Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

Favori haneniz hangisidir?

• Arryn Hanesi

Votes: 13 3.7%
  • Baratheon Hanesi

Votes: 15 4.2%
  • Greyjoy Hanesi

Votes: 7 2.0%
  • Lannister Hanesi

Votes: 35 9.9%
  • Stark Hanesi

Votes: 155 43.9%
  • Targaryen Hanesi

Votes: 47 13.3%
  • Tully Hanesi

Votes: 5 1.4%
  • Tyrell Hanesi

• Martell Hanesi

Votes: 12 3.4%
  • Özgür Şehirler (Bravos, Qarth, Valyria vs.)

Votes: 17 4.8%
  • Yabanıllar

Votes: 12 3.4%
  • Dothrakiler

Votes: 21 5.9%
  • Diğer (Lütfen Mesaj ile Belirtiniz!)

• Total voters
    353

Users who are viewing this thread

@Cioss
İyi güzel de zamanlama yanlış. Daenerys ve Jon ateşkes yapmak istemiyor mu Cersei ile? Bu ne demek, önceliği Ak Yürüyenlere vereceğiz. Yani bence son sezon final veya finale yakın kuşatılacak King's Landing. Bu doğrultuda Jaime Cersei'ye niye dokunsun, kardeşini ve sevgilisini neden öldürsün? Zamanlama yanlış, Jaime olamaz bence.

GenghisKhan said:
Aslında bir çok teori bulunuyor. Tyrion'dan tut Bran'e kadar. Fakat bunlardan en kabul göreni Jon, çünkü akla en yatkın gelen o. Aynı zamanda Azor Ahai için gerekli tanımları veriyor. Ama Jaime de olabilir, özellikle son bölümde verdiler bir kaç şey. Azor Ahai tanımını yeniden vereyim,

GenghisKhan said:
Üstad Aemon ve Melissandre'nin söylediğine göre Azor Ahai, kanayan yıldızın altında toz ve duman içinde doğacak, kral kanı taşıyacak,
ejderhalarla ilgisi bulunacak, elinde alevli bir kılıç yani Işıkgetiren olacak.

Şimdi son bölümde Jaime boğulmak üzereyken son anda kurtuldu. Savaş alanında ise toz ve duman hakimdi. Hani boğulup ölmek üzere iken son anda kurtulmak yeniden doğmak anlamına gelir mi? Onu şey etmek lazım.

Bu arada Cioss senin attığın linki okumadan yazdım bu iletiyi dur seninkini de okuyacağım.

Hayır Jon Azor Ahai olmak için pek beklentileri karşılamıyor. Jamie'nin Queenslayer olma teorisine bağlı olarak Azor Ahai olma ihtimali daha yüksek. Jamie gibi bir karakterin yaşatma nedenleri apaçık ortada zaten. Koskocaman savaşta esir düşüyor ve sadece elini kesip yolluyorlar üstelik Ned Stark'ın kellesini almalarına rağmen. Sonra tam Ejderha saldıracakken biri süperkahraman gibi onu kurtarıyor.

Jon'da Azor Ahai olabilir ama Jamie'nin olma ihtimali daha yüksek.

@Cioss
Kitapta Cersei'nin hep babası gibi olmaya çalıştığı ama aslında babasının buz gibi olduğu ve kendisinin çılgınateş gibi olduğu vurgulanıyordu.

Hobeto13 said:
Khal Drogo'yu Dany öldürdü yalnız. :razz:
Sayılmaz.
Zaten beyni gitmiş adamın yüzüne yastık bastı canım öyle Azor Ahai mi olur? :lol: Sadece daha fazla acı çekmesin diye sonlandırdı işte.

GenghisKhan said:
@Cioss
İyi güzel de zamanlama yanlış. Daenerys ve Jon ateşkes yapmak istemiyor mu Cersei ile? Bu ne demek, önceliği Ak Yürüyenlere vereceğiz. Yani bence son sezon final veya finale yakın kuşatılacak King's Landing. Bu doğrultuda Jaime Cersei'ye niye dokunsun, kardeşini ve sevgilisini neden öldürsün? Zamanlama yanlış, Jaime olamaz bence.
Tamam işte anlattım onları geride.
Cersei delirme belirtileri gösteriyor artık Jaime de farkında. Jaime ikna olacak muhtemelen ve hatta çoğunluk anlayacak kuzeydeki durumun ciddiyetini. Ama Cersei Qyburnle plan yapmış olacak önceden ve inanmayacak. İnansa da önemsemeyip herkesi öldürmeye çalışacak. Jaime de bunun üzerine Cersei'yi durdurmaya çalışacak. Muhtemelen orada kopacak ipler. Gayet olası. "Never betray me again" dedi Cersei son bölümde ve Jaime garip oldu. Bu diziyi izliyorsanız bunun boş hareket olmadığını anlamanız lazım.
~Mikail said:
@Cioss
Kitapta Cersei'nin hep babası gibi olmaya çalıştığı ama aslında babasının buz gibi olduğu ve kendisinin çılgınateş gibi olduğu vurgulanıyordu.
Hala öyle. Aslan olmaya çalışıyor ama farklı. Jaime de öyle. Babası gibi değil. Aralarında Tyrion benziyor babaya. Önceki yazdığımda da dediğim gibi Tywin de eğer bunu biliyorsa Tyrion'dan o yüzden öyle nefret ediyordu. Çünkü tek gerçek evladı Tyrion ve o da bir cüce.

Spartaküs said:
GenghisKhan said:
Aslında bir çok teori bulunuyor. Tyrion'dan tut Bran'e kadar. Fakat bunlardan en kabul göreni Jon, çünkü akla en yatkın gelen o. Aynı zamanda Azor Ahai için gerekli tanımları veriyor. Ama Jaime de olabilir, özellikle son bölümde verdiler bir kaç şey. Azor Ahai tanımını yeniden vereyim,

GenghisKhan said:
Üstad Aemon ve Melissandre'nin söylediğine göre Azor Ahai, kanayan yıldızın altında toz ve duman içinde doğacak, kral kanı taşıyacak,
ejderhalarla ilgisi bulunacak, elinde alevli bir kılıç yani Işıkgetiren olacak.

Şimdi son bölümde Jaime boğulmak üzereyken son anda kurtuldu. Savaş alanında ise toz ve duman hakimdi. Hani boğulup ölmek üzere iken son anda kurtulmak yeniden doğmak anlamına gelir mi? Onu şey etmek lazım.

Bu arada Cioss senin attığın linki okumadan yazdım bu iletiyi dur seninkini de okuyacağım.

Hayır Jon Azor Ahai olmak için pek beklentileri karşılamıyor. Jamie'nin Queenslayer olma teorisine bağlı olarak Azor Ahai olma ihtimali daha yüksek. Jamie gibi bir karakterin yaşatma nedenleri apaçık ortada zaten. Koskocaman savaşta esir düşüyor ve sadece elini kesip yolluyorlar üstelik Ned Stark'ın kellesini almalarına rağmen. Sonra tam Ejderha saldıracakken biri süperkahraman gibi onu kurtarıyor.

Jon'da Azor Ahai olabilir ama Jamie'nin olma ihtimali daha yüksek.

Bir de Işıkgetiren meselesi var Azor Ahai'de. Bildiğiniz gibi Melisandre ateş rahibesi, Jon, Stannis'in Sur'a geldiğinde Melisandre ile beraber Sur'un tepesine çıkmıştı. ''Üşümüyor musunuz leydim?'' sorusuna ''İçimde ateş var'' gibi bir felsefik cevap veriyor Melisandre.
Davos'un baskısıyla Jon rahibeyi Kuzey'den kovmuş, ''Bir daha gelirsen seni öldürürüm'' demişti. İşte teori burada başlıyor. Melisandre Varys ile konuşmasında Volantis'e gideceğini söylemişti, ayrıca kaderinin Westeros'ta ölmek olduğunu da. Teoriye göre Melisandre yeniden Kuzey'e gelecek. Jon, geri geldiği için söylediği gibi Melisandre'yi öldürecek. Kılıcını O'nun kalbine sokup çektiğinde, Rahibenin içindeki ateşle birlikte kılıç alev alacak. Ve Jon Işıkgetiren'e sahip olacak. Böylece Işığın Lordu Jon'u yaşatmasının nedenini gösterecek.

Ayrıca nasıl Jon beklentileri karşılamıyor? Kitabı okudun mu bilmiyorum ama kitapta Azor Ahai meselesine çok değiniliyor. Tabi dizide nasıl şekil alır bilemem.

Jaime'de ise , kanayan yıldızın altında toz ve duman içinde doğması, ejderhalarla ilgisi olması, ışıkgetiren'i olması özellikleri yok. Kral Kanı taşıması ve Sevgilisini öldürmesi ise teorilere dayanıyor. Şurada 8-10 bölüm kalmışken kim nasıl ortaya çıkartacak Jaime'nin Aerys'in oğlu olduğunu? 6 sezon boyunca Jon'un annesini merak ettik, sonra babasının Ned olmadığını öğrendik. Son saniyelerde haksız penaltı veren hakem gibi Jaime'yi Aerys'in oğlu olduğunu çıkartırlarsa kötü olur.

feEEEuNuQX68mPU_lqMg5g.png

Borcam çok iyi ya  :lol: :lol: :lol:

mountblade4ever™ said:
Carrier said:
Ben fanboy felan değilim de, oradakilerin de asker olduğunun farkındasın umarım. Yani o askerlerin hepsini serbest bırkasaydı "MAL DANY TAM BİR SALAK HEMEN ASKERLERİ SERBEST BIRAKTI EHEHEHEHEHE" muhabbeti yapacaktın. Askerlerin işi ölmek olduğundan pek de önemsemedim şahsen bu yaptığını. Önünde bir halk olsaydı aynı muameleyi yapar mıydı bilmiyorum. Kölelere yaptığına göre onlara dokunmayacağını düşünüyorum, ama bilemiyorum pek ne yapacağını.
İlk önce bir yazdığımı anlasan hani. Direk yok şöyle yapacaktın yok böyle. Sen ne dediğimi anlamamışsın ki. Ben adamları öldürmesine bir şey demedim, oradaki hepsini de öldürebilir. Fakat yaptığı şeyle dediği ölümüne çelişiyor. Bunu diyorsan en azından sana bağlı olmayanları hapise atarsın hatta serbest bırakırsın. Hani merhametli ya ve kimseyi öldürmek için gelmemiş ya. Bunları diyen aklı selim biri bunları yapar. Gidip orda cercei şöyle böyle ben çok iyiyim diyip sonra da hee ejderhayla yakarım ona göre tavırlarını alması sinir bozucu.
Büyük bir bölümü duvarın ötesinde geçecek bir bölüm gibi. Akgezenleri de göremiyoruz doğru düzgün bayadır. Finalden önceki bölümlerde (genelde 9.bölüm olurdu) baya aksiyonlu oluyor genelde, bakalım.

Kardeş ben de sana diyorum ki öldürdüğü insanlar düşmanı ve savaşçı, bu sözünü halka veriyor. Diyorum ki ona karşı silah kaldıran ölümü göze alır diyorum. Asıl sen benim yazdığımı okumuyorsun galiba.

Patlıcanlı Courage said:
Youtube sağolsun 8. sezon ile ilgili mükemmel bir spoiler yedim. Allah belanızı versin ne diyeyim..

Ben her yerden yiyorum artık alıştım.  :lol:

8.sezon da sızdırıldı. Ne spoylırlar yedim bir bilsen..

Bu zamana kadar yediklerimin sızdırılanlar içinde hepsi tuttu.

Youtube'da Game of Thrones içerikleri izlemek güzel oluyor. Ama herkesin inceleme yaptığı, görüş paylaştığı bir çöplüğe döndüğü için sadece bildiğim yerlere ya da belli başlı tür içeriklere bakıyorum. Öyle zbam diye, teori, benim fikrim, öngörüm diye sızık senaryo düzenlerle karşılaşırsam sağlam söverim ama.

Sızıntı kelimesini gördüğüm anda hızlı hızlı geçmeye çalışıyorum beyler umarım spoiler yemeden bitiririm diziyi.
Hala spoiler yemiş değilim ama:

Back
Top Bottom