HERKES OKUMALI VE FİKRİNİ BELİRTMELİ. . .

Users who are viewing this thread

faruk06

Recruit
Öncelikle s.a arkadaşlar daha önce hesabım vardı fakat şifresini unuttuğum için yeni hesap açtım arkadaşlar aklıma gelen birşeyi sizlerle paylaşmak istedim.
Bildiğiniz üzere oynadığımız bu oyun Türk yapımı bir oyun fakat oyunda Türk milleti yok, konulara baktım bunun hakkındada birşey bulamadım tamam iyi hoş mod yapmak veya modla oynamak çok güzel birşey ama neden kendi milletimiz oyunda yer almıyor bildiğiniz üzere oyunun native modunda arap,moğol,bizanslılar gibi milletler var sarranid,kergit felan işte yada varda benim mi haberim yok ?
Gelin oyunun yapımcılarına sesimizi duyuralım oyun daha zevkli bir hal alsın, birde garibime giden dünyada toplam 6 milyon nüfusu olan moğollar var biz yokuz :smile: Duyarsız kalmayalım bence . . .
Konuyu doğru yere açmışımdır inş 2 yıldır forumdan uzağım :smile: yanlışsada af buyurun. .

faruk06 said:
Öncelikle s.a arkadaşlar daha önce hesabım vardı fakat şifresini unuttuğum için yeni hesap açtım arkadaşlar aklıma gelen birşeyi sizlerle paylaşmak istedim.
Bildiğiniz üzere oynadığımız bu oyun Türk yapımı bir oyun fakat oyunda Türk milleti yok, konulara baktım bunun hakkındada birşey bulamadım tamam iyi hoş mod yapmak veya modla oynamak çok güzel birşey ama neden kendi milletimiz oyunda yer almıyor bildiğiniz üzere oyunun native modunda arap,moğol,bizanslılar gibi milletler var sarranid,kergit felan işte yada varda benim mi haberim yok ?
Gelin oyunun yapımcılarına sesimizi duyuralım oyun daha zevkli bir hal alsın, birde garibime giden dünyada toplam 6 milyon nüfusu olan moğollar var biz yokuz :smile: Duyarsız kalmayalım bence . . .
Konuyu doğru yere açmışımdır inş 2 yıldır forumdan uzağım :smile: yanlışsada af buyurun. .

Oyun zaten Calradia adlı hayali bir kıtada geçiyor. Dünya'da Calradia diye bir kıta varda ben mi göremedim yoksa ?

faruk06 said:
Bu konuyu açan 3216452131. kişisin tebrikler.

Forumdan uzun zamandır uzağım k.bakmayın tamam konuyu ilk ben açmamış olabilirim fakat o hayali kıta calradiada moğollar yaşıyosa Türklerde yaşıyodur anlatmak istediğim kendi yaptığımız oyunun içinde kendimiz yokuz. . Yorumlarınız için teşekkürler.. Bu oyunu bir avrupalı oynası sevdiği karakteri orada svadya veya vaegir şövalyesi vehyahut bir rodok çavuşu olarak bulabilir oyunu en çok oynayan ülkelerden biri biziz ama gel sen işe bak ki biz oyunda yokuz ?

Kergitler ne ?? Arap mı ???

Git Hun imparatorluğunu, göktürk imparatorluğunu filan araştır sonra bu soruyu kendine sor.      Kergitler moğol diye birşeyde yok Moğol Kültürü ile Orta asya türk kültürü birbirine çok benzer. Dinleri, çoğu gelenekleri , ve töreleri aynıdır.

Kimmer said:
Kergitler ne ?? Arap mı ???

Git Hun imparatorluğunu, göktürk imparatorluğunu filan araştır sonra bu soruyu kendine sor.      Kergitler moğol diye birşeyde yok Moğol Kültürü ile Orta asya türk kültürü birbirine çok benzer. Dinleri, çoğu gelenekleri , ve töreleri aynıdır.
Arkadaşım arap dediğim sarranidlerdir bunu anlamak çok güç değil liderleri Sultan Hakimin adından anlaşılıyor, kergitlerde %100 moğol kültürünü yansıtmaktadır o sakal o saç şekilleri bizde yoktur buraya sayfalarca sana Göktürkler hakkında Hun İmparatorluğu hakkında yazı yazabilirim bilmediğim şeye konuşmam susarım . Şu sayfayı bi incelemeni istiyorum
http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=193320.0
Moğollarla töremiz, dinimiz vs benzesede ne görünüşümüz nede dilimiz benzemez. .
Bu arada Astendrache kardeş moğollar tarihte hiç bir zaman Türkler kadar fazla olamamıştır. Bunu günümüzdende anlayabiliriz günümüzdeki Türk nüfusu yaklaşık 250 milyon iken Moğol nüfusu 6 milyona yakındır. .

Astendrache said:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Mo%C4%9Fol_%C4%B0mparatorlu%C4%9Fu
İmparatorluk kurulma döneminde Asya'daki Cengiz Han idaresine boyun eğmiş Moğol ve Türk boylarının birleşiminden oluşuyordu yazıyor dikkatini çekerim ben bu yazıyı daha önce okudum Cengiz Hanı araştırırken. .

Eskinden şimdiye nazaran daha fazlaydı moğollar fakat Türk boyları olmasa hiç bir şey yapamazlardı Cengiz Hanın Türk hayranlığı nedendir sanıyorsun kardeş ? Savaşlardaki maharetimiz ve cesaretimizden dolayı. . Mesele nüfus meselesi değil sen tarihe dayalı oyun yapıyorsun tarihi defalarca yazan milleti oyuna koymuyorsun tepkim buna yani yoksa sen Türk değilmisin Astendrache ?

Kergitler Moğol değil. Nordlar da Viking değil. Calradia da içindekiler de tamamen taleworlds tarafından üretilen şeyler. Ama kafadan uyduramazsin böyle şeyleri. O yüzden gerçek tarihten ve kültürlerden esinlenilmis. Oyunda Moğol felan yok. Onlar Kergitler ve kendi kültürleri var.

Ha ben oyunda Türk felan istemiyorum kişisel olarak. Her yere her şeye Türk denilmez yani.

Ubsilon Xeforian Cioss çok kesin konuşuyorsun gören İlber Ortaylı sanacak yavaş :smile: tamam fikrini belirtmen gayet güzel herkes istemek zorunda değil zaten. .

faruk06 said:
Ubsilon Xeforian Cioss çok kesin konuşuyorsun gören İlber Ortaylı sanacak yavaş :smile: tamam fikrini belirtmen gayet güzel herkes istemek zorunda değil zaten. .

Düşünmek gerekirse sadece kültürleri yansıtıyorlar. Defalarca Kergitler Türk mü Moğol mu diye konu açıldı ki iki taraftan benzerlikler bulundu. Eve dönünce linkini atabilirim.

Ama istiyorsan ki kesinlikle Türk adıyla bir devlet olsun, çok tuhaf kaçar.

Sarranid Sultanlığı
Nord Krallığı
Vaegir Krallığı
Kırgızistan?

SalsusAtheos said:
Onun yerine yeni oyunda yine farklı bir isimle anadolu ve pers toplumunun kültürünü yansıtan bir devlet eklenebilir.
Aynen kardeşim !
Bu arada redstone sadece kültürlerini yansıtmıyor tamamen aynı dostum bak mesela ne var kergitlerde Belir Noyan, noyan moğollarda kullanılan bir ünvan mesele tümen-i noyan moğollarda kullanılan bir ünvandır yani adamlar tamamen benzetmiş. .
Kırgızistan yerine Hun İmparatorluğu ya da Göktürkler nasıl ?

Oyunda zaten gerçekten olan bir millet veya ırk yok. Tamamen hayal ürünü bir kıta yaratılmış ve sen bu hayal ürüne kıtaya gidipte gerçek millet falan eklersen ne oyuncu bekle ne de eleştiri :smile: 
Ama evet gerçek bir harita veya kıta yapılsaydı , Türkleri zaten koyarlardı emin ol.

Back
Top Bottom