Gelecek Planları

Users who are viewing this thread

Ek paket olarak tüm Kalradyayı fethettikten sonra denizden ve karadan Kalradyanın büyük bir medeniyetin baskını ile yeni oyun dinamiklerine falan kavuşabilmenin hayalini kuruyordum tam, bu başlığa rastladım :smile:
Zırva veya değil bir şeyler yazıp duruyorum arada ama özellikle Timurun Fil Orduları gibi, binicisi olan iri yapılı bir fil birimi mekaniğin uyarlanabilmesi mümkün olur mu merak ediyorum. Menzilli ile biniciyi indirmek veya filin hortumunu kesmek haricinde kolay kolay saf dışı bırakılamayacak bir birim olabilir. (Modlarla istenirse temasına göre trol veya devlerin bulunduğu yeni birimler olabilir mesela)

Not: Eski zamanlarda böyle fillerle yapılan savaşlarda, savunma için araştırma yapanların, fillerin hortumlarının kesilmesi gerektiğini öğreniyorlar ve tatbik ettiklerinde, filin ters istikamete doğru geri kaçtığı, hatta kendi birimlerinin üzerinden geçtiği naklediyorlar. Kafama göre yazmadım yani :smile:
bunun için altyapı ve lore da var Darshi mesela oyunda bahsedilan iran-pers kültürü halihazırda var eklenebilir üstüne hatta denizaşırı topraklar için warbandda bahsedilen balion vardı. Oyunda kuzeyliler için nord dışında vakken de var yine eklenebilecek. Kuzaitin doğusu için geroia yine eklenebilir. yine warbandda bahsedilen lokti eklenebilir venedik gibi bir ticaret şehri olarak daha sonra sarranid topraklarının güneyinde adı bahsedilen ama unuttuğum bir bölge daha vardı bunu da bannerlordda aserayın güneyine eklenebilir nahasa çölünün ötesine bu bahsettiklerimin hepsi ya warband hızlı savaş karakterlerinde ya da köle tüccarı argo sendar (ya da ramun her neyse adını unuttum böyle bişeylerdi) gibi kişiler tarafından bahsedilen şeyler veyahut halihazırda bannerlord içinde var olan/bahsedilen hatta paralı asker grupları olan kültürler ancak adamlar ofiste 7/24 yatıyorlar bi kımıldama dahi yok bomboş takılıyorlar oyunu salıp gitmişler.

Back
Top Bottom