Geri Bildirim Konusu

Users who are viewing this thread

Merhaba, her ne kadar Bannerlord tartışma konusu olsa da orada konuşulanlar kaynayabileceği için böyle bir başlık açtım. Burada oyun hakkında geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Oyun da bir sürü güzel şey var bir kere bunu ekleyeyim hepsini tek tek saymaya kalkmayacağım gerek yok. Ancak oyunu geliştirmek adına yapıcı eleştirilerde bulunacağım ki inşallah geliştiricilerin kulağına gider:

Yapay zekanın kesinlikle gelişmesi lazım. Aslında savaş meydanında toplu olunca yapay zeka hiç fena değil. Piyadeler önde durup kalkan duvarı yapıyorlar falan gayet güzel. Ama hala bazı ciddi eksiklikler var. Bunlardan en rahatsız edici olanı, mesela atın üstünde çapulculara yaklaşıyorum hemen takip etmeye çalışıyor büyük bir çoğunluğu. Halbuki ben onu ordudan koparayım da diğer askerlerim onları indirsin diye yapıyorum. Onların bunu bir süre sonra anlayabiliyor olması lazım. İkinci yapay zeka ile ilgili gördüğüm sorunu ise video da göstereyim. Bu olay Danustica şehrinde Parmak Sotherys'den aldığım görev esnasında oldu:
https://www.youtube.com/watch?v=rbh2PQntKvQ

Diğer çok önemli eksiklik ise muhtemelen herkesin farkettiği gibi optimizasyon. Bunun üstünde durmayacağım herkes biliyor zaten.

Şehirlerde köylerde kılıç çekip millete saldıramıyorum. Ama niyeyse atlar darbe alıyor.

Aklıma geldikçe başka yazarım. Ancak özellikle spoilerda belirttiğim yapay zeka sorunu can sıkıcı. Çamur atmak için söylemiyorum ama sanki yapay zekanın Warband'dan pek farkı yok gibi.

amd ekran kartı desteği tam değil galiba. Şehir merkezine girerken veya şehir eşrafı ile konuşurken hata veriyor. Hata raporunu gönderirkende hata veriyor. Bugün bi daha deneyip ekran görüntüsü ile atacağım.

Görev için lordla konuşmam lazımdı ancak lord bir bannerlord un altında sefere çıktığı için konuşamıyordum. Tam bir kuşatma başladı hani alırlarda dağılırlar diye beklerken hepsinin esir düşmesiyle 25 günlük takibim ve zamanım oracıkta mahvoldu. Lordlar neden kalesinde durmuyor anlamıyorum. Tamam Svadyada sürekli kalede duruyolardı ülke elden gitse bile ama bundada hiç durmuyorlar. Lordları bulmak tamamen işkence.

Ticaret için işlerimizi daha kolaylaştırıcak arayüzler lazım not defteri gibi karlarımızı hesaplayabileceğimiz . Düzenli ve işine adanmak oyunu en eğlenceli hale getirebilecek etmenlerken böyle arayüzler kesinlikle gelmeli.

Yeni yakaladığım şeyleri atmadan önce bir önerim olacak. Savaşa sonradan katıldığımızda neden savaş yeniden başlıyor Warband'da olduğu gibi. Girdiğimiz de savaş yaşanıyor olsa ya? Aynı şekilde biz savaştayken de yakındaki birlikler gelsin total war'da olduğu gibi.

Yeni yakaladıklarım:

Burada asker trebüşeyi doldurmak için hareket ediyor ama trebüşenin üzerine üzerine yürüyor. Yani objenin etrafından dolaşmayı akıl edemiyor. Dolayısıyla yardım ettim doldursun diye ittirerek.

Burada ise baktım askerler merdivenlerden birini kullanmıyor. Meğer bu asker merdiveni tıkıyormuş. Bu arada şunu belirteyim, bu olaydan sonra arkamı döndüm ve bi süre trebüşelerin oraya gittim geri döndüğümde ne olduysa artık o asker yaptığı şeyden vazgeçmiş ve iki duvar da kullanılabiliyordu.

Yapay zekanın daha çok günahı var.

Karşısında kafasına mızrak fırlatan adamlara karşı kalkanı olduğu halde koşanmı dersin , okçu olmasına rağmen adamın dibine girmesi bekleyen mi dersin . Sığınak görevleri okadar zorlayıcı sırf bu yüzden ok atamazken karşında seni oka tutmaları bitiriyor herşeyi.

Öncelikle Warband'te olduğu gibi bunda da bir sığınak baskını tarzı bir görev aldığında sığınağa girmeye çalışırken takılıyor, defalarca denedim olmadı. En sonunda görevin iptal olmasını bekledim mecburen. Hangi şehir bilmiyorum, haydutlar ile diyaloğa girdiğim anda takılıyor. Bunun dışında oyundan atma, takılma gibi durumla karşılaşmadım.

Asıl derdim oyunun kasması. Lenovo Legion Y520 ile oynuyorum. Bırakın savaşları, şehirlerde vesaire dolanırken ara ara kasıyor. Hercümerç bir alanda zaten bitiyorum. Ayarları en düşüğe çektim halen kasıyor, grafikler rezalet bir halde sabahtan beri oynuyorum. Ama kuşatmalar veya muharebeler için yaptığım tek şey CTRL+ALT+F4. Çünkü o kalabalıkta bilgisayar duman atacak neredeyse.

Klan olayı güzel. Oynarken yeni doğanlar falan oldu. Elemanın birisi suikasta kurban gitmiş, çok iyi. Ama problem şu ki, Khuzait liderini idam ettim, bu elemanın klan üyeleri ile ilişki anında -100 oldu. Lideri idam edince çocuklarından birisi daha 18 yaşında elinde mızrak belinde yay koskoca hanlığın başına geçti. Klanı beşikteki çocuk hariç kökünü temizledim. Haliyle geriye kalan tek çocuk 0 yaşında olunca iktidara gelemedi, bu arada bebek hem merhametsiz hem cömert olarak biliniyor, herhalde anasının karnından ebesini bıçaklayarak çıktı. Neyse konumuza geri dönelim, bu sefer başka bir klan devraldı yönetimi. Yönetime gelen herkesi idam ettim. Tabi ilk idamda sadece kendi klanı ile ilişkim -100 olmuştu ama ikinci idamdan sonra Khuzait'in tüm klanları ile ilişkim -100 oldu. Bu bana saçma geldi çünkü klanlar arasında problemler vardı. Bir idamın hepsini birbirine kenetleyecek güce sahip olamaz herhalde? Sırasıyla hep klanlardan bir üye başa geçiyordu. Bu olayın daha sistematik ve hatta oyuncunun o krallıkta olsun veya olmasın bir şekilde müdahalede bulunabileceği hale gelmesi gerek. Yönetim boş kaldığında kargaşaya sürüklenmeli veya mevcut sistem üzerinden devam edeceksek en azından diğer soylular baş kaldırmalı. Gibi gibi.

Kuzey İmparatorluğu'nun yönetici klanının kızı ile imparatorluğu ele geçiririm hayaliyle evlendim. Ne krala çamur atabiliyorum, ne soyluları kışkırtabiliyorum. Daha keşfedemedim ya da böyle bir özellik yok herhalde.

Daha demin bi mağarayı temizledim, haydut lideri duelloya davet etti kabul ettim elimde yayla başladım silahı değiştirene kadar tek attı herif :lol:

Bu arada yapay zekanın duvarlarla ciddi bir sıkıntısı var. Mağarada bi asker duvara cida fırlatıyordu.

Öneri: Biri öldüğü zaman vücudu temas edilemez olmasın. Mesela bir ok yedi ve o okla öldü, ondan sonra ona atılan oklar saplanmaya devam etsin vs.

Bu arada eğer bu konuştuklarımız developerlara iletiliyorsa bize yetkililer bildirebilir mi? Ona göre yazayım yoksa boşuna uğraşmayalım hataları youtube'a yüklemekle vs.

Daha demin bi mağarayı temizledim, haydut lideri duelloya davet etti kabul ettim elimde yayla başladım silahı değiştirene kadar tek attı herif :lol:

Bu arada yapay zekanın duvarlarla ciddi bir sıkıntısı var. Mağarada bi asker duvara cida fırlatıyordu.

Öneri: Biri öldüğü zaman vücudu temas edilemez olmasın. Mesela bir ok yedi ve o okla öldü, ondan sonra ona atılan oklar saplanmaya devam etsin vs.

Bu arada eğer bu konuştuklarımız developerlara iletiliyorsa bize yetkililer bildirebilir mi? Ona göre yazayım yoksa boşuna uğraşmayalım hataları youtube'a yüklemekle vs.

Ekran kartı nı ver grafik ayarlarını söyleye bilirmisin ? grafikler çok farklı gözüküyor da kendi kartım için aklımda bir fikir olsun diye. .

Back
Top Bottom