GAMESCOM'da TaleWorlds standıni ziyaret etmek, Sorulmasını istediğiniz sorular

Users who are viewing this thread

baskiki said:
Bjorn The Raider said:
@baskiki

Kardeş son bloğa göre anlaşılan, oyunun singleplayer kısmını 30 dakikalığına istediğin gibi oynayabileceksin. Videosunu kesinlikle çek buraya at lütfen.

Evet bloğu yeni okudum ve süper bir demo beni bekleyecek gibi gözüküyor. Bizi oyuna sıfırdan bırakacaklar ve neredeyse bütün özellikleri kullanabileceğimizi yazmışlar. Peki sizce bu süre zarfı içinde neler yapmalıyım, nereleri gezmeliyim fikirlerinizi bekliyorum. Ayrıca demo da sadece 30 dakikam olduğunu da unutmayın

Bu demek oluyor ki oyun yakın zamanda çıkacak öyle değil mi ?

dgkn53 said:
baskiki said:
Bjorn The Raider said:
@baskiki

Kardeş son bloğa göre anlaşılan, oyunun singleplayer kısmını 30 dakikalığına istediğin gibi oynayabileceksin. Videosunu kesinlikle çek buraya at lütfen.

Evet bloğu yeni okudum ve süper bir demo beni bekleyecek gibi gözüküyor. Bizi oyuna sıfırdan bırakacaklar ve neredeyse bütün özellikleri kullanabileceğimizi yazmışlar. Peki sizce bu süre zarfı içinde neler yapmalıyım, nereleri gezmeliyim fikirlerinizi bekliyorum. Ayrıca demo da sadece 30 dakikam olduğunu da unutmayın

Bu demek oluyor ki oyun yakın zamanda çıkacak öyle değil mi ?

Bana sorarsan bu şekilde bir demo oynatmaları sona yaklaşmış olduklarını gösterir. Ancak yine de tarih verirler mi gamescom da sanmıyorum.

Onların hepsini aynı zamanda deneyemez o yüzden bir savaşa girsin yapay zekayı da komboyu da görmüş olur.

Benim merak ettiğim yapay zekanın ne denli değiştiği ve etkileşimin nasıl olduğu.

Canım yazdığım her şeyi yapsın demiyorum zaten de en azından şu şehirde kılıçla milleti kesme,insanlara çarpmak,yapay zeka ve ölmek gibi şeyleri deneyebilir bence çünkü oyunu gerçekçi yapacak unsurlar bunlar.
M.ArdA_TaleWorlds said:
baskiki said:
Eğer izin veriliyorsa oynadığım oyunu da videoya çekeceğim.
Kayıt için izin vereceğiz. Ancak detaylarını Gamescom'a gittiğinde görevli arkadaşlardan öğrenebilirsin.
Kayıt yapabilirsin ama yayınlayamazsın falan sadsaf

Her uğradığın yerde satıcılara bakmaya özen gösterip eşyaların çeşitliliğine göz gezdirebilirsen iyi olur.Yeni formasyonları falan deneyip yapay zekanın neler yaptığını da test edersen iyi olur onun dışında çok bir şey kalmıyor zaten.

"Kayıt yapabilirsin ama yayınlayamazsın falan sadsaf"

Bu lafı unutmayalım

hocam yeterince savaş sahnesi gördük, tatmin edici düzeyde video var elde. yarım saatte kalabalık bir ordu kurup savaşta yapay zeka da çok deneyemezsin. o yüzden bilmediğimiz şeylere odaklanırsan daha güzel olur bence:
  • asker alımı nasıl yapılıyor (bunu başka yayıncılar da kesin yapar es geçebiliriz aslında)
  • şehirlerde gezdiklerini çok fazla görmedik. 1 2 şehrin iç yaşamını 2şer dakika izlememiz güzel olacaktır ama hakeza bunu da çeken olacaktır. Ama şöyle bi katkı sunabiliriz, hiç Aserai videosu yok. En az Aserai'yi biliyoruz. Bilhassa bir Aserai şehrinde gezebilirsin.
  • Başka bir lordun askeri olma imkanı gelmiş mi onu mutlaka bir dene
  • Belki biraz şahsi bir rica ama pelerin var mı oyunda, varsa sallanışı nasıl vs çok merak ediyorum. Bir pelerin giyip onunla biraz dolaşırsan çok hoş olur. Tabi bilumum kıyafet ve zırhların denenmesi çok makul olur yine.
önemli olan görmediklerimizi ve gelecek birçok yayıncının da odaklanıp çekmeyeceği şeyleri çekerek gördüğümüz yeni içeriklerin sayısını artırmak. Bu tarz stratejik seçimler daha mantıklı olacaktır, benden demesi. Tabi tüm bunlar canın isterse, yoksa asıl önemli olan ''eğlenmene bak'' :smile:

Bana sorarsan bu şekilde bir demo oynatmaları sona yaklaşmış olduklarını gösterir. Ancak yine de tarih verirler mi gamescom da sanmıyorum.
[/quote]

Bu sefer olacak inanıyorum oyunda hile yapmayı dene  :lol:

Armağan Yavuz'un yabancılara ait blog bölümünde yazmış olduğu yorum;

Not: İngilizcem iyi olmadığı için translate ile çevirdim. İngilizcesi iyi olan arkadaşlar çeviri yapabilir.

Buradaki takım, Gamescom için demo hazırlamak için gerçekten çok çalışıyor ve desteğinizi gerçekten takdir ediyoruz.

Sadece birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak için, stantta yapacağımız yapı, mevcut geliştirme yapısından farklı olacak, bazı özellikler ve içerik parçaları devre dışı bırakıldı. Bunun başlıca iki nedeni vardır. Öncelikle, demoda en çok kullanılacak özellikleri cilalamak için çabalarımıza odaklanmak istiyoruz. Kalanı devre dışı bırakmak, kaynaklarımızı ve zamanımızı daha iyi yönetmemize izin veriyor. İkincisi, tüm özellikleri ve içeriği tek bir demoda göstermek istemiyoruz. Oyunun iyi bir kısmını sürpriz olarak bırakmayı tercih ediyoruz.

İşte eksik / devre dışı olan bazı şeylerin listesi:
kuşatmalar
Üretmek
Karakter üretimi
Krallık ve şehir yönetimi
Şehir manzaralarının yaklaşık 2 / 3'ü. Kültür başına 2 şehir sahnesi seçtik ve tüm kasabalar bunları gösterecek.
Çoğu yol arkadaşı devre dışıdır. Mevcut 10 civarında olacak.
Planlanan ikramiyelerin yaklaşık 2 / 3'ü henüz uygulanmamıştır.

Bu versiyonu bir demo olarak yayınlama önerisi ilginç görünüyor, ancak bu, mevcut herhangi bir modele uymuyor ve ayrıntıları vurmak ve bu işi yapmak için çok fazla zaman ve çaba gerektirecekti. Bu çabayı geliştirmeye ve uygun bir erken erişim sürümüne geçirmeyi tercih ederim.
Orjinal Hali;
The team here is working really hard to get the demo ready for Gamescom and we really appreciate your support.

Just to clarify a few things, the build we'll have in the booth will be different from the current development build in that, some features and pieces of content have been disabled. There are mainly two reasons for this. First, we want to focus our efforts on polishing the features that will be of most use in the demo. Disabling the rest allows us better manage our resources and time. Second, we do not want to reveal all the features and content in a single demo. We'd rather leave a good portion of the game as a surprise.

Here's a list of some of the things that are missing/disabled: 
Sieges
Crafting
Character generation
Kingdom and town management
About 2/3 of town scenes. We selected 2 town scenes per culture and all towns will be showing those.
Most companions are disabled. There will be around 10 that are available.
About 2/3 of planned perks are not yet implemented.

The suggestion to release this version as a demo sounds interesting, but that doesn't fit any existing model and it would take a lot of time and effort to hammer out the details and make this work. I would rather put that effort into development and do a proper early access version.

Bu açıklamayı hiç algılayamadım göstermeyecekleri şeylere örnek olarak kuşatma,craft,karakter söylemiş ama zaten bunları önceki videolardan vs aşağı yukarı nasıl bir şey olduğunu yeterli bir şekilde gördük sürpriz olacak kısımlar bunlarsa vay halimize.

Bir tek ben mi warband 2 değil de serinin farklı oyunu olduğunu hissettirecek şeyler arıyorum acaba? Ben mi yanlış düşünüyorum çözemedim

Süpriz olacak kısım büyük ihtimalle yapay zekanın aynı oyuncu gibi oyunda bulunan bütün özellikleri kullanabilmesi olacaktır diye düşünüyorum. Çoğu blogta bu satır aralarından gözüküyor. Diplomasiye dair de daha hiç bir bilgiye sahip değiliz veya factionların içinde bulunan küçük fationlara da dair hiç bir şey bilmiyoruz özellikle politikadaki rollerini. Veya yoldaşlarında nasıl olacağını bilmiyoruz. Yabancı forumda yoldaşların önceden hazırlanmış olmasından ziyade oyunun kendi kendine ürettiğine dair yorumlar var. Bu yorumlar özellikle ansiklopedi devblogunda paylaşılan ekran görüntüsüne dayalı. Oyunun içinde lordların, yoldaşların öldüğünü ve hatta Frank Elliot'un 2017 tarihli postuna göre oyuncununda ölebileceğini biliyoruz ama veraset sistemini bilmiyoruz. Yani oyunda daha gösterilmeyen çok özellik var.

Son olarak, Bannerlord kesinlike ilk iki oyunun çok geliştirilmiş hali olmalı. Yani evet ben Warband 2 bekiliyorum.

Bence en önemlisi türkçe seslendirme olacak mı çok merak ediyorum çünkü oyunu yapanlar türk ama türkçe dilinde hala ingilizce diyaloglar var gerçekten çok saçma düzgün bir türkçe dili yok bari seslendirme olsun mesela "süvariler! bu konumda kalın" derken "calavry! hold this position!" demesin de türkçe sesli bi biçimde söylesin gerçekten güzel olur  :oops:  :mrgreen:

Tüm yapımcılar Bannerlord'un, Warband'a diğer oyunlara göre daha çok benzediğini söylediler. Yani zaten Warband 2 gibi olacak.

TSSR11 said:
Bence en önemlisi türkçe seslendirme olacak mı çok merak ediyorum çünkü oyunu yapanlar türk ama türkçe dilinde hala ingilizce diyaloglar var gerçekten çok saçma düzgün bir türkçe dili yok bari seslendirme olsun mesela "süvariler! bu konumda kalın" derken "calavry! hold this position!" demesin de türkçe sesli bi biçimde söylesin gerçekten güzel olur  :oops:  :mrgreen:

Büyük ihtimal seslendirme sadece İngilizce olacak :sad: tam emin değilim bir süre önce bir röportajda duydum diye hatırlıyorum.

Bugün büyük ihtimalle oyundan videolar gelmeye başlar. Gamescom normal ziyaretçilere bugün kapalı ancak trader ve basına açık. Öğlene doğru videolar gelir

baskiki said:
Bugün büyük ihtimalle oyundan videolar gelmeye başlar. Gamescom normal ziyaretçilere bugün kapalı ancak trader ve basına açık. Öğlene doğru videolar gelir

Şuan Almanyadasın galiba :grin: Oteldemi kalıyorsun?

Edit : Yarın oyunu oynayacaksın ne hissediyorsun ? :grin:

Bannerlord_2023 said:
baskiki said:

Şuan Almanyadasın galiba :grin: Oteldemi kalıyorsun?

Edit : Yarın oyunu oynayacaksın ne hissediyorsun ? :grin:

Evet Almanya ya yeni geldim. Yarın sadece bannerlord denemeyeceğim, battlefield 5 ve başka oyunlari da deneyeceğim. Heyecan var biraz bakalım yarın neler olacak. Warband oyuncusu olarak da sizlere en tarafsız incelenmeyi yapacağım yarın akşam.

baskiki said:
Evet Almanya ya yeni geldim. Yarın sadece bannerlord denemeyeceğim, battlefield 5 ve başka oyunlari da deneyeceğim. Heyecan var biraz bakalım yarın neler olacak. Warband oyuncusu olarak da sizlere en tarafsız incelenmeyi yapacağım yarın akşam.
Bi senin tarafsız eleştirine güveniyorum. Çoğu kişi sinir bozucu derece de ağzına geleni söylemekte ve oyunu beğenmemekte ısrarcı.

Back
Top Bottom