[Glunmar Tamir Atölyesi] - hata raporları ve çözümler

Users who are viewing this thread

Gezgin Hatası v2

Argo beni kaldaryaya bırakmıştı.(Galiba Tihre)Tihr hanına girdim baktım gezgin var.Gezgine gidip Kayıp yoldaşlarımı arıyorum dedim bana 30 dinara oğlumun yanmamış halini buldu  :mrgreen: Ahmerradda.Kızımıda Reyvvaddinde buldum.İçeri girdiğimde Kızım kendi etrafında dans edip "Anne yardım et" diyor,başkada bir şey yapmıyordu.Sonra Praven e gitmem gerektiğini farkettim.Kız orada yoktu.

1.03'te düzeltmişim.
buz said:
Conchobhar said:
Hala aptal gezgin hatasını alıyorum oyundan soğutuyor beni.

Conchobhar said:
Gemi ile Kalderyaya geri döndüğümüzde kızımızın Pravende olduğunu duymuştuk.Bunu unutmuştum bende gezgine sorayım dedim.Gezgine sordum Barriyede dedi.Barriyeye vardığımda kızım dans ediyor anne yardım et anne diyordu.Hiç birşey yapamıyordum.Sonra "Q" ya bastım Pravene gittim ne göreyim kız göbek atıyor Kara Şövalyeler bana saldırıyor onları yendim ama bizim kız  hala göbek atıyor.Bekledim Bekledim bir şey olmadı bende dışarı çıktım.Daha sonra benim oğlanı merak ettim Gezgine sorayım dedim.Aaa oğlanda Reyvaaddinde çıktı.Hemde hiç bir şey olmamış Taş gibi.

evlat 1.03 düzeltme paketi
-aptal gezgin hatası düzeltildi.

-bundan böyle "asalit'i jeremus'un yanına götür" görevinden sonra yanımızda çocuklarımız ve leydi asalit yoksa kara şövalyeler bize tuzak kuramayacak, üçünü de yanımıza almamızı bekleyecekler.
-paket kayıtlı oyunlarla uyumludur ve kayıtlı oyununuzda henüz kara şövalyeler size tuzak kurmamışsa ileride bu hatayla karşılaşmazsınız.

Ben sordum ama bilmiyorum dedi.Senin sürüm esikiydi belkide buz haklı.

o hatanın sebebi esir alınan evlatlarımızın ikinci kez tekrar esir alınmasıydı. 1.03 düzeltmesiyle eğer evlatlarımız yanımızda değilse kara şövalyeler onları esir alamıyor. hem böyle daha gerçekçi oldu gibi.

Ben şu kılıç ustasının verdiği son görevdeki çarpışmada öldüm ve görev başarısız oldu, tekrar bu görevi nasıl alabileceğim? Alamadım bir türlü ve ana görev kaldı öylece

Killmore said:
Ben şu kılıç ustasının verdiği son görevdeki çarpışmada öldüm ve görev başarısız oldu, tekrar bu görevi nasıl alabileceğim? Alamadım bir türlü ve ana görev kaldı öylece
Ölüm tepesine girmeden önce oyunu kaydetseydin iyi olurdu.Geri dönemezsin, kaydettiğin yerden devam et.Veya buz yeni bir güncelleme yaptıysa tekrar yapılıyordur, bilemiyorum.

Merhaba.Çok sinir edici bir sorun var.oyunu hiç bir hile kullanmadan(oyunum orjinal steam versiyonu ile.) 2 gün boyunca oynadım baya geliştim her neyse. sonra şovalye olduktan sonra  leydi içki içti bayıldı onu jeremusa götür iyileştir köyden çıkınca yürüyünce yakalanıp kendini gemide bukucaksın diyor tam çözümde.girdim köye iyileştirdim grubu çıktım hiç bir şey olmadı. uzun sure dolaştım. ıordum çok güçlüydü ondan mı dedim 10 15 kişiyle geri döndüm yine yakalanmadım en sonunda bi kara şovalye gurubuna ben kafa attım yendiler beni esir aldılar  sonra otomatik kaçtın dedi yani her zaman ki mb kurgusu. gemiye binmek kaçırılmak falan olmadı...(mod 1.04 güncel bu arada)

2. bu sefer hile ile yeni bi oyun başlattım her şeyi yine düzgün yaptım yine aynı sorun çıktı karşıma yani 2 defada köyden çıkınca kaçırılmadım görev sekmesine baktığımda (leydiyle köye gidip tedavi olduktan sonra köyden çıkınca) çay götür görevinde hiç açıklama yok yani sadece dort yol hanına çay götür diyor ek görev yok

özetle modu çok sevmeme rağmen bu aşamada bug oluyor ne yapmalıyım ? KAÇIRILMAK İSTİYORUM :grin:

buz said:
asalit ve iki çocuğun da yanında olması gerekiyor. o şekilde haritada biraz gezince kara şövalyelerin seni kaçırması lazım.

Bir daha deneyecegim bugun.dikkat etmrm gerekn bir sey var mi ordum kucuk olsun mu direk yokediyolar mu sadık sovalyelerim ölsun istemem :grin: mod icin tesekkurler ellerine saglik.

omerfaruk42 said:
Ordun kayboluyor ağır orduyla girme. Değerli eşyalarını odandaki sandığa koy. Onlar da gidiyor.

Hatayi cozdum cocuklarim ölmüs..Bitirdim modu tesekkurler yardimci olanlara

Sanırım develerle ilgili bir sıkıntı var
yakınlarda develi askerler olunca atlar ha bire şaha kalkıyor

edit: gerçi ayarlardan kapatılabiliyormuş
yine de mesela develi askeri olan taraftakilerin atları şaha kalkmasa daha iyi olabilir benim düşüncem
bir tane bile develi askerim olsa diğer askerler kargı kullanamıyor ( ben de dahil )

edit2: bir de hata sayılır mı bilmem ama oyunun 150. gününde Werçeg şehrinin oralarda 350 kişilik jumne korsanı vardı
altı üstü iki tane lordum var onlar da bu korsanlara yeniliyor her seferinde ilişkiler düşüyor yenildikleri için
adamlar korsanları bile yenemiyor suçlusu ben oluyorum  :meh:

Çâler-i Cedd said:
Sanırım develerle ilgili bir sıkıntı var
yakınlarda develi askerler olunca atlar ha bire şaha kalkıyor

edit: gerçi ayarlardan kapatılabiliyormuş
yine de mesela develi askeri olan taraftakilerin atları şaha kalkmasa daha iyi olabilir benim düşüncem
bir tane bile develi askerim olsa diğer askerler kargı kullanamıyor ( ben de dahil )

edit2: bir de hata sayılır mı bilmem ama oyunun 150. gününde Werçeg şehrinin oralarda 350 kişilik jumne korsanı vardı
altı üstü iki tane lordum var onlar da bu korsanlara yeniliyor her seferinde ilişkiler düşüyor yenildikleri için
adamlar korsanları bile yenemiyor suçlusu ben oluyorum  :meh:

Haydut ve diğer parti gruplarının nüfus çoğunluğu seviyene göre artıyor.

Back
Top Bottom