Gpu Optimizasyonu

Users who are viewing this thread

Trakyacus

Recruit
Güncelleme notlarında sürekli gpu kullanımı ve optimizasyonuna ağırlık verildiğini görüyoruz.
Bende gtx 1060 ve i5 6300 hq var
330vs 330 bi savaşta gpu sadece % 40 kullanım cpu % 90-100 arasında geziyor fpsde çarpışmada 25 -35 arası felan

Arkadaşımda baktım gtx 1050 i5 7300 hq var ondada durum birebir aynı gibi

Oyunda cpu kullanımı aşırı yüksek neden cpu ya yönelmeyip gpu ya yöneliyorlar
Yoksa gpu nun kötü optimizasyonu cpuya ekstra yük mü binririyor onu mu önlemeye çalışıyorlar?

Bizde tam tersi arkadaşla cpu%100 çalışıyor
Gpu %40 larda
Not( savaş haritasında )

330vs 330 attırabiliyoruz max i5 6300hq ile
30 fps oluyor çarpışınca 2 ordu

Güçlü işlemci istiyor bu oyun kalabalık sahneler için. Dediğiniz savaşta 660 kişilik bir yapay zeka hesaplamasından bahsediyoruz. Sesler, yol bulmaları, aksiyonları. Her işlemcinin harcı değil maalesef.

işlemci gücü ekran kartını beslemeye yetmiyor ve darboğaz sorunu yaşıyorsunuz. hafızam beni yanıltmıyorsa hq işe biten işlemciler laptoplar içindi. zayıf kalıyor gibi gözüküyor.

edit : aklıma takılınca baktım bannerlord minumum i3 8100 işlemci istiyor. 720p çözünürlük ve low grafik ayarları için. sizin işlemci %25 daha zayıf kalıyor. ekran kartını beslemiyor bu işlemci.

Last edited:
Evet malesef ac odessey savaş sahnelerinde 200 vs 200 atılıyor aşşa yukarı hiç kasma yok grafikte bannerlordun 2 kat daha iyi en az

Belki daha optimize ederler 1 oyun için pc değiştirilmez ki :sad:

Evet malesef ac odessey savaş sahnelerinde 200 vs 200 atılıyor aşşa yukarı hiç kasma yok grafikte bannerlordun 2 kat daha iyi en az

Belki daha optimize ederler 1 oyun için pc değiştirilmez ki :sad:
AC:Odyssey savaş sahnelerinde yapay zekalar karşı karşıya konuluyor ve savaştırılıyor.Vurmak ve blok yapmak olayları. Bir düşman askere odaklanır ve birinden biri ölene kadar onunla aynı şeyi yapar.Bu yüzden fazla bir şey yok. Bannerlord'da askerler iç içe girdiği zaman çok fazla değişken hesaplanıyor.Her asker için 4 yönlü blok, 4 yönlü saldırı, önünde ki sağında ki solunda ki çaprazlarda ki düşman askerin tespiti ve ona uygun davranışları gibi biraz fazla sayıda işlemden geçiyor. Asker sayısı arttıkça işlemciye binen yük de artıyor.

AC savaşları tam hayal kırıklığıydı bu arada. trailer ile kalkan duvarı gösterip script savaş alanı attılar önümüze. ubisoft işte.

Hocam bende i5 4430+1050 var 8gb 1600mhz ddr3 ramle oynuyorum savaş sırasında %85 üzeri ram gösteriyor ve genelde %100 disk gösteriyor droptan oynayamıyorum. Ssd ve ram yükseltmesi mi mantıklı olur yoksa işlemci anakart ram mi?

Hocam bende i5 4430+1050 var 8gb 1600mhz ddr3 ramle oynuyorum savaş sırasında %85 üzeri ram gösteriyor ve genelde %100 disk gösteriyor droptan oynayamıyorum. Ssd ve ram yükseltmesi mi mantıklı olur yoksa işlemci anakart ram mi?

İşlemciniz benimkinle aynı güçte aşşağı yukarı ekran kartı gayet yeterli ilk ssd sonra ram ama bence 2 sinide yükseltin 8gb 1600mhz ram ucuzdur

bu yükseltmeleri yaptığınız taktirde orta ayarda savaş boyutu 300vs 300 totalde 600 kişi savaştırabilirsiniz.Daha üstü için işlemci kurtarmaz
Optimizasyon geliştikçe 700 kişiye ulaşırız belki

İşlemciniz benimkinle aynı güçte aşşağı yukarı ekran kartı gayet yeterli ilk ssd sonra ram ama bence 2 sinide yükseltin 8gb 1600mhz ram ucuzdur

bu yükseltmeleri yaptığınız taktirde orta ayarda savaş boyutu 300vs 300 totalde 600 kişi savaştırabilirsiniz.Daha üstü için işlemci kurtarmaz
Optimizasyon geliştikçe 700 kişiye ulaşırız belki
Çok sağol.

son güncellemeden sonra bende fps drop olmaya başladı.. birşeyleri düzeltirken başka şeyleri bozuyolar

Hangi güncellemeydi bilmiyorum ama benim drop sorunum %60 civarı düzelmişti. Şuan ne yapıldı bilmiyorum ama oynamak imkansız hale geldi.

Dostlar merhabalar,dün yeni bi sistem sipariş ettim onla hangi ayarlarda oynarım,yardımcı olursanız sevinirim 2060super ryzen 5 3600x 16gb ddr4 300mhz ram. Youtube da videolar var ama 2 ay öncesinden zira optimizasyonın gelişmiş olması gerek.

8+8 ise ramlerin yüksek ayarlarda 600-650 kişilik savaşlar atabilirsin. bazı kuşatma savaşlarında 60 fps altına düşebilir ama düşmeyedebilir. denemen lazım.

Back
Top Bottom