Hatalar ve Buglar

Users who are viewing this thread

Şehirlerde 700 küsür adam var gözüküyor Lâkin kuşatıp savaştığımızda 200 civarı adam öldürünce şehri almış oluyoruz,

Bi de Diplomasi Modu içeriyor mu Ticaret Savunma ve İttifak Anlaşması Bakan ve Komutan falan onlar bende çıkmadılar

Bende versiyon 1.153, O yüzden olabilir mi?

Kendi krallığımızı kurarken doğru bakanı hiç bir zaman bulamıyoruz. Evlendim Karım bile bana ben bu işlerden anlamam ve yerime daha iyi bir bakan bulmanı öneririm diyor. Ayrıca bakanlardaki başka krallıklara yollanan tek mesaj savaş aç, barış yap, kendini tanıt. Bunlar eksikliklermi yoksa hatamı anlamadım ama düzeltilmesi gereken birşey

Konyaya bizanslılar saldırdı ben selçuklu tarafında değildim lakin ilişkim iyiydi, bizans ise kötüydü , gidip selçuklu tarafında kaleyi savunmak istedim. Savaş başladı , okçular direk merdivenlere yöneliyorlar orada sıkışıp kalıyorlar

Piyadelerde oraya yöneliyor onlarda orada sıkışıyor

ben tahrip edilebilir hedefleri gidip kendim kırdım içeri girsin bizans askerleri diye fakat yine bizimkiler meydana gelip savaşmad tutturmuşlar merdivene

Savunma desen savunamıyoruz sıkışmışlar , direk kaleye saldırsalar yine merdiven sevdasındalar

böyle bir sorunu bildirmek istedim

(Edit)

Ek olarak oyunda asi köylülerdede bir sıkıntı var. Durun bakalım ne sıkıntınız var diye soruyorum, sonra biz "pekala gerekenleri elde edince geri döneceğim" diyoruz buna rağmen 2 seçeneğimiz var ya teslim olacağız yada savaşacağız

ayrılamıyorum

(Edit 2)

Hiç anlayamadığım bir biçimde kazandığım savaşı kaybettim.  Ordumla bizans ordusunu yıktım sonra etrafta öldürecek kişi kalmadığından Tab tuşuna bastığım anda 94 kişiyi öldürdüğümüz falan söyledi benim ordum ölmüştü,  5 10 yaralı dedi

savaşı kazanmam gerekirken düşman tarafından esir alındın diyor

:S

(Edit 3)

Köle tüccarından kelle avcısı almak istiyoruma tıkladım fakat geri çıkamıyorum illa almak zorundasın oraya tıkladıktan sonra (sadece fiyatlarına bakmak için tıklamıştım)

hocam modu yükledim yeni baslıcamda bişi sorucam modu oynarken mesela bazı silahlar zırhlar atlar inekler vb şeyler bembeyaz bunu nasıl düzeltebilrii,z ?

Selçukluda orduya katıldıktan sonra bir savaşa girmiştim, Trabzon İmparatorluğuna yenildik bende savaşta düşmanın yanında savaşma seçeneğini işaretledim savaşırken düşmanımla beraber değil düşmanıma karşı savaşıyordum yeniden.

Ayrıca kendi krallığımızın askerlerini tasarlarken eşyaları değiştirmek için diğer eşyalara basınca diğer sayfanın yüklenmesi uzun sürüyor ve yine kendi askerlerimizi ayarlarken önce dövüş yeteneklerini girdikten sonra kıyafetlerini silahlarını falan yerleştirmeye geçiyorum işim bittikten sonra kaydedip tekrar yetenek ve beceri ekranına döndüğümde bütün ayarladığım yetenekler sıfırlanıyor ve en baştan o birime uygun yetenekler yazmak zorunda kalıyorum.

Anlatabildiysem ne mutlu bana .  :grin:

Ayrıca aklıma gelen bir diğer şey ise kafa koparmanın daha kolay olması için kılıçlarada nişangah koyup kafaya doğru vurulduğunda kafanın kopması sağlanırsa güzel olurdu kombo üstüne kombo felan yapardık yani.  :mrgreen:  :mrgreen:

Krallığımızın askerini oluşturma kısmında sorunlar var. Verdiğimiz nesneler kayboluyor. Nasıl kaydetmişsek öyle kalmıyor, bir süre sonra nesneler eksiliyor. En çok sorun, en üst sınıf (süvari) ile en alt sınıf (okçu) arasındaki sınıfta çıkıyor. Buradaki sınıfa at veriyorum, bir süre sonra kayboluyor. Cirit veriyorum, aynı şekilde. Ayrıca ilk sınıftaki acemi askerin botu kayboluyor.

Ayrıca, asker özellikleri, beceri kısmında silah becerilerinde ilk sırada Çift Elli Silahlar, ikinci sırada Tek Elli Silahlar yazıyor. Onların sırası yanlış. Çünkü o şekilde ayarlayınca harita modunda Parti menüsünden askerle konuşunca o sıranın yanlış olduğu anlaşılıyor.

Krallık askeri oluşturma kısmı düzeltilmeli. Hangi itemi hangi özelliği verdiysek o kalmalı.

Çocuk yapma bölümünde erkek karakterle oynarken hangi diyalog varsa kadın karakterle oynarken de aynı diyalog var
Pek önemli bir şey değil ama yine de çok saçma değiştirilirse iyi olur

1-kendi krallık askerini kurduktan sonra askerlere verdiğim evanter otomatik değişiyor
2- oyunda bariş antlaşması yapmak çok zor onca lord yeniyorum kale alıyorum ama yinede barış yapamıyorum

-Yoldaşlardan Jeremus olsun veya Bunduk olsun başka yoldaşların repliğini kullanıyor. Mesela Bunduk, Native modunda Katrin'in söylediği replikleri söylüyor. Adam '2 çocuk doğurdum' diyor var mı böyle birşey ?  :lol: :lol: :lol:

-Kendi krallığımıza oluşturduğumuz asker ağacında, askerlerin yetenekleri kendi kendine sıfırlanıyor birşeyler oluyor.

-Yeni yaptığınız yoldaşlardan Willem, bayan repliği kullanıyor. Babası gece onunla yatacakmış sonra da öldürecekmiş de evini yakıp kaçmış felan filan.

-Bir sürü yoldaş var Edvard vs. hepsi İngilizce konuşuyor bu yapılmak istenen birşey mi oyun hatası mı ?

*Kıpçak Hanlığı'nın Sarai Batu kalesinde lord kabul salonuna her girmeye çalıştığımda oyundan atıyor.

*Asi köylüler'in sorununu dinliyorum, onlara yardım etmek istiyorum ama seçeneklerde yardım etmemi sağlayacak bir buton çıkmıyor

1) "Bir İşe Giriş" bölümünde, "Yük Arabası Oluştur" bölümünün ciddi manada iyileştirilmesi gerekiyor. Çünkü misalen bir şehrin dibinde yük arabası oluşturduğumuzda, arabayı göremiyoruz şehrin içinde kayboluyor. Veyahut yük arabasını bir yerde unuttuğumuzda kayboluyor gidiyor bunun düzeltilmesi gerekiyor(mod.-bug düzeltme butonuna bunun da eklenmesi lazım 4. seçenek olarak yük arabasını sıfırla diye).. Aynı zamanda yük arabası oluşturduktan sonra bizi takip etmemesi büyük bir sorun oluyor, başlangıçta bizi takip etse daha iyi olur, opsiyonel olarak bekleme seçeneğini seçsek daha isabetli olur..

2) Herhangi bir şehrin han'ına girdiğinizde arka fon müziği çalıyor tamam ama onun yanında bir de gezgin saz şairi de başka bir müzik çalıyor, müzikler birbirine giriyor, bu hatanın düzeltilmesi gerekiyor. Ya şairin müziği salt olarak çalmalı ya da arka fon müziği sadece çalmalı...

3) Metinlerde çerçevenin dışına taşmalar oluyor bu da çok can sıkıcı bir hal. Düzeltilirse çok çok iyi olur...
Misalen;
oXJ3VR.png

Last edited:
Meydan savaşlarındaki sahneler gerçekten arızalı. Düz çayırda giderken bazı görünmez engellere çarpabiliyorsunuz bunun sonucunda at birden şaha kalkmasıyla oyun zevkinin içine ediyor.

Bizans şehir ve kalelerinin büyük kısmının ismi yanlış
Örnek verecek olursak ozamanlar İzmir'in adı Simirna idi veya İstanbul Osmanlı zamanına kadar Konstantiniyye adına sahip değildi, Bursa'nın ozamanki adı Prusa'ydı vs vs...
Aynı durum diğer Bizans toprakları içinde geçerli o yerleşim yerlerinin o dönemki adlarının kullanılması çok daha gerçekçi olur. (Bununla birlikte bir yeri fethedince ismini değiştirme özelliği de getirilebilir ama bu başka bir başlığın konusu tabii ki :razz:)

Taht taliplerinin hikayeleri birbiriyle karışmış durumda diyalogları düzeltebilirseniz çok güzel olur.

Kadın karakterle oynarken askerlere emir verince yine erkek sesiyle konuşuyor.

Askerlere komut verdikten sonra çıkan sesler komutlarla örtüşmüyor. Hangi komutu verirsek verelim ya hücum diyor yada pozisyonunuzu koruyun diyor.

Birde bazı askeri birimlerin adlarında yazım yanlış var. Mesela tek bir asker olmasına rağmen Bulgar okçusunun adı Bulgar Okçular

Barış Yapamıyorum
Bana savaş açan Ülkenin son kalesini bırakıyorum barış yapacak mı diye yine hayır diyor
Ve bu yüzden nerdeyse tüm ülkelerle savaştayım  :evil: :???: :!:

Back
Top Bottom