Hearts of Iron IV

Users who are viewing this thread

Bi deneyem bakayım Türkiye'yi dedim, zor derken kastettiğin bu sanırım, savaşın en büyük cephesi Anadolu oldu :mrgreen:
Bulgaristan'ı Fransa garantilemişti ondan Axis'e girip saldırdım açgözlülükten yani bunlar da benim hatam aslında beklesem daha iyisi çıkardı. Gerçi İtalyanların yardımıyla düşmanı püskürtecez yine elbet... Tabii Almanya Sovyet'e savaş açmazsa :lol:
Ama yok ya kötü ülke değil tek sıkıntı 100 tane naval invasion yemesi ve durduracak bir donanması olmaması... İtalya durdursa bari de o da cacık yapmıyor, yardırsa alıacz Anadolu'yu geri de anca orda bekliyo ki adamlar daha büyük ordu toplasın Anadolu'da. Bu uzun süre böyle devam eder ama düşeceğimi zannetmem yine de Sovyet işgali olmadığı sürece.
D4CB7671BCE6233FCADDD6F2C10EDD103A719F32

İsveç'te tatil var ondan pek bir şey değişmedi birkaç haftadır, ama oynanmayacak halde demek de abartı olur tabii bug var diye de.

1943'deyim. Her şeyi tamamladım sayılır fakat abi Türkiye'yi adam etmek çok zor ya. Sivil fabrikaları daha hızlı inşa yapayım diye dayadım her yere yinede yetmiyor yav. 8 senede bir tank basmadım ama silahta ve ve toplarda son seviyeyim. Çok da ilginç oyun oldu Avrupa Almanların, Balkanlar ve Kuzey Sovyetlerin, Asya Japonların oldu. İtalya-Almanya-Japonya-Türkiye Axis ittifağı var ama Sovyetlerle bir savaşıyoruz. Hiçbir anlaşmamız olmamasına rağmen full bizim cephelere falan geliyor bug oldu galiba. Sınırda benden çok Sovyetler görev yapıyor. Amerika geldi hayvan oğlu hayvan bana çıkartma yaptı zor kurtardım. Zaten manpower anca 4m oluyor. Çok zorluyor yahu.

Bu arada şimdi dünyanın tamamı savaşta. Benim savaşa katkım %6 olarak gözüküyor (asistler sayılsaydı yarısı benim olurdu. Ülkenin %50'sini zor tutuyorum zaten  :shifty:) Yunanistan'a, Iran'a ve İspanya'ya ben savaş ilan ettim fakat Almanlar, daha önce de başıma geldiği gibi, bütün dünyayı kendine alır mı yoksa savaş başlattığım yerler bende mi kalır?

Klai said:
1943'deyim. Her şeyi tamamladım sayılır fakat abi Türkiye'yi adam etmek çok zor ya. Sivil fabrikaları daha hızlı inşa yapayım diye dayadım her yere yinede yetmiyor yav. 8 senede bir tank basmadım ama silahta ve ve toplarda son seviyeyim. Çok da ilginç oyun oldu Avrupa Almanların, Balkanlar ve Kuzey Sovyetlerin, Asya Japonların oldu. İtalya-Almanya-Japonya-Türkiye Axis ittifağı var ama Sovyetlerle bir savaşıyoruz. Hiçbir anlaşmamız olmamasına rağmen full bizim cephelere falan geliyor bug oldu galiba. Sınırda benden çok Sovyetler görev yapıyor. Amerika geldi hayvan oğlu hayvan bana çıkartma yaptı zor kurtardım. Zaten manpower anca 4m oluyor. Çok zorluyor yahu.

Bu arada şimdi dünyanın tamamı savaşta. Benim savaşa katkım %6 olarak gözüküyor (asistler sayılsaydı yarısı benim olurdu. Ülkenin %50'sini zor tutuyorum zaten  :shifty:) Yunanistan'a, Iran'a ve İspanya'ya ben savaş ilan ettim fakat Almanlar, daha önce de başıma geldiği gibi, bütün dünyayı kendine alır mı yoksa savaş başlattığım yerler bende mi kalır?
Savaşa katkın ne kadar yüksekse barış olduğunda o kadar yer alırsın. Arttırmak için victory pointleri ele geçirmen gerekiyor. En fazla victory point genelde başkentlerde oluyor. Müttefiklerinle birlikte savaşa girmenin kötü bir yanı işte, barış olduğunda yeterince victory point almadıysan bizzat fethettiğin yerleri kaybediyorsun.

HOI 3e göre çocuk oyuncağı gibi ama çok daha iyi bir deneyim bence.Karışık olmaktan çok daha çok taktiğe izin veren bir oyun olması daha iyi olmuş.

Hala oynayan var mı?Yeni eklentiyi deneyen?

Agression said:
Diğer oyunları oynamadan bununla başladım. Oyun biraz yavaş mı ilerliyor baya sıkıldım oynarken
hızını arttırabilirsiniz. Bence eoynamaya başlamadan önce bi 10 bölümlük falan gameplay izle. Katkısı çok büyük olur. İstersen kanal önerebilirimözelden

Allies'e karşı savaşmak kanser sebebi ya. Sürekli naval invasion gelir. Doğru düzgün filon olmadığı için amerikaya ingiltereye gidemezsin. Özellikle fransa tam kanser. Herkese her şeye bir indepence guarentee atıyo kendi kapütüle olmuş zaten. Sırf seni amerika ve ingiltereyle savaştırmak için, canada garip yerlere bir birim naval invasion atsın diye.

Türkiye'de baya potansiyel var. Irak, İran, Afganistan, Yunanistan, Bulgaristan ve Yugoslavya'yı işgal etmiştim, kimse de karışmadı. Fakat Almanya'nın Polonya'yı işgaline kadar kimse saldırmadım, milletin focus treeden neutral foreign policy seçmesini bekledim. Öyle yaptıklarında savaş açtığın gibi müttefiklere katılmıyorlar.

Ben 250 division çıkarmıştım, Berlinden hollandaya kadar gittim, güneyde de tüm arap yarım adası+ iranı almıştım ama manpower büyük sıkıntı. Bir yerden sonra %25i savaşa koyup saldıramıyorsunuz. Faşistken de uçaklarla ingiltere ve amerikanın filolarını akdenizden tamamen çıkardım da yine işgala gidemedik. Önemli olan factiona girip fransa birilerine garanti atmadan, yunanistan, bulgaristan+Iraq ı almak. Garanti atıyorsa da darbe filan ayarlayıp öyle dalın.

Finde said:
Ben 250 division çıkarmıştım, Berlinden hollandaya kadar gittim, güneyde de tüm arap yarım adası+ iranı almıştım ama manpower büyük sıkıntı. Bir yerden sonra %25i savaşa koyup saldıramıyorsunuz. Faşistken de uçaklarla ingiltere ve amerikanın filolarını akdenizden tamamen çıkardım da yine işgala gidemedik. Önemli olan factiona girip fransa birilerine garanti atmadan, yunanistan, bulgaristan+Iraq ı almak. Garanti atıyorsa da darbe filan ayarlayıp öyle dalın.

Yunanistan'a darbe yapıp savaş açacaktım. Taraflardan biri comintern diğeri de allies factionuna girdi. :grin:  :lol:

Toprakg said:
Finde said:

Yunanistan'a darbe yapıp savaş açacaktım. Taraflardan biri comintern diğeri de allies factionuna girdi. :grin:  :lol:
Dram

Back
Top Bottom