Grup becerisi

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar bir sorum olacaktı.Benim grubumda lezalit var talimcilik yeteneğide 8 normalde bunun grubuma etki etmesi gerek değilmi?ama olmuyor gruba gelip sol tarafta npc lerin becerilerini gösteriyor ya lezalitin talimci yeteneği yok.Fakat benim talimcilik yeteneğim 3 bundan kaynaklanabilirmi?Eğer öyle ise bunu hile olmadan nasıl düzeltebilirim?

Aynı şey bendede var Jeremus u talimcide 6 yaptım bir etkı olmuor ama benim talımcı 7 belki o yuzdendir

Yeteneği en yüksek olan kişi kimse o etki eder gruba. Mesela Lezalit 8, Artimenner 7 diye düşün, Lezalit'in 8'i etki eder Artimenner'in ise etkisi yoktur gruba. Buna göre seviye atlatın yoldaşlarınıza, Lezalit'e sürekli talim basıyorsanız diğer yoldaşlarınıza talim basmayın o zaman. Yoldaşlarınıza "Grup Yeteneği" yazan yetenekleri sürekli basmanızı ve aynı yeteneği sadece bir yoldaşınızda bulundurmanızı öneririm. Sağlıkla ilgili 3 yetenek var biliyorsunuz, özellikle o 3 yetenek savaşlarda ve sonrasında acayip yarar sağlıyor 8'in üstüne çıktıktan sonra.  :smile:

Yeteneği en yüksek olan kişi kimse o etki eder gruba. Mesela Lezalit 8, Artimenner 7 diye düşün, Lezalit'in 8'i etki eder Artimenner'in ise etkisi yoktur gruba. Buna göre seviye atlatın yoldaşlarınıza, Lezalit'e sürekli talim basıyorsanız diğer yoldaşlarınıza talim basmayın o zaman. Yoldaşlarınıza "Grup Yeteneği" yazan yetenekleri sürekli basmanızı ve aynı yeteneği sadece bir yoldaşınızda bulundurmanızı öneririm. Sağlıkla ilgili 3 yetenek var biliyorsunuz, özellikle o 3 yetenek savaşlarda ve sonrasında acayip yarar sağlıyor 8'in üstüne çıktıktan sonra. 
Arkadaşım yazıyı düzgün okumamışsın galiba.Başka bir npc nin talimcilik yeteneği değil benim yeteneğim 3 fakat lezalitinde 8.Ama lezalitin talimcilik becerisi etkilemiyor gruba.Grup yerine geldiğimiz zaman sol tarafta lezalitin talimcilik yeteneği yok.

Gayet düzgün okudum ve bende sana diyorum ki yeteneği en yüksek olan kişi kimse o etki eder gruba. Lezalit etki etmiyordur çünkü savaş yapmışsındır ve Lezalit'in canı şu anda kırmızı durumdadır, geçici bir durum bu ve Lezalit iyileştiğinde bakarsan tekrar onun etki ediyor olduğunu görürsün. Yukarda da dedimya sağlıkla ilgili o 3 yeteneği yükseltmen lazım ki savaşlardan sonra çabuk toparlasın yoldaşların, bu şekilde sağlık durumları kırmızı olduğunda yetenekleri etki etmiyor tekrar iyileşene kadar ama o sağlıkla ilgili yetenekler herhangi bir yoldaşında yüksekse çabuk iyileşiyorlar.

Gayet düzgün okudum ve bende sana diyorum ki yeteneği en yüksek olan kişi kimse o etki eder gruba. Lezalit etki etmiyordur çünkü savaş yapmışsındır ve Lezalit'in canı şu anda kırmızı durumdadır, geçici bir durum bu ve Lezalit iyileştiğinde bakarsan tekrar onun etki ediyor olduğunu görürsün. Yukarda da dedimya sağlıkla ilgili o 3 yeteneği yükseltmen lazım ki savaşlardan sonra çabuk toparlasın yoldaşların, bu şekilde sağlık durumları kırmızı olduğunda yetenekleri etki etmiyor tekrar iyileşene kadar ama o sağlıkla ilgili yetenekler herhangi bir yoldaşında yüksekse çabuk iyileşiyorla
Arkadaşım sen beni acemi oyuncu falanmı sandın?sağol yardım etmeye çalışıyorsun fakat senin dediğin gibi yaralı olduğu için olsa bir süre sonra geçer fakat sorun o değil hiçbir zaman göstermiyor lezalitin talimciliğini.Ayrıca grubumda jeremus var ve o sağlık ile ilgili olan 3 yeteneğin düzeyleri epey yüksek.Anlayacağın sorun lezalitin canının az olduğundan kaynaklanmıyor.Benim talimcilik becerim 3 lezalitin 8 fakat lezalitinki gözükmüyor.

Örnek üzerinden açıklıyim. Senin talimcilik 3, lezalit 8 ise gruptaki düşük tecrübeli askerlere ikiniz de tecrübe verirsiniz. Bunun için grup penceresinde gösterilmez. Ayrıca her yoldaşın talimciliğini arttırmanda bi sakınca yok, grubun daha çok XP kazanır. Ama köydeki görevde çiftçileri egitiyoken Lezalit devreye girer ve eğitim süresi, eğitilen çiftçi sayısı ona göre hesaplanır. 

Talimcilik diğer grup skillerinden biraz daha farklı işliyor. Normalde yeteneği en yüksek olan kişi etki eder fakat talimcilikte yeteneği olan herkes etki ediyor fakat sadece kendi seviyelerinden düşük olanlara etki ederler.

Arkadaşlar sorunda burda işte.Normalde lezalitin talimciliği 8 olduğu için çok rahat adam terfi edebilmem gerek fakat olmuyor.Benim talimcilik becerim 3 olduğu için sadece benimkini görüyor.

Bi yanlışın var kardeş olmaz öyle şey. Grup penceresinde görünmez zaten talimcilik. Her gece talimciliği olanlarların hepsi gruba tecrübe verir. Köydeki görevde görünmemesini kastediyosan o zaman yapacak bişe yok al kayıtlarını oyunu baştan yükle

Bi yanlışın var kardeş olmaz öyle şey. Grup penceresinde görünmez zaten talimcilik. Her gece talimciliği olanlarların hepsi gruba tecrübe verir. Köydeki görevde görünmemesini kastediyosan o zaman yapacak bişe yok al kayıtlarını oyunu baştan yükle
Görevle bir alakası yok kardeşim.Sorunum aynen öyle.Lezalitin talimciliği 8 fakat grubuma etki etmiyor etki etmesi için çok rahat rütbe atlatabilmem gerek fakat olmuyor.

M.BARIS said:
Gayet düzgün okudum ve bende sana diyorum ki yeteneği en yüksek olan kişi kimse o etki eder gruba. Lezalit etki etmiyordur çünkü savaş yapmışsındır ve Lezalit'in canı şu anda kırmızı durumdadır, geçici bir durum bu ve Lezalit iyileştiğinde bakarsan tekrar onun etki ediyor olduğunu görürsün. Yukarda da dedimya sağlıkla ilgili o 3 yeteneği yükseltmen lazım ki savaşlardan sonra çabuk toparlasın yoldaşların, bu şekilde sağlık durumları kırmızı olduğunda yetenekleri etki etmiyor tekrar iyileşene kadar ama o sağlıkla ilgili yetenekler herhangi bir yoldaşında yüksekse çabuk iyileşiyorlar.

Alakası yok sadece en yüksek olan etki etmez mesela lezalitin yeteneği 7 senin karakterinin ki 3 o zaman grubun talimci yeteneği 7 değil 8-9 oluyor.

@SniperTR
Yetenek grub yeteneği ise ( liderlik yeteneği değil grup yeteneği olacak.) gruba etki eder orda yazıp yazmamasının bir önemi olduğunu düşünmüyorum.Ve arkadaşalrın dediği sebeblerdende olabilir canının fazla azalmış olması gibi.

@SniperTR
Yetenek grub yeteneği ise ( liderlik yeteneği değil grup yeteneği olacak.) gruba etki eder orda yazıp yazmamasının bir önemi olduğunu düşünmüyorum.Ve arkadaşalrın dediği sebeblerdende olabilir canının fazla azalmış olması gibi.
Talimcilik zaten grup yeteneği ayrıca lezalitin canının az olduğu için olmadığını söyledim.

bence sorunun gurubundaki askerlerin sıralamasından kaynaklı sen gurubunda en üste acemi askerlerini getirirsen daha fazla etki eder ve çabuk terfi ederler. zaten diğer askerlerin büyük ihtimalle en üst rütbedir.

bence sorunun gurubundaki askerlerin sıralamasından kaynaklı sen gurubunda en üste acemi askerlerini getirirsen daha fazla etki eder ve çabuk terfi ederler. zaten diğer askerlerin büyük ihtimalle en üst rütbedir.
Onun bir alakası olduğunu sanmam.Zaten ordumun çoğu rodok keskin nişancısı ve rodok çavuşundan oluşuyor geriside kıdemli rodok mızrakçısı falan.En alt rütbedeki askerleri terfi etmekte sorun yaşamıyorum ama lezalitin talimcilik yeteneği 8 yani çok kolay terfi etmem gerekiyor ama kıdemli rodok mızrakçılarından günlük 2-3 tanesi yanılmıyorsam rütbe atlıyor.

Back
Top Bottom