[Geroya Çay Ocağı] - öneriler ve fikirler

Users who are viewing this thread

Arkenhes said:
buz said:
Arkenhes said:
Evlat 2 ne durumda?
buz said:
a- hikaye kaldığı yerden devam etsin.
b- daha uzun bir hikaye olsun ve ilk hikayedeki görevler bunun ortalarında bir yerde kalsın.
c- ilk hikaye ile bağlantısı olmasın farklı yepyeni bir şey olsun.

ilk başta a şıkkını düşünmüştüm hatta ufaktan bir senaryo bile yazmıştım ama bu aralar b ve c'yi de düşünüyorum.
hala düşünmeye devam ediyorum =) ama 2 çıkana kadar 1'e minik eklentiler yapmaya devam edebilirim.

Ben c şıkkı diyorum. Buna ek olarak, bir anket başlatarak oyuncularında fikrini alabilirsin.
Aynen 1.0 daki hikayenin görevleri light&darkness modundaki kadar zor.

Kara Şövalyelerin biz Iyindah köyünden ayrıldığımızda bizi bayılttıp yada başka bir şey yapıp öyle kaçırmaları lazım.Bizim karakterimiz resmen kaçırılmayı kabul etmiş oluyor ve bu bana çok saçma geliyor.
Hikaye değişsin ama hikayede çay alma görevi olsun onun dışındakiler değişsin.Grupları dağıtma olsun.Mesela kara şövalyelerden baya bi öldürdük onların gizlenme yeri olsun ve gizlenme yerlerini öğrenip(örn:gizli bir kale) oraya saldıralım fakat orayı birsürü kara şövalye koruusn o kaleyi alınca kara şövalyelerin liderini öldürüp grupları dağıtabilelim yani o grup birdaha görünmesin.Evlenince yeniden çocuk yapabilme olsun ve oyun 1277 de geçiyor yani yeni hikayede biz yaşlandıysak 1. seviyeden başlamıyalım 14.-15. seviyeden başlıyalım.

Miraç'a bir yerde katılıyorum. v1'de oynadığımız karakter (ismi Baba olabilir) V2'de yaşlı bir halde olup akıl hocamız olsa fena olmaz sanki.

profenix said:
Ben imparatorlukla ilgili bir senaryo yazılmasından yanayım. Çünkü kara şövalyeler bir çok modda yapıldı ve artık baydı.

Galiba ilk Evlat modunda yer almıştı kara şövalyeler.

Oyunu 2014'te ilk çıktığında az oynamıştım ve bugün indirip yeniden oynadım da. Mükemmelsin buz ağabey ne diyeyim.

Bir de müziklerin adı ne onuda yazarsanız makbule geçer :razz:

estağfurullah, sağolasın. =)

müzikleri evlat moduna özel olarak moddb'den bu arkadaş hazırlamıştı. başka bi yerde paylaştı mı bilmiyorum ama bana gönderdiği müziklerin isimleri forest dance, tavern music, victory music vb. şeklinde.

Arkadaşım bir sorum olacak

Biz evlat modunda kendi kızımızı ve oğlumuzu da Diğer lordların oğlu veya kızıyla evlendirebiliyor muyuz?
böyle bir özellik bu modda olsa çok işe yarar
Bu özelliği evlat modunun son versiyonuna eklerseniz memnun olurum :grin:

Selamun aleyküm

Bence Evlat modunda bizim kahramanımız kendi evlenmek dışında  kendi evlatlarını da evlendirebilsin
mensup olduğu ülkenin lordlarıyla karşılıklı hısım olsun

İyi niyetli teşkilatlar birbirleri ile kötü örgütlere karşı ittifak yapabilsin.Örneğin:Gri kergitler ocağı  Balyon dövüşçüleri ile ittifak yapabilsinler ve birbirlerine yardım edebilsinler. Bu özellik diğer iyi ve kötü  örgütler için aralarında olsun

Diplomasi özellikleri tamamiyle Evlat moduna eklensin

Ülke hükümdarları iyi niyetli teşkilat ve ocakların fahri üyesi olsun ve maddi destek versin.Örneğin Sancar Han Gri Kergitler ocağı üyesi olsun, Kral Harlus Sadık şövalyeler üyesi olsun ... vb

Gri Kergitlerin Başkanı Uruzuge ve Barthaî Han yine görevi başında olsun ama buna ilave olarak Uruzuge nin kendi birliği olsun ve köyün dışına çıkıp Kara Kergitlere karşı yapılan operasyonlara katılsın

Hem İyi Teşkilatların hem de kötü örgütlerin kendi İstihbarat ağı olsun.

Kahramanımız bağlı olduğu hükümdara karşı yapılan komploları bozsun ve suikastleri önlesin hükümdarının hayatını kurtarsın

Kahramanımız mensup olduğu ülkeyi kalkındırsın ve ülkeye istikrar getirsin
...

çok şey söylenebilir

İtemlerin arasına 17. yüzyıl tipi çakmaklı tüfekler eklensin

Şehirlerde okullar olsun İlkokul ,orta okul, Medrese ve  askeri okul bulunsun ve öğretmenler olsun.

Kahramanımız ülkesinin diğer soylularını çay içmeye davet edebilsin .

Kergit ve Saranid şehirlerinde Cami ve tekke olsun

Uruzuge nin yanında  zafer için dua eden bir  Hoca bulunsun.

2.versiyonda haydutlar kalabalık bir grupla Zendar'ı kuşatsın.Bizde yanımızdaki 10-15 adamla Zendar savunmasına yardım edelim.Sonra senaryo gereği esir düşelim.Daha sonra Haydutlar Zendar'ı yakıp yıksın o sırada bizde Zendar'dan kaçalım.Ve bunu yapan Haydutların peşine düşelim.

JgXxt.png

bence de

Back
Top Bottom