gelirler

Users who are viewing this thread

kaarga

Recruit
1 şehirden 600 dinar geliyor köylerinide sayarasak max oluyor 800 - 900 dinar ben şehrin içine 100 tane elit birlik koysam günlük 12 dinardan parası çıkmıyor az koyarsamda şehri direk kuşatıyorlar atölyeler desen 7 dinar geliyor bazen 100 dinar atölyeyi de köylerin hammadesine kuruyorum.Şuan 2 şehrim 3 atolyem 2 kervanım var -1500 gelirim oluyor.İki şehrin garnizonunda toplasan 300 adam var yani varlık içinde yokluk yaşıyorum üstüme adam alamıyorum.Nerede yanlış yapıyorum acaba kaçırdığım nokta neresi acaba (valilerim idareceliği yüksek aynı şekil kervanlarda ise ticareti yüksek olan biri var.Bu -1500 barış döneminde ve haraç ödemeden ki gelirim)

1 şehirden 600 dinar geliyor köylerinide sayarasak max oluyor 800 - 900 dinar ben şehrin içine 100 tane elit birlik koysam günlük 12 dinardan parası çıkmıyor az koyarsamda şehri direk kuşatıyorlar atölyeler desen 7 dinar geliyor bazen 100 dinar atölyeyi de köylerin hammadesine kuruyorum.Şuan 2 şehrim 3 atolyem 2 kervanım var -1500 gelirim oluyor.İki şehrin garnizonunda toplasan 300 adam var yani varlık içinde yokluk yaşıyorum üstüme adam alamıyorum.Nerede yanlış yapıyorum acaba kaçırdığım nokta neresi acaba (valilerim idareceliği yüksek aynı şekil kervanlarda ise ticareti yüksek olan biri var.Bu -1500 barış döneminde ve haraç ödemeden ki gelirim)
atolye ve şehir geliri şehirin refahına bağlı benim 7000 8000 refahlı şehirim vardı 2000 3000 gelir veriyordu ordaki atolyemde 300 falan veriyordu

şehrimin refahı 3700 geliri 550 içine 100 adam koysam üstüme 50 -60 adam alsam gelir oluyor -1500 civarı yani bana mantıksız geliyor şehrim yokken daha zenginim şuan ülkedeki en yüksek refaha sahip şehirim.Bana mantıksız geliyor bu kadar gelirin düşük olması çünkü içine koruyacak kadar adam koyamıyorum bu oluncada kuşatmalar ile uğraşıyorum gelen giden kuşatıyor.Yani şu gelir gider işi haftalık olsa sesimi çıkartmam ama oyunda gündelik olduğu için sürekli günün sonunu düşünmem gerekiyor.

şehire yapı yapmışsındır diye düşünüyorum yapmadıysan bütün yapıları fulle köylerdeki görevleri falan yap köyleri yağmalanmasına izin verme ve garnizon değilde milis odaklı git benim 8000 refahlı şehrimde garnizon 100 bile yoktur ama 600 falan milis var

anladım teşekkür ederim.Ben warband gibi kendi yetiştirdiğim birlikler ile savunma yaparım kafasına gidiyorum çünkü kaliteli birlikler sahip olmayı seviyorum.Milis birlikleri çok kolay kırılıyor çünkü kötüler bir şekilde orta yol bulcam artık

Gelir konusunda baya düzeltme yapıldı.Bundan sonra pek bir şey değişmez sanıyorum.Suan demircilik dışında aşırı para getiren bir şey kalmadı sanırım.Cida yapıp satın 1 yıllık ordu masrafı :smile:

dikkate alacağım dedikleri çok saol.Düzletmesinler geliri o halledilir bir şekilde fakat tek istediğim şu oyunda farklı bannerlar görmek herşey tek renk ordumdaki askerin üstüne benim değil başka banner olması rahatsız ediyor kendi bannerım görmek isterdim.

Spam
dikkate alacağım dedikleri çok saol.Düzletmesinler geliri o halledilir bir şekilde fakat tek istediğim şu oyunda farklı bannerlar görmek herşey tek renk ordumdaki askerin üstüne benim değil başka banner olması rahatsız ediyor kendi bannerım görmek isterdim.
oyunun adının da bannerlord olması ne kadar ilginç dimi

Back
Top Bottom