Gpu Optimizasyonu

Users who are viewing this thread

Bu dediğine göre minecarft oynarken güçlü bir ekran kartı %100 de çalışmalı öyle mi ?Dostum anlattığın o olay geforce 210 gibi ekran kartları için geçerliydi.Hala ezbere konuşuyorsun.Forum sitelerinde çok dolaşmışsın :mrgreen:

üzerinden yıllar geçti ama rtx 2080ti ve 5.3 ghz gücünde cpu ile fps test. Daha ne kadar basit anlatabilirim bilmiyorum.

yanlış olmasın bu da 12 yıllık crysis. yine aynı sonuç.

Rainbow sonucu yine aynı.

ve evet minecraft minecraft fps kilidi yoksa diğer bileşenler beslediği sürece %99 da çalışıyor.Bilinçli çoğu oyuncu monitör hz değeri ile yakın fps değerlerine oyunu kitler ki yırtılma yahut güç tüketimi artmasın (bağlı olarak kasa için sıcaklık değerleri de etkileniyor. )

Gpu kullanımının fps kilidi kapalı iken düşmesi oynanan oyuna yahut yazılma da bağlı olabilir. Sağlıklı bir veri akışı yazılımdan gelmediğinde donanım bunu düzeltemez. Nitekim düşük fps ve droplar bannerlord için ilk çıktığında aşırı seviyelerdeydi yazılım ayağı düzene girdikçe diğer oyunlarda olan neyse aynısı olacak. Sistemin yetip yetmediğini anlamak için hazır sitelere güvenmemekle birlikte hiç fikriniz yoksa gamedebate önerilebilir.

Bu dediğine göre minecarft oynarken güçlü bir ekran kartı %100 de çalışmalı öyle mi?
Aynen öyle. Üstelik minecraft en iyi sistemlerde bile kasabilen bir oyun. Dolayısıyla küçümsenecek bir tarafı yok GTA 5'i yüksek ayarlarda oynarken minecraftta kasmalar yaşıyorum. Ayarları fullersem ekran kartı %100 oluyor hatta belleği bile fulleyebiliyor.

Aynen öyle. Üstelik minecraft en iyi sistemlerde bile kasabilen bir oyun. Dolayısıyla küçümsenecek bir tarafı yok GTA 5'i yüksek ayarlarda oynarken minecraftta kasmalar yaşıyorum. Ayarları fullersem ekran kartı %100 oluyor hatta belleği bile fulleyebiliyor.
Onun sebebi aslında Java üzerinden oynuyor olmamız ama aynen Minecraft'ın da kasması normal çünkü haritada gördüğümüz her şeyle etkileşime geçebiliyor, kırabiliyor veya bir şeyler ekleyebiliyoruz. Arkadaşın yaptığı kıyaslama biraz aslında grafiklerle alakalı herhalde.

üzerinden yıllar geçti ama rtx 2080ti ve 5.3 ghz gücünde cpu ile fps test. Daha ne kadar basit anlatabilirim bilmiyorum.

yanlış olmasın bu da 12 yıllık crysis. yine aynı sonuç.

Rainbow sonucu yine aynı.

ve evet minecraft minecraft fps kilidi yoksa diğer bileşenler beslediği sürece %99 da çalışıyor.Bilinçli çoğu oyuncu monitör hz değeri ile yakın fps değerlerine oyunu kitler ki yırtılma yahut güç tüketimi artmasın (bağlı olarak kasa için sıcaklık değerleri de etkileniyor. )

Gpu kullanımının fps kilidi kapalı iken düşmesi oynanan oyuna yahut yazılma da bağlı olabilir. Sağlıklı bir veri akışı yazılımdan gelmediğinde donanım bunu düzeltemez. Nitekim düşük fps ve droplar bannerlord için ilk çıktığında aşırı seviyelerdeydi yazılım ayağı düzene girdikçe diğer oyunlarda olan neyse aynısı olacak. Sistemin yetip yetmediğini anlamak için hazır sitelere güvenmemekle birlikte hiç fikriniz yoksa gamedebate önerilebilir.

Dostum attığın oyunlarda grafikler en üst seviyede,minecarfta sanırsam grafik modu yüklenmiş.Ekran kartının %100 çalışması için her şey yapılmış gibi duruyor değil mi ? :mrgreen: oyunu normal grafiklere alıp ekran kartı kullanımını %70 lerde olacağından emin olabilirsin.Oyunda kasma da olmaz.12 Yılldık dediğin oyun şuan ki oyun grafikleriyle kapışıyor.Forum sitelerine devam :smile:)

Deus Ex: Human Revolution, 2011 yılında çıkmış bir oyun ve %100 çalışması için hiçbir şey yapmadım.

Full Ayarlarda

Normal Ayarlarda

9 yıllık oyun grafikleri de günümüzden geride, ekran kartım 1050 Tİ ve aradaki fark bu. İnsanlara iğneleyici laflar söylemek yerine kendinize "acaba" sorusunu bir sorun derim.

Deus Ex: Human Revolution, 2011 yılında çıkmış bir oyun ve %100 çalışması için hiçbir şey yapmadım.

Full Ayarlarda

Normal Ayarlarda

9 yıllık oyun grafikleri de günümüzden geride, ekran kartım 1050 Tİ ve aradaki fark bu. İnsanlara iğneleyici laflar söylemek yerine kendinize "acaba" sorusunu bir sorun derim.
şimdi %91 olduğu için daroğaz olmuyor bunu anlatmaya çalışıyorum.Bazı oyunlarda %70 e kadar sıkıntı çıkarmıyor.Arkadaş %99 da sabit çalışmalı diyor.Art niyetle söylemediğime inanabilirsin dostum.

Ekran kartı anlık düşüşler yaşar sahne geçişleri arka planda yüklemeler yüksek detay ve düşük detay geçişler vs. vs. ama evet %80-85 altına düşüyorsa darboğaz olabilir. gpu bozuk olabilir oyundan yazılımdan kaynaklı olabilir. fps kilitleri olabilir. gpu yeterli gücü çekemeyeceği bir psu'ya bağlı olabilir. Yanlış oc sonucu verim kaybı yaşanıyor olabilir ama sorun olduğu gerçeği değişmiyor. 20 yıldır kendi bilgisayarlarımı topluyorum formatlıyorum parçalarını getirtiyorum. Tamirini ben yapıyorum. Forumlardan ezberlemişsin diyerek art niyet gösteriliyor. Bilal'e anlatır gibi anlattım. Daha yapabileceğim bir şey yok kolay gele...

Back
Top Bottom