GTX 1650S Sistemde Menülerde Takılıyor

Users who are viewing this thread

Merhabalar, GTX 1650 Super ekran kartım var ve oyunda FPS açısından hiç sıkıntı çekmiyorum. Çok Yüksek ayarlarda bile 100 FPS rahat alıyorum ama asıl sorun şurada: Oyundaki neredeyse tüm menülerde takılmalar oluyor. Mesela Ayarlar sekmesini açacağım, 2-3 saniye bekletiyor girmek için. Aynı şey şehirlere girerken, envanteri açarken, klan sekmesini açarken ve birçok sekmeyi açarken 4-5 saniyeleri bulabiliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

1.5.7 güncellemesi ile aynı problemi bende yaşamaktayım. Umarım 1.5.8de bu duruma bir el atılır optimizasyon kötü bir durumda şu anda bende

Bu aynı sorunu GTX 1050ti kullanan birisi olarak bende yaşıyorum. Bir çok kişide yine aynı bizim gibi bu sorunu yaşamakta, dilerim TW bu konuda iyileştirmeler yapar. Çünkü bazen bu takılmaların crash'e yol açtığını da söyleyebilirim, çok nadiren olsa bile genelde 10 oyundan 2'sinde crash almadan menü ile alakalı sorunlardan ötürü oyun kendini kapatabiliyor. @MArdA TaleWorlds @mexxico

Bu aynı sorunu GTX 1050ti kullanan birisi olarak bende yaşıyorum. Bir çok kişide yine aynı bizim gibi bu sorunu yaşamakta, dilerim TW bu konuda iyileştirmeler yapar. Çünkü bazen bu takılmaların crash'e yol açtığını da söyleyebilirim, çok nadiren olsa bile genelde 10 oyundan 2'sinde crash almadan menü ile alakalı sorunlardan ötürü oyun kendini kapatabiliyor. @MArdA TaleWorlds @mexxico
Evet, bi' ara o crashi ben de aldım. Oyunu Ultra ayarlarda oynayabiliyorum ama ufacık bir menüye giriş yapmak için 2 saniye beklemek insanı bir süre sonra yoruyor. İnternetten videolarını izlediğim kişilerde hangi menüye girerse girsin tak diye açılıyordu. Ama bende bu sorun olduğu için oyunu akıcı bir şekilde oynayamamak resmen oyundan soğutuyor.

Ssd ile alakası olduğunu düşünüyorum. Hdd varken aynı eziyeti ben de yaşıyordum şuan 1050 ve ssd kullanıyorum menülerde sıkıntı yok.

Ssd ile alakası olduğunu düşünüyorum. Hdd varken aynı eziyeti ben de yaşıyordum şuan 1050 ve ssd kullanıyorum menülerde sıkıntı yok.
Evet, ilk başta HDD'ye kurmuştum ve bu süre dayanılmaz derecedeydi. Bir menüye girerken 5-6 saniye beklediğimi biliyorum. Sonrasında SSD'ye kurdum fakat yine 1-2 saniye bekletiyor. Bu süre gerçekten çok can sıkıcı.

Oyun hiç akıcı değil bu konuda, yerlerde sürünüyor. Arayüze çalışmışlar ama hiç sağlam bir arayüz yok kasıyor sürekli ve sürekli donuyor. Şehirden çıktığımızda oyunun donması gibi sinir bozucu özelliklerden bir tanesi bu da.

Oyun hiç akıcı değil bu konuda, yerlerde sürünüyor. Arayüze çalışmışlar ama hiç sağlam bir arayüz yok kasıyor sürekli ve sürekli donuyor. Şehirden çıktığımızda oyunun donması gibi sinir bozucu özelliklerden bir tanesi bu da.
Ah evet, bir de o şehirden çıkma durumu var. Sadece aranaya girip hangi şehirlerde turnuva olduğunu öğrenmek istiyorum ve arenaya girene kadar canım çıkıyor. Sonrasında TAB'a basılı tutuyorum ve bilin bakalım ne oluyor, en az 4-5 saniye ekranın gelmesini bekliyorum...

Evet, bi' ara o crashi ben de aldım. Oyunu Ultra ayarlarda oynayabiliyorum ama ufacık bir menüye giriş yapmak için 2 saniye beklemek insanı bir süre sonra yoruyor. İnternetten videolarını izlediğim kişilerde hangi menüye girerse girsin tak diye açılıyordu. Ama bende bu sorun olduğu için oyunu akıcı bir şekilde oynayamamak resmen oyundan soğutuyor.

Anladım, umarım zamanla bu sorunları düzeltirler. Çünkü performans kaybının ilk başlarda Menü'de yaşanması pek hoş olmaz :smile:

Son gelen beta bu konuda yerlerde sürünüyor.özellikle yükleme ekranları bundan önce iyiyken son beta ile daha kötü hale geldi.

Onun dışında kanser eden bir ikon sorunu var,hotfixler geldi ama bu sorun bir türlü çözülemedi niyeyse.

Son gelen beta bu konuda yerlerde sürünüyor.özellikle yükleme ekranları bundan önce iyiyken son beta ile daha kötü hale geldi.

Onun dışında kanser eden bir ikon sorunu var,hotfixler geldi ama bu sorun bir türlü çözülemedi niyeyse.
Keşke biraz daha bekletip sorunsuz sıkıntısız bir oyun sunsalarmış. Bu şekilde oynayan çoğu kişi oyundan soğuyor, bir Mount Blade hayranı olan ben bile. Deli gibi oynamak istiyorum ama şu lanet problemden dolayı oyunda çoğu şeyi yapmaktan çekiniyorum.

Back
Top Bottom