Gelişmiş Multiplayer Desteği (KAPAPLU)

Destek fikirlerini beğendiniz mi?

• Total voters
    6

Users who are viewing this thread

Home made npc

Warband için bir şey demek istiyorum, warband steam destekli multiplayer oyunu olamaz..."N'için?" demenizi umuyorum ben de diyorum ki oyun vasat. Modern Multiplayerlı Steam oyunlarında bile (sohbetten davet etme, katılma ,izleme; konsoldan (tarayıcı ya da arayıcı) arkadaşları bulma,[source ve goldsource oyunlarındaki gibi]vs.) bu özellikler varken WARBAND'de bile bunları bulamıyoruz .Ya oyunda mic bile yok (:iamamoron: mod kaygıları...) maalesef yerel ağ ile arkadaşlarımızı kolay kolay bulabiliyoruz desem yalan olur (il dışı vb.), bence desteği geliştirme vakti gelmiştir:
  • Yerel ağ desteği: Hamachi ve steam uyumluluğu, bunlar olmadan da ev veya il (Erzurum - Bayburt gibi XD minik iller) içi oyun oynanabilmesi.
  • Half life kırması oyun arayıcısı: Klasik kutsal arayıcıya arkadaşlar ,LAN vs. şeylerin eklemesi.
  • Sohbet içi davet: Sohbetten veya profilden oyuna katılma ,davet etme.
  • Oyunda profil ayırt etme: Arkadaşlara tıkladığımızda en son oynadığımız kişileri görmemiz için bu desteği ekleyin!
  • Mic: :')
  • Diğer destek fikirleri: Postun altına önerilerinizi yazın...
Ve rica ediyorum bunu Marda gibi büyüklerimize iletiniz!.. (LÜTFEN ?!!!!)
Görüşürüz 1.172 :grin:.

Last edited:
Warband için buna gerek var mı ki? Zaten bannerlord tam sürüme geçince bir çok klan oraya göç edicek, Warband mağaraya terk edilicek.

Warbandin terkedilmesi için TWnin Bannerlord multiplayerına çok değişiklik yapması ve para ödüllü falan turnuvalar yapması gerekir ama
Şuan Bannerlord'un online daki fizikleri bozuk sanırım arada giriyordum da profesyonel değilim bilmiyorum. Uzak mesafe silahlarına değişiklik geliyordu, eğer fizikleri oyuncuların istediği gibi yaparlarsa ben Warband oynamak icin bir sebep görmüyorum ortada. Custom serverlar da gelirse sadece sistemi kaldırmayalar Warband oynar herhalde.

Şuan Bannerlord'un online daki fizikleri bozuk sanırım arada giriyordum da profesyonel değilim bilmiyorum. Uzak mesafe silahlarına değişiklik geliyordu, eğer fizikleri oyuncuların istediği gibi yaparlarsa ben Warband oynamak icin bir sebep görmüyorum ortada. Custom serverlar da gelirse sadece sistemi kaldırmayalar Warband oynar herhalde.
Genel olarak dövüş sistemi kötü, atak yapınca bir delay ile gerçekleşiyor aynı şekilde blok falan. Çok beğenilmeyen şey var, ne zaman multiplayer modları düşmeye başlar o zaman Warband giderek ölür

Genel olarak dövüş sistemi kötü, atak yapınca bir delay ile gerçekleşiyor aynı şekilde blok falan. Çok beğenilmeyen şey var, ne zaman multiplayer modları düşmeye başlar o zaman Warband giderek ölür
Ben warband halen oynuyorum ama nedense o kadar fark hissetmedim multiplayer de. Sanırım profesyonel olarak oynamadigimdan dolayı.

atak yapınca bir delay ile gerçekleşiyor aynı şekilde blok falan.
Delay büyük oranda kalkmış durumda şuan. 20 pingli bir oyuncu çatır çatır oynayabiliyor, feint atabiliyor rahatça. Ama benim gibi 70+ genelde ise 85 ping alıyorsanız işte o zaman delay büyük bir sorun oluyor. Çünkü animasyonlar daha güzel dursun diye sizin pc'nizde o animasyon girmeden feint atamıyorsunuz. Bu yüzden ben genelde fake atıyorum. Onun dışında menzilli bana kalırsa Warband'den çok daha iyi olmuş hele bir de ben Vertical Aim Assist'i kapattıktan sonra ve Crosshair'ı Three Part yaptıktan sonra iyice rahat oldu menzilli oynamak. Bana kalırsa şuan en büyük sorunumuz Dedicated Server'ların olmaması. TR Sunucusu veya kendi sunucumuzu açabildiğimiz zaman oyun büyük oranda Warband multisi gibi oluyor. (Tabi ufak bir delay var ama o da Chivalry Medieval Warfare veya Mordhau'daki gibi biraz daha akıllıca oynamaya itiyor oyuncuları. -Şahsi düşüncem bu yönde- )

Delay büyük oranda kalkmış durumda şuan. 20 pingli bir oyuncu çatır çatır oynayabiliyor, feint atabiliyor rahatça. Ama benim gibi 70+ genelde ise 85 ping alıyorsanız işte o zaman delay büyük bir sorun oluyor. Çünkü animasyonlar daha güzel dursun diye sizin pc'nizde o animasyon girmeden feint atamıyorsunuz. Bu yüzden ben genelde fake atıyorum. Onun dışında menzilli bana kalırsa Warband'den çok daha iyi olmuş hele bir de ben Vertical Aim Assist'i kapattıktan sonra ve Crosshair'ı Three Part yaptıktan sonra iyice rahat oldu menzilli oynamak. Bana kalırsa şuan en büyük sorunumuz Dedicated Server'ların olmaması. TR Sunucusu veya kendi sunucumuzu açabildiğimiz zaman oyun büyük oranda Warband multisi gibi oluyor. (Tabi ufak bir delay var ama o da Chivalry Medieval Warfare veya Mordhau'daki gibi biraz daha akıllıca oynamaya itiyor oyuncuları. -Şahsi düşüncem bu yönde- )
Bende hep bir delay var gibi hissettiriyor, daha akıllı oynamaya ittiği çok doğru bir şey, ama bir Warband multisi zevki veremiyor şu an. Pingim hep 70-100 arasında ondan olabilir gerçi

Bu arada menzilliye katılıyorum Warbande girdiğimde bi okçu oynayayım dedim o kadar leş ki menzil sistemi tamamen rastgele gidiyor gibi hissettiriyor

Bende hep bir delay var gibi hissettiriyor, daha akıllı oynamaya ittiği çok doğru bir şey, ama bir Warband multisi zevki veremiyor şu an. Pingim hep 70-100 arasında ondan olabilir gerçi
Aynen işte pingle alakalı. Bunu Singleplayer'da feint atarak deneyebilirsiniz. Ping 0 olduğundan çok rahat feint atılabiliyor. Zaten Warband'de de böyleydi durum 70-80 pinglerde sanki bir bariyer var onun üstünde oynamak imkansızlaşıyordu, halen de öyle :grin: .
Bu arada menzilliye katılıyorum Warbande girdiğimde bi okçu oynayayım dedim o kadar leş ki menzil sistemi tamamen rastgele gidiyor gibi hissettiriyor
Kesinlikle! Bannerlord'da ilk okumu attığımda direkt bu farkı hissettim zaten. Menzilli alanında oyun daha iyi olmuş. Fırlatmalar ise bir ara gelen bir patch'ten sonra o da çok daha iyi oldu. Bana kalırsa bundan sonra dediğim gibi Dedicated Server'lar en yakın zamanda eklenmeli ve ekleme de yapmak istiyorum az önceki iletime:
Oyun daha dengelenmeli, örneğin crash through hasarı azalmalı ve Warband'deki gibi olmalı. Class sistemi başka bir konuda da söylediğim gibi opsiyonel hale gelmeli. Edit: Friendly Fire hasarı da azalmalı, ben takım arkadaşımdan 129 yememeliyim :grin: , ne yani şimdi eğer benim yerimde düşman olsaydı 258 mi vuracaktı adama?

Warband için buna gerek var mı ki? Zaten bannerlord tam sürüme geçince bir çok klan oraya göç edicek, Warband mağaraya terk edilicek.
öyle olmayacak işte, bannerlord'un dövüş sistemine daha ne kadar değişiklik yapabilirler ki warband kitlesi her zaman aktif olacak warbandın hergün ortalama kitlesi 4.5k bannerlord 8 9k çokda birşey kaybetmez warband kitlesi ultima online kitlesi gibi olacak oyun kısaca.

öyle olmayacak işte, bannerlord'un dövüş sistemine daha ne kadar değişiklik yapabilirler ki warband kitlesi her zaman aktif olacak warbandın hergün ortalama kitlesi 4.5k bannerlord 8 9k çokda birşey kaybetmez warband kitlesi ultima online kitlesi gibi olacak oyun kısaca.
aynen.(düzeltme) 2. olarak @CeyXiong @sniparsexe kardeşim o konuda sonuna kadar haklısınız ben de multi oynadım, oynamaz olaydım oyun bozuk zaten bi' de şu keyli betada çok kastırıyor gibi gözüküyordu ya, belliydi zaten.Yani şu multilere çözüm bulun: ekipman olarak warband, mekanik olarak bannerlord.
3. olarak (gene duzeltmelük) @Emre DANACI kardeşim gerek var çünki şu anlık warband steam'İn 14. mü ne her neyse sevilen oyunu, çoğu güzel modlar oradan çıkıyor (sio,os,nw,wc,j&c vb.) ve performans , mekanik , kitle , senaryo (Cerrahpaşalı filozofumuz Jeremus :grin:) tut yani saymakla bitmiyor.
Multisi bile yaprak sarma.. (battle time, arkadaşınla oynadığın native olursa [vb.])
Gerekli :grin:DDDDDDD

Last edited:
Back
Top Bottom