Hayalperest miyiz ?

Users who are viewing this thread

Bunlar kullanıcıların/oyunu alanların dertleri değil. Burada herhangi birisi bu dediklerine "Ben mi dedim kardeşim oyun motoru yap diye, bana ne" diyebilir.

Konuya gelince, hayalperestlik sizin ne düşündüğünüze ve ne istediğinize kalmış durumda. Bazı noktalarda Warband'dan absürt şekilde daha iyi Bannerlord. Bunu inkar etmek taraflı düşünmek demektir. Bu iyileşmeler sadece grafik değil ama grafik anlamında bile konuşursak zaten Warband'ın karton yapısını hatırlarsınız, Bannerlord ile kıyaslayın. Bannerlord beklediğim kadar keyifli bir oyun mu? Kesinlikle değil. Warband'da olan çok basit birkaç özelliğin bile eklenmemiş olması can sıkıcı. Çoğu şeyde basit işler yapılmış, tamamen "Koyduk ya özelliği var işte" denilmek için bence.
Yine de Bannerlord bitmiş bir oyun değil. Bittiğinde harika bir oyun mu olacak? Bu size kalmış, daha doğrusu ne beklediğinize kalmış. Warband'dan fersah fersah farklı olmayacak, olmasın da zaten. Çoğu şey geliştirilmek üzere koyulmuş oyuna bariz şekilde. Ne zaman geliştirirler veya yolun ortasında vazgeçip çıkarırlar mı orasını göreceğiz. Ama ortada "Yeni Oyunculara Hitabet" için basitleştirme yok. Çoğu şey zaten aksine mekanik olarak daha karmaşık Warband'a kıyasla.
+1 Okyanus kadar geniş göl kadar derin olan oyundur Bannerlord.

Ayağından vurulduğumuzda topallamayı yada okla vurulduğumuzda oku kırmayı beklerdik vurduğumuz düşmanın sürünerek sipere gitmesi belirli süre sonra orda ölmesi oyuna zevk veren şeyler bunlardır .Optimizasyon bug güncelleme geldikçe düzelir zaten.

Bazı konularda tepkimi bende koyuyorum ama optimizasyon konusunda şuan oldukça mesafe kat ettikleri ortada sisteminizi teknik destek bölümünde paylaşıp sorunun çözümü için yardim isteyebilirsiniz.
Beklerken yeni sistem alırım hocam :.)

Beklerken yeni sistem alırım hocam :.)
Şuan çok ön yargılı davrandiğinizi düşünüyorum bu konuyu hıç teknik desteğe ilettiniz mi yoksa sadece optimizasyon çok kötü mü yazdiniz binlerce parça ve sistem varken herkese ayni fps yi veya ayni düzeyde optiminasyonu hemen sağlanmasi beklenemez değil mi ?

Optimizasyon konusuna katılıyorum. Sırf test etmek için az önce girdim 5 dakika deneme yaptım. Önceden 60 FPS sabit oynayabilmem için düşükte oynamam lazımdı. Şimdi 250 kişilik savaşta ultranın bir tık altında 60 fps alıyorum. Kalabalık olmayan mekanlarda her şey fullken 70-80 fps arasında alıyorum (1080p). Optimizasyon baya gelişmiş görüntüler falan şahane. Fakat yapay zekaya diyecek yok adamın atla etrafında dönüp sırtına ok atıyorum hala ordumun etrafında dönmeye çalışıp başka yöne bakıyor.

Optimizasyon konusuna katılıyorum. Sırf test etmek için az önce girdim 5 dakika deneme yaptım. Önceden 60 FPS sabit oynayabilmem için düşükte oynamam lazımdı. Şimdi 250 kişilik savaşta ultranın bir tık altında 60 fps alıyorum. Kalabalık olmayan mekanlarda her şey fullken 70-80 fps arasında alıyorum (1080p). Optimizasyon baya gelişmiş görüntüler falan şahane. Fakat yapay zekaya diyecek yok adamın atla etrafında dönüp sırtına ok atıyorum hala ordumun etrafında dönmeye çalışıp başka yöne bakıyor.
Kesinlikle hocam iyi yaptıkları şeylerde de haklarına vermek gerekir sizle şikayetlerimiz neredeyse ayni beni de hayal kırıklığına uğratan şey yapay zeka ve oyunun ilerleyişe cevap vermemesi kralsan da cümleler ayni yapacakların ayni siradan bir gezginse de diyaloglar ayni yapacaklarında ama bunlar çözülmeyecek problemler değil bence neden bu zamana kadar bunlarda ilerleme olmadiğini anlayamiyorum birde gerek savaşlarda ve kuşatmalarda ki yapay zeka hatalari veya haritada adamin gidip yakin olduğu yeri değilde benim en içimdeki noktayi kuşatmasi çok saçma geliyor.
Savaşlarda keşke total warda ki gibi dusman hamlelerimize cevap verse öbür türlü zombilere karşi savaşıyormuşum gibi hissediyorum karşida bir komutan olduğunu hissetmiyorum.Oyun erken erişimde geliştiriciler hala bu problemleri çözebilirler belkide bunlara çalışıyorlar ama bunlarin çözümü gerçekten bu kadar uzun mu veya öncelik olarak bu kadar geride mi de hala birşeyler değışmedi bunu anlayamiyorum.

Flaming
Avukat olmayan ve 140 lira vermiş olan oyuncu arkadaşlar neden aklı başında insanlar olarak şikayetlerinizi ve isteklerinizi bildirip, henüz tamamlanmadığını bildiğiniz bir oyun için geribildirimde bulunmaya devam etmek yerine, toksik bir şekilde bebek gibi ağlamaya devam ediyorsunuz?

Ağlamayana biberon yok ama burasıda kum havuzu değil

Avukat olmayan ve 140 lira vermiş olan oyuncu arkadaşlar neden aklı başında insanlar olarak şikayetlerinizi ve isteklerinizi bildirip, henüz tamamlanmadığını bildiğiniz bir oyun için geribildirimde bulunmaya devam etmek yerine, toksik bir şekilde bebek gibi ağlamaya devam ediyorsunuz?

Ben kum havuzunda debelenmeyi seviyorum avukat bey. Bir önceki yazıda ben avukat değilim falan dedin de, şimdi avukat kesildin heralde? Kime ne yapacağını söylemeyi moderatörlere bırakmak bence en akıllısı olur.

Last edited:

Ben Hayalperest değilmişim onu farkettim şu an.Avukatlara bırakıyorum...Evet demedim say. @Kargai.Daslok

Last edited:
Ayağından vurulduğumuzda topallamayı yada okla vurulduğumuzda oku kırmayı beklerdik vurduğumuz düşmanın sürünerek sipere gitmesi belirli süre sonra orda ölmesi oyuna zevk veren şeyler bunlardır .Optimizasyon bug güncelleme geldikçe düzelir zaten.
O dediğiniz oyunda birçok soruna yol açar. O tarz şeyler, elbette oyun zevkini arttırır fakat bu sefer Multiplayer'ı daha çok öldürür kimse doğal olarak oynamak istemez. Eğer bunlar olmayacak olsaydı çok güzel ayrıntılar olurdu topallama falan, ama bu özelliklerin sorunsuzca eklenmesi çok zor olacağı için imkansız denebilir :grin: .

Toksik ve bebe diyerek aklınca laf soktuğun insanlar sen buralarda yokken, kapalı betada geri bildirimini yaptılar. Sayfa sayfa öneri ve istek listesi yaptılar. Zamanında hiçbirine geri dönülmeyince seslerini çıkarttılar. Şimdi teknik destek bölümü bu sayede aktif olarak kullanılıyor. Senin yazdığın yorumlar hariç konu altında hiçbir tartışma çıkmıyor sen gelince olay kişisel tartışma halini alıyor ve herkes sana cevap veriyor. Bence önce kendine bak. Sana birisi cevap verdiğinde ortaya laf atmak yerine yüzüne karşı cevap ver. Cevap veremiyorsan konuyu uzatma biz seni unuttuk bile.

Toksik ve bebe diyerek aklınca laf soktuğun insanlar sen buralarda yokken, kapalı betada geri bildirimini yaptılar. Sayfa sayfa öneri ve istek listesi yaptılar. Zamanında hiçbirine geri dönülmeyince seslerini çıkarttılar. Şimdi teknik destek bölümü bu sayede aktif olarak kullanılıyor. Senin yazdığın yorumlar hariç konu altında hiçbir tartışma çıkmıyor sen gelince olay kişisel tartışma halini alıyor ve herkes sana cevap veriyor. Bence önce kendine bak. Sana birisi cevap verdiğinde ortaya laf atmak yerine yüzüne karşı cevap ver. Cevap veremiyorsan konuyu uzatma biz seni unuttuk bile.
?

Hocam tüm söylenmesi gerekeni söylemişsin ağzına sağlık.

Konuya herhangi bir cevap vermeye gerek kalmamış teşşekkür ederim yazdıklarınız için.

Daha fazlasına gerek bırakmamışsın hocam.

Back
Top Bottom