacaklar için kolay olabilir kullanımı sonra Module System'i kullanabilirler.

Belendor said:
Bak bakalım o konuları kim kurmuş. Ukala dümbeleği. :wink:

Nedense Mod Tools anlatım konularında senin nickini göremedim, Ayrıca laflarına dikkat et ahlak bozuğu.

O zaman biraz da ben ukalalık yapayım.

Mod tools, ilk başta 1011 için çıkmış daha sonra Warband'a çevrilmiş bir 3rd party aracıdır. Yapabildiklerinin arasında kesinlikle kod yazabilme yoktur, uzaktan alakası yoktur hatta. Eğer sayarsan, itemlara ti_on triggerlarını kullanarak birer blokluk scriptler yazılabilir ki alevli ok gibi şeyler düşünmüyorsan çokta göz doyuran bir özellik değildir. MS'de troops, items, parties ve party_templates dosyalarını bir GUI (Graphical User Interface) aracılığıyla modifiye edilebilecek sözde daha komforlu bir ortam sunar. Kendilerini yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum, genelde kod yazıyorsam hiç işim bile olmaz.

Belendor said:
O zaman biraz da ben ukalalık yapayım.

Mod tools, ilk başta 1011 için çıkmış daha sonra Warband'a çevrilmiş bir 3rd party aracıdır. Yapabildiklerinin arasında kesinlikle kod yazabilme yoktur, uzaktan alakası yoktur hatta. Eğer sayarsan, itemlara ti_on triggerlarını kullanarak birer blokluk scriptler yazılabilir ki alevli ok gibi şeyler düşünmüyorsan çokta göz doyuran bir özellik değildir. MS'de troops, items, parties ve party_templates dosyalarını bir GUI (Graphical User Interface) aracılığıyla modifiye edilebilecek sözde daha komforlu bir ortam sunar. Kendilerini yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum, genelde kod yazıyorsam hiç işim bile olmaz.

Ooo, iyi peki. Düzgünce bilgi vermek varken hakaret yakışmıyor.

Yeni bir moda başlamak için gerekenler Python 2.7, M&B Module System ,Notepad ++(veya istediğin başka bir program) ve M&B. Acemiler için f9t arkadaşın dediği gibi Mod Tools çok güzel bir yardımcı olacaktır.

Mod Tools daha kolay ve anlaşılırdır,yeni asker yapabilir,yüz şekillerini değiştirebilirsin.Extra bir koda vs. gereğin kalmaz,hepsini Mod Tools yapar.

Önemli kodlamalar için büyük bir kodlama bilgisi gerekir.Bir program kullanmadan,sadece Module System ile birçok şey yapılabilir fakat çok dikkat isteyen bir iştir.Peki ne yaparız bu Module System ile?

Uçan inekler mi diyim, ateş çıkaran atlar mı diyim herşeyi yapabilirsiniz.Sadece bir kod yeter ve işte hazır.Tabi bu kodları yapması var o sıkıntı.

Kısacası,herşeyin bir görevi var Mod Yapımında.Bir şey eksikse mod olmuyor diyeceğim.Haydi kolay gelsiiiiiin.

Hepinize teşekkür ederim.

Peki hazır kodları bulabileceğim bir konu var mı? Acelem var, o yüzden sizden istiyorum. Yoksa kendim araştırırdım.

Tekrardan teşekkürler herkese.

Back
Top Bottom