Hearts of Iron IV

Users who are viewing this thread

İşte, atmaya kalksam tonla farklı template var. Her zaman kullandığım template diye bir şey yok. Oyun başı Hardness'a abanıp oyun sonu %60-80 arası Hardness gitmeye özen gösteriyorum. Bol bol soft attack için top, hard attack için anti-tank. Hiç çekinmeden tuz eker gibi ekliyorum. Hepsi bu. :grin:

Hobeto baya aşmış ya. Ben genelde modlu single oynadığım için hiç böyle ince düşünmeye de sebebim olmadı 100 saat oynanma olmasına rağmen. Hobeto, başka bildiğin taktik ve ince detaylar varsa yaz hacım, faydalanalım.

Oyunu oynadıkça yeni şeyler öğreniyorsun içine giriyorsun zaten. Başta hardnessa abanmak çok mantıklı çünlü ne kadar hardness fazla olursa o kadar az soft attackdan damage alıyorsun. Başta orduların çoğunda armor diye bir şey yok zaten. Elindeki ufak bir breakthrough bile işe yarıyor o zaman. Late gamede herkesde tank divisonlar biriktiği için aldığın damageı azaltmak amacıyla hardnessı düşürecek birimleri ekliyorsun. Kağıt üstündeki mantık işte.

Rezerv önemli. Hiç küçümsememek lazım. Dün Erkutla attığımız MPde 250 divisionum vardı 150si rezerv zaten. 100 divisionlar 1 e 4 orandaki 5 farklı cephede savaştım. Rezervler cephede olsa hem supply yiyecekti hemde resistanceın yıktığı fabrikalar yollar yüzünden ekstra supply problemi ve ekipman eksikliği yaşayabilecektim. Belkide encricle olacaktım. Çok fazla cephede savaşınca insan planı aktive edip unutabiliyor.

Ya İspanyaya dalmadın, ingiltereye çıkamadın, İtalyayı yenemedin ben balkanlarda 20 divisonla 80 ingiliz divisionı tutmaya çalışınca bana laf yapıyorsun :lol:

Hindistan Afrika ve Güneydoğu Asyayı kim fethetti????? Şimdi hava ve deniz kuvvetleri olmayanlar kızıl orduya yol açsın pls  :cool:

Arkadaşlar bir soru soracağım, ya ben bu oyunu aşırı çok seviyorum lakin bir zaman sonra oyun çok fazla kasmaya başlıyor, ve hatta bazen oyundan bile atıyor.. Arkaplanda açık olan modların etkisinden mi yoksa bilgisayarım mı düşük? PUBG oynarken bile 30 40 FPS alıyorum yani, neden böyle anlamış değilim..

General Shepherd said:
Arkadaşlar bir soru soracağım, ya ben bu oyunu aşırı çok seviyorum lakin bir zaman sonra oyun çok fazla kasmaya başlıyor, ve hatta bazen oyundan bile atıyor.. Arkaplanda açık olan modların etkisinden mi yoksa bilgisayarım mı düşük? PUBG oynarken bile 30 40 FPS alıyorum yani, neden böyle anlamış değilim..
Late gamede çok fazla division olduğu için kasıyor.

En son hızda ve yüksek çözünürlük ayarlarında oynuyorsan kasabilir. Bunun senin bilgisayarınla çok bir alakası yok. Herkeste olan bir durum. Ama yine de bunu önleyen modlar mutlaka vardır, onları inceleyebilirsin. :smile:

hobeto13 said:
En son hızda ve yüksek çözünürlük ayarlarında oynuyorsan kasabilir. Bunun senin bilgisayarınla çok bir alakası yok. Herkeste olan bir durum. Ama yine de bunu önleyen modlar mutlaka vardır, onları inceleyebilirsin. :smile:

Hangi modlar mesela? Bildiğin var mı

Grafiklerle alakası yok. Oyun sonuna doğru ekipman bolluğundan Sovyetler gibi ülkeler tonla division basıyor. O kadar çok division olunca CPU'ya çok yük biniyor. Bazı modlar divisionlara limit koyup kasmayı azaltıyor.

Sorma. Kaiserreich ile Osmanlı oynarken yaklaşık 500k divisionum vardı. Diğer devletlerde büyüyünce tabi. Uçağı, gemisi, askeri. Normal oyunda kasıyor. Başarım alayım diye kasa kasa zor geçtim bir oyunda 1 FPS falan alıyordum. Şahsen oyunun bu halini Eu4 1.0a benzetiyorum ben. Gereksiz bir lag vardı o sürümde. Umarım bunda da düzeltilir.

44083182C569AFB8FB0F4191AE603E4A62D03997
Almanya, İtalya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Sovyetler Birliği, Japonya ve bütün uydu devletleri, Siam İmparatorluğu.
Kürşat ile multiplayer oyunumuzdan. İlk defa Unholy Alliance gördüm Faşist-Sosyalist oluruz sanıyordum Almanya kurduğu için dümdüz faşist oluyor faction. Boşyere İspanyada başa Cumhuriyetçileri geçirdim, adamı alamıyoruz faction'a. Unholy Alliance yapınca İsviçreden tuttur herkes katıldı Allies'a ondan ötürü Almanya ile Yugoslavya, Çekoslavya, Memel focuslarından sonra yapmanızı tavsiye ederim.

ErkutErdem said:
Şu oyunda paratrooperları ayarlamayı öğrenemedim. Ben sadece tek vilayete indirebiliyorum adamlar 10 askerin 10unuda farklı vilayetlere indirebiliyor. Çok basit şeylerde sıkıntı yaşıyorum hep, zaten şu waking tiger ile değişecek her şey yine.

Bir orduda bulunan birimlerin hepsine teker teker emir verirsen birden fazla bölgeye saldırabilirsin.

darkest hour: a hearts of iron Diye bir oyun var deneyen var mı aranızda?
Önceden steamda görmüştüm ve geçende indirime girmiş aldım 4.5 tlydi yanılmıyorsam ve oyun 1gb mg kadar bir yer tutuyor toplamda ama son derece güzel bir oyun ve oldukça da detaylı. Sistem sıkıntısı vs. çekenlere kesinlikle öneririm.

Back
Top Bottom