Gamepad tavsiyesi.

Users who are viewing this thread

Deagius

Sergeant at Arms
Arkadaşlar, bilgisayar için yeni bir gamepad almayı düşünüyorum. Ya da bir Playstation 3 mü almalıyım? Ps3 alırsam bana toplam ne kadara mal olur arkadaşlar, yardımcı olursanız sevinirim. Bir de gamepad tavsiyesi verirseniz, laptop için çok iyi olur. Laptop klavyesi 3-4 tuşa aynı anda basmıyor. Bir gamepad gerekli yani.

Ps3 alırsan gamepedi oyunu cihazı hafıza mafıza derken en az bi 700-800 hafızası yüksek birşey alacaksan bi 1000 lira falan gerekir diye düşünüyorum.Laptop için gamepad e gelirsek her gördüğün gamepad olabilir.Ama sokak aralarındaki bilgisayar tamircilerinden falan uzak dur.Teknosada 30 tl ye iyi bir game pad alırsın diye düşünüyorum

Kucukpipi said:
Ps3 alırsan gamepedi oyunu cihazı hafıza mafıza derken en az bi 700-800 hafızası yüksek birşey alacaksan bi 1000 lira falan gerekir diye düşünüyorum.Laptop için gamepad e gelirsek her gördüğün gamepad olabilir.Ama sokak aralarındaki bilgisayar tamircilerinden falan uzak dur.Teknosada 30 tl ye iyi bir game pad alırsın diye düşünüyorum

Soğutucu alırken Gold' da gördüm Gamepadları. Bir tane 90-100 liralık bir gamepad vardı, sanırım o Ps3 için olan gamepadlar. En pahalısını mı almalıyım, neye göre almam lazım?

Ben bunu kullanıyorum şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım, biraz tuzlu onun dışında eksisi yok kolun, çekmeme gibi bir sorunla da karşılaşmadım, tavsiye ederim.

Ben gamepad fazla kullanmam ama abim sürekli kullanır http://www.teknosa.com/urunler/125084299/logitech-f710-kablosuz-gamepad onda bu var ve gayet memnun ben de pes oynarken arada bir kullanıyorum güzel bence hakkını veriyor. Ama burda biraz pahalı. Gold'da filan 79'a hatta iyice ararsan 69 bulursun.

Laptop için alacaksan en ucuzunu al derim.Sorun çıkarmaz çoğu ama bir teknoloji marketinden al tamirciden değil o yeter.Ps3 için diyorsan biraz para bayılman lazım.Ps3 için pahalı olanlar çoğu zaman sorun çıkarmaz pahalı olanlara bak hangisi gözüne hoş göründüyse onu önce dene eline oturuyormu görünüşü falan.Sonra al

Edit:Üstteki arkadaşın önerdiği kol çok iyi.Tasarımını beğendiysen kesinlikle öneririm
Yerindibi edit:Alacaksan kablosuz al

Ben aslında en çok NBA 2K13 oyunu için istiyorum bu gamepad cihazını. XBOX gamepadları her oyuna uyumlu mu? Eğer uyumluysa XBOX' un Gamepad' ini alırım, değilse kablosuz bir tane gamepad alırım artık.

http://www.gold.com.tr/snopy-sg-408-ps3-bluetooth-kablosuz-gamepad_u

Böyle bir konsol alırsam, oyunlarda istediğim kombinasyonları yapabilir miyim? XBOX Gamepad' imi almam lazım yoksa tüm kombinasyonlar için?

Hazır konu açılmışken bana da bi gamepad tavsiye etserseniz süper olur.

İstediğim özellikleri:
Kablolu olması,
Düğmelerinin basınç kontrollü olması (sallıyorum baş parmağımla bastığım düğme araba yarışı olan bir oyunda gaz ise, ona zorlamadan hafif basmam gaza az basmam anlamına gelsin)
Titreşimi olması,
Analog stickini biracık oynatınca sanki sonuna kadar otnatmışım gibi tepki vermemesi, ince hareketleri algılaması.
Kaliteli bir marka olması

Deagius said:
Ben aslında en çok NBA 2K13 oyunu için istiyorum bu gamepad cihazını. XBOX gamepadları her oyuna uyumlu mu? Eğer uyumluysa XBOX' un Gamepad' ini alırım, değilse kablosuz bir tane gamepad alırım artık.

http://www.gold.com.tr/snopy-sg-408-ps3-bluetooth-kablosuz-gamepad_u

Böyle bir konsol alırsam, oyunlarda istediğim kombinasyonları yapabilir miyim? XBOX Gamepad' imi almam lazım yoksa tüm kombinasyonlar için?

Snopy'i kesinlikle wireless gamepad olarak tavsiye etmiyorum, 3 yıl önce aldım bir tane 2 gün içinde analogları bozuldu, işin garip yanı aynı modelin kablolusu da var o bayağı dayandı sağlamdı. Wireless te malzemeden çok çalıyorlar :/ Snopy alma.

Bizim buradaki Gold  mağazasında ne varsa onu alacağım artık. İzmit' e gitmeye üşeniyorum şimdi bir Gamepad için.

ancalimon said:
Hazır konu açılmışken bana da bi gamepad tavsiye etserseniz süper olur.

İstediğim özellikleri:
Kablolu olması,
Düğmelerinin basınç kontrollü olması (sallıyorum baş parmağımla bastığım düğme araba yarışı olan bir oyunda gaz ise, ona zorlamadan hafif basmam gaza az basmam anlamına gelsin)
Titreşimi olması,
Analog stickini biracık oynatınca sanki sonuna kadar otnatmışım gibi tepki vermemesi, ince hareketleri algılaması.
Kaliteli bir marka olması

Arkadaş, istediği özellikleri yazmış. Bende yazayım.

- Kablosuz olması.
- Yön tuşlarının yuvarlak olmaması. (Analog deniyordu sanırım, onun gibi yuvarlak yön tuşu istemiyorum.)
- Her oyuna uyumlu olması. Çoğuna uyumlu olsa yeter zaten. 
- Bir de dediğim gibi, kombinasyonları yapabilsin. NBA 2K13 gibi oyunlarda fazla kombinasyon istiyor, fazla tuş istiyor yani.

Bunları karşılayabilmesi yeterli benim için. He bir de illa kablosuz olmasına gerek yok.

@Deagius

XBOX gamepadi Steam'de "Gamepad Desteği Var" yazan her oyunla uyumludur. Yazın başından beri kullanıyorum daha hiç sorun yaşamadım. Fakat elbette gamepad desteği vermeyen oyunları oyunları onunla oynayamazsın.

Tamam karar verdim arkadaşlar, XBOX 360' ın oyun konsolunu alacağım. Çoğu oyuna uyumlu olan oymuş zaten. Cevaplarınız için teşekkür ederim, kilitliyorum konuyu.

ancalimon said:
Ben de hala bi gamepad tavsiyesi bekliyorum. Aranızda bunlardan anlayan kimse yok mu?
XBOX360 kolu ve logitech f710 gibi xplit(yanlış hatırlamıyorsam) desteği olan gamepadler çok kullanışlı ve rahat. Bence kesinlikle incele logitech f710'u

Quiksilver said:
ancalimon said:
Ben de hala bi gamepad tavsiyesi bekliyorum. Aranızda bunlardan anlayan kimse yok mu?
XBOX360 kolu ve logitech f710 gibi xplit(yanlış hatırlamıyorsam) desteği olan gamepadler çok kullanışlı ve rahat. Bence kesinlikle incele logitech f710'u

Tuşlarının basınç kontrolü var mı f710 un? Bir türlü bu özelliğe sahip olan bi gamepad bulamadım. Playstation 2 nin otjinal gamepadinde vardı bu özellik. Örneğin X tuşuna yumuşak bi şekilde basılı tutunca az gaz veriyordu bi yarış oyununda, sert bi şekilde basılı tatarsak ta köklüyordu gazı.  Bir de kablolu olarak kullanabiliyor muyuz? Kablosuzlarda gecikme oluyor ve haretleri ve tuşları geç algılıyor. Bir de zaten pille falan uğraşamam ve 20 inç monitörün dibinde oynamak zorundayım adam gibi bi şey görebilmek için :smile:

ancalimon said:
Quiksilver said:
ancalimon said:

Tuşlarının basınç kontrolü var mı f710 un? Bir türlü bu özelliğe sahip olan bi gamepad bulamadım. Playstation 2 nin otjinal gamepadinde vardı bu özellik. Örneğin X tuşuna yumuşak bi şekilde basılı tutunca az gaz veriyordu bi yarış oyununda, sert bi şekilde basılı tatarsak ta köklüyordu gazı.  Bir de kablolu olarak kullanabiliyor muyuz? Kablosuzlarda gecikme oluyor ve haretleri ve tuşları geç algılıyor. Bir de zaten pille falan uğraşamam ve 20 inç monitörün dibinde oynamak zorundayım adam gibi bi şey görebilmek için :smile:
F510 alın derim o zaman F710'un kablolu versiyonu ama yinede Xbox kolunu tavsiye ederim hiç bir sıkıntı yok, araya her hangi bir şey girince bile çekmeme sorunu yaşamadım ayrıca xbox alıcısı baya uzun kablolu uzaktan oynamada da sorun çıkartmıyo baya rahat ettiriyor buda.

Back
Top Bottom