[Geroya Çay Ocağı] - öneriler ve fikirler

Users who are viewing this thread

warband said:
çoğunlukla insan avcılarıyla ve deniz yağmacılarına karşı olan yerel yönetimlerle birlikte çalışıp, toprakları yolcular için güvenli bir hale getirmeye uğraşıyor.
evet, haydut avlıyor. kundaklı yayımızı alıp azılı haydut liderlerini avlamak için çok gizli görevlere katılabiliriz.

Aslında Kergit Hanlığı isyanla ikiye bölünse Kara Kergit Hanlığı kurulsa.
Haritada çobanlar olabilir onlara saldırırsak işte sığırlarını alıp gidebiliriz.

daha evvel aklıma şöyle bir şey gelmişti:

kendi köyümüzü/köylerimizi, kalemizi/kalelerimizi, şehrimizi/şehirlerimizi kurabilelim.

kamp menüsünde 'bir köy kur' seçeneği bulunsun. esaretten kurtardığımız çiftçilerden 20 tanesi -farazi- ile, ve 40.000 dinar karşılığı, bir köy kurabilelim. köyün inşa süresi mühendislik becerimize göre değişsin.

3 köy kurduktan sonra kamp menümüzde 'bir kale kur' seçeneği çıksın. bu kez bi 40 çiftçi -farazi- ile, 90.000 dinar karşılığı kalemizi inşa edebilelim.

geldik şehrimize: 2 kale kurduktan sonra, 120 çiftçi -farazi- ile 145.000 dinar ödeyerek şehir kurabilelim.

bunu ben yapmak isterdim ama o kadar kod bilgim yok malesef.

kale kurduktan sonra diplomasi moddaki gibi bakan,kahya,kalek kumandası devriye oluşturma felan olabilir

ve oyunda bug var sanırım bug değilde hatamı diyim ne diyim kervanlardan para isteyince 90k veriyorlar

Benim görev önerim
Görev Adı:Kara Şövalyelerin Batışı
Görevi Veren:Sir Gunivar
Görev Nasıl Alınır:Sir Gunivarla İlişkinin 100 olması ve ana görevin bitmesi gerekiyor.
Görev:Kara şövalyelerin liderine suikast düzenleyip öldürmek ve 25 kara şövalye grubunun dağıtılması gerekiyor(10 veya 15 kara şövalye grubuda olabilir.Suikast Düzenlemek için oğluzdaki kara şövalye zırhı gerekiyor.Kara şövalyelerin liderinni yanınza gidince onla savaşcaz.Öldürdüğümüzde ise kara şövalye gruplarını dağıtcaz.Eğer görev başarılı olursa kara şövalyeleri kökünü kurutmuş olacaz.
Ödül:10000 dinar,10 onur,100 nam ve 10000 tecrübe puanı ve sadık sövalyelerle ilişkimiz 100 olacak.

Biraz daha itemler eklersen güzel olur. Benim görev önerim şu mod kral Harlaus'un yanında başlasın ve bize tüm krallara gönderilmesi için mektuplar versin ve haydutlar tahtı almasınlar diye krallıklar ittifak kursunlar.

profenix said:
Arkenhes said:
Evlat 2 ne durumda?
Yoksa Evlat 2'nin mi senaryosunu yazacaksın  :?:
Çok öncelerden böyle bir şey teklif etmiştim buz'a ancak senaryonun neredeyse tamamının oturduğunu söyledi. Hal böyle olunca, bende mod ne durumda diye merak ettim. Belkide bitti bile mod, ya da çok az kaldı.

Arkenhes said:
Evlat 2 ne durumda?
buz said:
a- hikaye kaldığı yerden devam etsin.
b- daha uzun bir hikaye olsun ve ilk hikayedeki görevler bunun ortalarında bir yerde kalsın.
c- ilk hikaye ile bağlantısı olmasın farklı yepyeni bir şey olsun.

ilk başta a şıkkını düşünmüştüm hatta ufaktan bir senaryo bile yazmıştım ama bu aralar b ve c'yi de düşünüyorum.
hala düşünmeye devam ediyorum =) ama 2 çıkana kadar 1'e minik eklentiler yapmaya devam edebilirim.

Merhaba, Kale modifikasyonu ekler misiniz ? Yani bir nevi kale özelleştirmeleri. Meseka ben kalemin ön kısmını daha farklı yapmak istiyorum ve mühendisleri çağırıyorum. Önümde 5-6 seçenek var ve birini seçiyorum, 1-2 aya yapılacak bir şey.  Böylr bir şey eklemek mümkün mü ? Kaleyi kısımlara bölersiniz felan öyle her tarafa farklı bir şey eklnenilie. Mesela ben kalemde yüksek bi kule isterim. Veya yer altında bir hapis. Umarım bunlar fikrimi anlatmamda yardımxı olmuştur, kolay gelsin.

Aynı bizim gibi rakibimiz olsun. O da bizim gibi yükselsin. Bir hiçken lord olsun. Belki o kişi yoldaş olabilir ve birgün bize ihanet edip saldırabilir. Umarım oyunda böyle şeyler olur.

buz said:
Arkenhes said:
Evlat 2 ne durumda?
buz said:
a- hikaye kaldığı yerden devam etsin.
b- daha uzun bir hikaye olsun ve ilk hikayedeki görevler bunun ortalarında bir yerde kalsın.
c- ilk hikaye ile bağlantısı olmasın farklı yepyeni bir şey olsun.

ilk başta a şıkkını düşünmüştüm hatta ufaktan bir senaryo bile yazmıştım ama bu aralar b ve c'yi de düşünüyorum.
hala düşünmeye devam ediyorum =) ama 2 çıkana kadar 1'e minik eklentiler yapmaya devam edebilirim.

Ben c şıkkı diyorum. Buna ek olarak, bir anket başlatarak oyuncularında fikrini alabilirsin.

Back
Top Bottom