Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

Favori haneniz hangisidir?

• Arryn Hanesi

Votes: 13 3.7%
  • Baratheon Hanesi

Votes: 15 4.2%
  • Greyjoy Hanesi

Votes: 7 2.0%
  • Lannister Hanesi

Votes: 35 9.9%
  • Stark Hanesi

Votes: 155 43.9%
  • Targaryen Hanesi

Votes: 47 13.3%
  • Tully Hanesi

Votes: 5 1.4%
  • Tyrell Hanesi

• Martell Hanesi

Votes: 12 3.4%
  • Özgür Şehirler (Bravos, Qarth, Valyria vs.)

Votes: 17 4.8%
  • Yabanıllar

Votes: 12 3.4%
  • Dothrakiler

Votes: 21 5.9%
  • Diğer (Lütfen Mesaj ile Belirtiniz!)

• Total voters
    353

Users who are viewing this thread

https://www.reddit.com/r/freefolk/comments/bqpkcm/when_you_let_1_million_people_burn_so_you_can/?utm_medium=android_app&utm_source=share

Geleceği görme olayı evreni bozuyor. Eğer kitap da böyleyse cidden temeli yamuk bir seri yazmış GRRM.. Ben hiç sevmiyorum bu tarz geleceği görme olayının eklenmesini. Ya flash gibi kırılgan yapılacak ve bazı gelecek öngörüleri değişecek ya da tek Bran görmeyecek. Başka rakipler ve tehlikeler olacak.

Ulan Sam Jon'a kim olduğunu söyleyen sensin konseyde neden tahtın gerçek varisi Jon Aegon Targaryen demiyorsun da demokrasi gelsin önerisinde bulunuyorsun.Bir de yakın arkadaşı olacaksın Jon'un kısacası senaristler kör yazıyor galiba.

Gareh said:
Ulan Sam Jon'a kim olduğunu söyleyen sensin konseyde neden tahtın gerçek varisi Jon Aegon Targaryen demiyorsun da demokrasi gelsin önerisinde bulunuyorsun.Bir de yakın arkadaşı olacaksın Jon'un kısacası senaristler kör yazıyor galiba.
İnan bunu ben de sorgular gibi oldum o an ama aklıma sızdırılmış senaryoyu okuduğum geldi. "Bakın ters köşe yaptık, sakat adamı kral yaptık, üstüne bir de kuzey bağımsızlığını ilan etti. Nasıl ters köşe ama şahane değil mi?"

https://www.imdb.com/title/tt6027920/

4.8 olmuş. Çok bile. Amerikan dizi tarihinin en büyük fiyaskosu. Üzerinde konuşmaya bile değmez o kadar düşük hissediyorum. Mantık hiç yok, anlam hiç yok. 85 dakikanın hiçbir anlamı yok.

Sadece D&D işgüzarlık yapıp Star Wars projesine geçebilmek için kısa yoldan köşeyi dönüp Game of Thrones'u bitirmek istedi. Şu bütçeyi bize versinler 1 hafta oturalım forumcak anca böyle bölüm, böyle sezon çekeriz. Paranın %70'i CGI bütçesine gitmediyse ben de bir şey bilmiyorum.

Yer yer hafif hüzünlendiriyormuş, etkiliyormuş gibi olsa da bok gibi bölümdü. Drogon'un üzülme sahnesi güzeldi ama öncesinde Dany'nin konuşması, ölüşü o kadar silinikti ki sonra Iron Throne'un erimesi de sembolizm zorlaması olduğunu hissettirince iğrenmeyle karışık duygular yaşadım. Bu ve benzeri sebeplerden ötürü allah belanızı versin D.B. Weiss ve David Benioff.

Neyse bitti gitti artık kızgın demiri soğutma zamanı.

İzleyip biraz sakinleşeyim.

https://geekyapar.com/metro/tum-dizi-sektorundeki-en-kotu-son-unvani-ile-tahta-game-of-thrones-oturdu-gelin-beraber-nefret-kusalim/

Güzel nefret kusmuş Berna.

Star Wars'u da berbat edecekler diyolar da zaten berbat olmuş bir seri. GoT gibi zayıf bir evren değil. Fanlar ayakta tutuyor. Yapılan fan filmlerin haddi hesabı yok. Kaliteli içerik çıkarıyorlar ve yıllarca uğraşıyor fanlar. Ayrıca Clone Wars gibi çok güzel bir animasyon serisi var ve son sezonuyla mükkemmel seviyede sonlanacak. Çünkü yapan adam Dave Filoni.. Last Jedi ile dibi gördük. Old Republic'i de bu kadar berbat edemezler. Çünkü Old Republic hikayesi zaten yazılı duruyor. Last Jedi'dan daha leşini görmeyiz. Olan GoT'a oldu ama. Bence buradan Disney'e de sövebilirsiniz. Yeni triologysi tutmayınca Old Republic gibi hazır beleş içeriğe atladılar. Baktılar nerede ünlü yapım var directorları falan var dediler. GoT'unkileri bastılar parayı aldılar. Bu yüzden 7. sezon bile gözünüze ilah gibi gözükecek duruma geldi. Hatta Berna'nın da dediği gibi 8. sezonun ilk bölümleri daha güzel geldi finalden sonra.. Benim halen favori bölümüm 8x05.. Nasıl bir kin biriktirmişsem Kings Landing'e özellikle Red Keep'e. İstediğimi elde ettim ve rahatladım sonunda  :lol:

Bu serinin klasikleşmesi de çok zor. Yani Lotr sonrası Hobbit gibi olacaksa hiç olmasın bu şekilde kalsın daha iyi.. Yakında belki Disney isim haklarını satın alır daha çok içerik görürüz (kaliteli veya değil bilemem). Ancak şöyle bir isteğim var Avatar'ın (Last Airbender'ı kastediyorum) oyununu istediğim gibi bunun da bir oyununu istiyorum. O değil Avatar gibi bir seviyede bitiremedi ya kaç milyonluk dizi.  :lol: Çocuk şovu dedikleri serinin final battlelarından birine bakar mısınız? https://www.dailymotion.com/video/x3vro33

Bu zamana kadar tatmin olarak bitirdiğim 2 seri var (film ve dizi olarak). 1. Nolan'ın Batman serisi, 2. Avatar. The Last Kingdomdan da mükemmel derecede tatmin olamadım ama güzel bitti..

Sonuç olarak çok da umursamayın. Lotr dizisi geliyor, Witcher dizisi geliyor, Avatar dizisi geliyor.. Başka bir şeye bağlanırsınız hemen  :wink:

Roffron said:
GoT gibi zayıf bir evren değil. Fanlar ayakta tutuyor.
Tam olarak değil. Disney fan veya resmi olsa bile genişletilmiş evrene ait olan her türlü yapımı non-canon ilan etti kendi yeni yapacağı senaryoya ait ürünleri satabilmek adına. Buna önceden yazılmış tonla kitap sürüsü dahil. 30 yıllık geçmişi olan tüm Expanded Universe bi anda yok sayıldı. Zaten yeni üçlemeyle EU'daki olayların hiçbir alakası yok. Ray diye bir karakteri ve diğer ekibi Star Wars ile tanıştıran Disney'di.

Ayrıca Old Republic de non-canon. Büyük ihtimalle hali hazırdaki materyali kendi agendalarını öne çıkarmak için uyarlayacaklar. Hoş bir şey olmayacak yani.

barristan selmy'i oynayan abi diyordu George RR martin aslında kitapları yazdı da dizinin bitmesini bekliyor yayınlamak için diye, şimdi dizi de bitti şöyle 2 hafta sonra falan çat çat çat diye kafamıza kitap atsa ne güzel olurdu haaa

bu arada game of thrones'un ilk 4 sezonunu baştan izleyeceğim bir ara, özledim

Hobeto13 said:
Roffron said:
GoT gibi zayıf bir evren değil. Fanlar ayakta tutuyor.
Tam olarak değil. Disney fan veya resmi olsa bile genişletilmiş evrene ait olan her türlü yapımı non-canon ilan etti kendi yeni yapacağı senaryoya ait ürünleri satabilmek adına. Buna önceden yazılmış tonla kitap sürüsü dahil. 30 yıllık geçmişi olan tüm Expanded Universe bi anda yok sayıldı. Zaten yeni üçlemeyle EU'daki olayların hiçbir alakası yok. Ray diye bir karakteri ve diğer ekibi Star Wars ile tanıştıran Disney'di.

Ayrıca Old Republic de non-canon. Büyük ihtimalle hali hazırdaki materyali kendi agendalarını öne çıkarmak için uyarlayacaklar. Hoş bir şey olmayacak yani.
Tam olarak non-canon diyemeyiz. Çünkü canon kabul ettikleri serilerde veya sonradan yapılan rebels gibi serilerde old republice değiniyorlar.. SWTOR'un oyun hikayesi birebir geçmez. Zaten geçmesin Revan orada kötü anlatılmıştı. Ancak bu yeni yaptıkları filmler beğenilmediğinde yeni bir arayışa geçmek zorunda kaldılar. TOR'a atlama sebepleri de bu..

Elrohir Oronrá said:
Roffron, neden sürekli takılmayın bu kadar diyorsun? Sebebi nedir? Sen öyle deyince biz; 'hee tamam takmayalım o zaman' demiyoruz yani haberin olsun.
Redditte de yazıyorum. İnsanlar kendilerini çok parçalıyorlar. Foruma da yazayım dedim. Belli kişilere demiyorum genel yazıyorum. Üstünüze alınmayabilirsiniz. Benim yazdığım gibi postlar vardı 3. bölümden sonra 5-6k upvote alan. İşe yarayan oluyor demekki..

Bu arada amacım insanları direkt 5. seviyeye geçirmeye çalışıyorum https://www.timeslive.co.za/sunday-times/lifestyle/2019-05-17-the-5-stages-of-game-of-thrones-grief-is-anyone-still-excited-for-the-finale/
Community toxicleşiyor. Şuan r/freefolk güzel taşıyor memeler ile ama r/gameofthrones biraz toxicleşmeye başladı. Ne kadar erken atlatılsa bu olay o kadar iyi.. Çünkü biten serilerin communitylerinde takılmayı seviyorum. (r/thelastairbender da takılmam gibi senelerdir)

Roffron said:
Tam olarak non-canon diyemeyiz. Çünkü canon kabul ettikleri serilerde veya sonradan yapılan rebels gibi serilerde old republice değiniyorlar.. SWTOR'un oyun hikayesi birebir geçmez. Zaten geçmesin Revan orada kötü anlatılmıştı. Ancak bu yeni yaptıkları filmler beğenilmediğinde yeni bir arayışa geçmek zorunda kaldılar. TOR'a atlama sebepleri de bu..
Ya işte diyemeyizlik mesele değil. Disney kabul ettiği timeline ı belli zaten. TOR dönemini ele almıyor canon'da. TOR zaten genel olarak belli bir hikaye düzeninden yoksundu. EU'da TOR olarak geçen dönem 4 bin yıllık bi dönem. Sadece tek oyunla kıyaslanacak bir şey değil. Kaldı ki Revan oradaki hikayenin %5'ini bile oluşturmuyor tek başına. Yani teknik olarak şu an Revan aslında biseksüel bi uzaylıydı dese kimse çıkıp da Disney'e ne yapıyorsunuz diyemez. TOR'a atlamalarındaki tek sebep ellerinde hazır malzeme var non-canon edilmiş, tıpkı GOT'da olduğu gibi kafalarına göre yazacaklar. Bunun da kaymağını kendileri yiyecek.

https://starwars.fandom.com/wiki/Timeline_of_canon_media

https://www.imdb.com/title/tt6027920/

4.6/10'a düşmüş. 2 güne şu rezaleti unuturuz kendimize geliriz ama ben ne zaman bu diziyi hatırlarsam D&D şapşallarına söverim bunun kaçarı yok. Ömür boyu sövülecek bir iş başardılar.

Bu diziye başından beri güncel tanık olmak çok güzeldi, özellikle ilk 5 sezon için konuşursak gerçekten gelmiş geçmiş en güzel diziler listesinde ilk sıralara oynardı. Ama şu son 2 sezonla ve şu finalle en kötü bitirilen diziler arasına girdi.

Bence 6 ve 7'de de bir sıkıntı yoktu, tamamıyla 8.Sezon rezaletti. Bana göre 8. Sezonu bu dizi için fazla kısa kestiler. Ak Gezerleri 3.bölümde yok ettiler, biraz daha uzatabilirlerdi. 7.Sezonun final sahnesini izleyince oldukça heyecanlanmıştım. Büyük bir savaş, bolca aksiyon bekliyordum ama bu sezonla hevesim kursağımda kaldı. O kadar hazırlık, efekt ve yatırım boşa gitmiş gibi hissediyorum. 8. Sezonu biraz daha doldurup, uzatabilselerdi belki daha iyi olurdu. Çünkü insanlar 7. Sezonda (özellikle final sahnesinde) gördükleriyle büyük beklentiler içine girmişti ama 8. Sezonun 6 bölümlük olmasından belliydi. Resmen alele acele çekip bırakmışlar.

Back
Top Bottom