Haraç Ödemeleri

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar baya iyi bi ordu kurduktan sonra 3 şehir feth ettim ama her gün haraç ödemeleri adı altında 10000 dinara yakın para ödüyorum ve para yetiştiremiyorum. Bu ödeme nedir nasıl engellenir?

Krallık sekmesinden; 100 nüfuz ile barış yapma seçeneğinin altında; savaş düşman lehineyse senin o krallığa, savaş senin lehineyse savaşta olduğun krallığın sana ne kadar haraç ödeyeceği yazar. Hangi krallıkla bu şekilde barış ilan ettiysen o krallığa savaş açman durumunda artık haraç ödemezsin

şehirleri alınca teker teker tüm krallıklar bana savaş açtı bende nüfuz ile hepsiyle barış yaptım güçlenebilmek için ondan dolayı galiba.

Krallıklar ile barış yaparken ekranda ödemen gereken haraç miktarı gözükür. Yüksek ihtimalle birden fazla krallık ile barış yaparken buna dikkat etmedin ve krallıklar senden güçlü olduğu için haraç ödemek zorunda kaldın. Bu krallıklar ile tekrar savaşa girdiğinde yaptığın anlaşma geçersiz olur.

Agalar ben krallığımı kurdum, Vlandiya'nın bütün topraklarını ele geçirdim ama neden bilmiyorum hep 6000 civarlarında haraç ödeyerek barış yapabiliyorum. Daha lordum olmadı acaba bundan kaynaklı mı?

Düşmanın 5500 kişisini hunharca kestim barış dediğimde haraç ödeyen ben oluyorum nedense :grin:
Aynısı, ama benim haraç hiç aşağıya inmiyor. Bir kere haraç aldığımı hatırlamıyorum. Vlandiya'nın 1 tane toprağı kalmadı hala haraç ödetiyorlar. Savaşmaktan sıkıldım artık 6000 zayiat falan verdiler.

ben uzun zamandır batanya ve vlandiadan haraç alıyorum.batanya günlük 1740,vlandia ise 1080 dinar veriyormuş.ikisiylede anlaşma yapalı uzun zaman oldu.şimdi bakıyorumda,toplamda şuana kadar ikisinden 1 milyon 200-250 bin dinar almışım.

Düşmanın 5500 kişisini hunharca kestim barış dediğimde haraç ödeyen ben oluyorum nedense :grin:
sanırım barış teklifini sen yaparsan,sen ödüyorsun.onlar yaparsa yani sen barışalım demeden otomatik olarak sagda barış yapılacak,istiyormusun diye sorarsa karşı taraf ödüyor.ben hiç gidipte diploması bölümünden ülkeyi seçip,barış yapalım demedim.dersem,altını ben öderim bence.onlar gelip,barışalım desin ki onlar ödesin :smile:

sanırım barış teklifini sen yaparsan,sen ödüyorsun.onlar yaparsa yani sen barışalım demeden otomatik olarak sagda barış yapılacak,istiyormusun diye sorarsa karşı taraf ödüyor.ben hiç gidipte diploması bölümünden ülkeyi seçip,barış yapalım demedim.dersem,altını ben öderim bence.onlar gelip,barışalım desin ki onlar ödesin :smile:
Batanyadan haracı yine öyle aldım ama barış falan gelmiyor bana :smile:

Savaş yeni başlamışsa ve sende barış yapıyosan üstünlüğün olsa da sen ödüyorsun ama bunun nedenini bilmiyorum.
Yeni mi, yıllardır savaşıyoruz Vlandiya'yla. 1 tane toprağını bırakmadım ama hala 7000-8000 civarı ödetiyorlar.

Haraç almanın da sıkıntıları var zırt pırt geri savaş açıyorlar. Ateşkesin eklenmesi gerek artık şu oyuna biraz nefes almak için

Haraç almanın da sıkıntıları var zırt pırt geri savaş açıyorlar. Ateşkesin eklenmesi gerek artık şu oyuna biraz nefes almak için
Kesinlikle.Haracı bizim almamız bir acayip oluyor zaten karşı tarafın almasına göre.Alacaklı biz olunca ama maksimum 5 gün içinde savaş açıyorlar tekrar.Barış süresi şart.

Back
Top Bottom