Haritayı Oyuna Eklemek

Users who are viewing this thread

alp10eren

Regular
Beyler Benim Bir Sıkıntım Var , Mount & Blade Warband İçin Harita Yaptım. Bu Haritayı Oyuna Nasıl Ekleyebilirim ? Bilenler El Atarsa Sevinirim , Forumda Konuyla İlgili Açıklama Varsa Bulamadım. O Yüzden Konuyu Açtım.

EmrehaN said:
map.txt (Harita dosyan) belgesini alıp hangi modun haritasını değiştireceksen o modun klasörü içerisindeki map.txt ile değiştireceksin.
Hocam bende düşündüm , ancak haritayı bu üsül ile yapıyorum , sadece resim oluyor . http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=242335.0

HyperCharge said:
O derste ki gibi.o resimi de map editor e ayarlıyacaksın.orda anlatmış olması lazım.
Hocam Map Editöre Ayarladım , 1.011 Olarak Bunu Oyuna Eklemem Gerekiyor. Bunu Bilmiyorum.

EmrehaN said:
Map Editor'ün doğru çalışması için Mount & Blade 1.011 sürümünün yüklü olması gerekiyor, yükledin mi? Yüklediysen hem onun, hem Warband'in, hem de Thorgrim'in adreslerini gireceksin. Vermiştir konuda dersi zaten, sonra aktifleştirip oradaki adımları izleyeceksin.
Onların Hepsi Yüklü , Hepsi Var. Nasıl Yapacagım Bilmiyorum. O Yüzden Konuyu Açtım. Thorgrim in falan adresini girdim. Ne Yapacagımı Bilmiyorum.

alp10eren said:
HyperCharge said:
O derste ki gibi.o resimi de map editor e ayarlıyacaksın.orda anlatmış olması lazım.
Hocam Map Editöre Ayarladım , 1.011 Olarak Bunu Oyuna Eklemem Gerekiyor. Bunu Bilmiyorum.
Map txt nin yedegini al once.(kendininkinin)
(Tabletten yaziyorum)
Eger 1.011 ise o mb ye at haritayi,sonra oradaki mb nin map.txt sini kendi modulune at

Yani demek istedigim,map editor ile 1.1011 in nativesine kaydet,sonra senin wb nin txt sinin yedegini al nolur nolmaz,sonra o 1.1011 in nativesine kaydettigin map txt yi al ve kendi nativene at(wb nin nativesi).

HyperCharge said:
alp10eren said:
HyperCharge said:
Map txt nin yedegini al once.(kendininkinin)
(Tabletten yaziyorum)
Eger 1.011 ise o mb ye at haritayi,sonra oradaki mb nin map.txt sini kendi modulune at

Yani demek istedigim,map editor ile 1.1011 in nativesine kaydet,sonra senin wb nin txt sinin yedegini al nolur nolmaz,sonra o 1.1011 in nativesine kaydettigin map txt yi al ve kendi nativene at(wb nin nativesi).
Teşekkür Ederim Hocam , Dediğini Anladım Bir Deneyeceğim.

Bu arkadaşlar ve sen neyi anlatıyorsun anlamadım lakin başlığı dikkate alarak kısa bir özet geçeceğim. Karatasak'ın dersi ile haritanı hazır hale getirip Thorgrim Harita Editöründe açtığını varsayıyorum. Bundan sonra haritayı düzenlerken eğer programın ayarlarında değişiklik yapmadıysan M&B'nin haritası üzerine kaydedecektir. M&B Native klasöründen map.txt kopyalayıp modunun haritası ile değiştireceksin, bu kadar basit. Geriye birkaç ufak ayar daha kalıyor, onları da halledebilirsin. WB Harita Menajerini kullanıyorsan zaten gerekli ayarları yaptığında harita istediğin WB modunda hazır bekliyor olacak.

Negatrm B. said:
Bu arkadaşlar ve sen neyi anlatıyorsun anlamadım lakin başlığı dikkate alarak kısa bir özet geçeceğim. Karatasak'ın dersi ile haritanı hazır hale getirip Thorgrim Harita Editöründe açtığını varsayıyorum. Bundan sonra haritayı düzenlerken eğer programın ayarlarında değişiklik yapmadıysan M&B'nin haritası üzerine kaydedecektir. M&B Native klasöründen map.txt kopyalayıp modunun haritası ile değiştireceksin, bu kadar basit. Geriye birkaç ufak ayar daha kalıyor, onları da halledebilirsin. WB Harita Menajerini kullanıyorsan zaten gerekli ayarları yaptığında harita istediğin WB modunda hazır bekliyor olacak.
Haritayı Oluşturdum Oyune Ekleyemedim. Senin Dediğin Yöntemi Yaptım , Oldu Teşekkürler.

Back
Top Bottom