Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

Favori haneniz hangisidir?

• Arryn Hanesi

Votes: 13 3.7%
  • Baratheon Hanesi

Votes: 15 4.2%
  • Greyjoy Hanesi

Votes: 7 2.0%
  • Lannister Hanesi

Votes: 35 9.9%
  • Stark Hanesi

Votes: 155 43.9%
  • Targaryen Hanesi

Votes: 47 13.3%
  • Tully Hanesi

Votes: 5 1.4%
  • Tyrell Hanesi

• Martell Hanesi

Votes: 12 3.4%
  • Özgür Şehirler (Bravos, Qarth, Valyria vs.)

Votes: 17 4.8%
  • Yabanıllar

Votes: 12 3.4%
  • Dothrakiler

Votes: 21 5.9%
  • Diğer (Lütfen Mesaj ile Belirtiniz!)

• Total voters
    353

Users who are viewing this thread

http://www.beyazperde.com/haberler/diziler/haberler-67886/

Spoiler'a sürpriz bozan denilmesi garip olmuş. Ama oturup doğru düzgün bir tercümesi yapılmalı anlamına ilişkin.

ferevon said:
ErkutErdem said:
https://eksisozluk.com/robert-baratheon-isyaninin-ic-yuzu--4803390
Güzel teori aslında.
E ToJ'u hiç yazmamış?
Tamamen okursan sonlarda tamamen kurguyu değiştirmiş kendi kafasına göre farklı şeyler yazmış.Dizi senaristlerinden beter.Mantık hataları dolu.Lyanna kuzeye doğru at sürerken ölmüş falan.Güldürdü okuturken.

STANNIS ÖLMEDİ !

Şimdi size ne olacağını yazıyorum;

Kasırgaya kadar tam olarak kitapdaki gibi ilerledi senaryo,faket senaristler yan karakterleri öldürerek bizi Stannis'in Taht Oyunlarından silindiğine inandırmaya çalıştı.

Şimdi size Tam olarak Brienne'nin o kılıcı kaldırdıktan sonra %99.99 ihtimalle olacakları anlatacağım.Ancak ondan önce kitapda bu kısmın nasıl işlendiğini anlatıyorum;

Stannis surdan ayrılır,kasırga olur ve küçük bir grup tarafından erzakları ve çadırları kundanklanır.Pek çok at telef olur,ordunun %50'sini oluşturan Bravoos'lu paralı askerler atları alır ve kaçar.Buraya kadar okey,kitaba göre burdan sonra Kuzey'in dağ adamları ile karşılaşır Stannis.(Bu dağ adamları Ned Starkın kardeşleri ve babası Deli Kral tarafından yakıldığında Robert Baratheon'un başlattığı isyanda Ned Stark'ın yanında çok sadık bir şekilde hizmet vermişlerdir.Fakat Ned Stark ölünce ve de Boltonlar Kuzey'i alınca bu insanlar iyice dağlarına çekilmişlerdir.Sayıları 2500-4000 kadar olan savaşçı kabilelerdir.).Stannis bu insanlara Kuzey'in kontrolünü tekrar bir Stark'a vereceğine ve Boltonların hepsinin kellesini alacağına dair söz verir,Dağ Adamları Stannis'in ordusuyla birleşir ve Kış Tepesi kuşatılır.Bu yazdıklarımın bir kısmı 5. kitabın sonundan bir kısmı ise 6. kitapdan yayınlanan bazı pov'lardan

Şimdi tekrar baştan alalım ve %99.99 olucak olan senaryoyu size aktarayım.

Stannis surdan ayrılır,kasırga olur ve küçük bir grup tarafından erzakları ve çadırları kundanklanır.Pek çok at telef olur,ordunun %50'sini oluşturan Bravoos'lu paralı paralı askerler atları alır ve kaçar.Stannis yine de devam etme kararı alır Kış Tepesi'nin yakın düzlüklerinde bir süvari ordusu ile karşılaşır ordusu telef olur,yenilgi alır,savaş sonunda  yaralanır,Brienne meydanda Stannis'i bulur.Kısa bir konuşma yaparlar Brienne kılıcını kaldırır fakat sahne bitirilir.İşte tam olarak burada benim senaryom başlıyor,Brienne aslında kılıcını Stannis'e değil ona doğru koşan bir dağ adamına sallamıştır,Brienne bir kaç dağ adamını öldürdükten sonra devrilir,Stannis'i tutsak alırlar,reisleriyle konuşur Stannis böyle böyle anlatır,eğer benim için savaşırsanız Kuzey'e bir Stark geçeceğine ve bütün Boltonların öleceğine yemin ederim der.Dağ adamları Stannis'e yardım etmeye karar verir.

Ek bir teori olarak BİR İHTİMAL Rickon Stark da bu dağ adamlarının yanında olabilir,kitaba göre bir Kuzey lord'unun yanında olması gerekiyor.Hatta Davos Sur'a değil o Lordun yanına gidiyordu gemi asker ve yiyecek için.Lord'un ismini unuttum şuan ama.

edit: Jon Snowda ölmeyecek haberiniz olsunda..

ErkutErdem said:
Deniz güzel yazmışsın da kitaba göre Jon'un tavsiyesiyle Winterfell'e yürümeden önce o kabileleri yanına alıyor zaten Stannis.
Zaten kitap ile dizi arasında bağlantı kurmaya çalışmış ve bence o kadarda mantıksız değil.

ErkutErdem said:
Deniz güzel yazmışsın da kitaba göre Jon'un tavsiyesiyle Winterfell'e yürümeden önce o kabileleri yanına alıyor zaten Stannis.

Yanına alma durumu yok,Stannis askere ihtiyacım var dedi Jon da bunlar var diye önerdi.Stannis normalde denemiycekti ama mecbur kalınca onlarla konuştu.Yoksa yanlış mı hatırlıyorum ? Hatırlamıyorum galiba.Böyleydi galiba.

Feed Me said:
ErkutErdem said:

Yanına alma durumu yok,Stannis askere ihtiyacım var dedi Jon da bunlar var diye önerdi.Stannis normalde denemiycekti ama mecbur kalınca onlarla konuştu.Yoksa yanlış mı hatırlıyorum ? Hatırlamıyorum galiba.Böyleydi galiba.

Jon ölmeyebilir fakat Kit Harrington yok. Adam yokum dedi ben ? Keşke dediklerin tamamen doğru olsa.

Feed Me said:
ErkutErdem said:

Abi önerdi işte,stanniste giderken uğruyordu onlara,ölümünü görmedik sanmıyorum öleceğini ama öyle bir dönüşte yapamaz cidden epey kırıldı adam,bi king's landingde yenildi bi winterfellde kim gelir adamın peşinden artık

Ubsilon Xeforian Cioss said:
En iyisi internete girme.  :shifty:
Yok bence evden dışarı çıkmasın. Hatta evde bile kendini bi odaya falan kapayıp öyle bitirsin yanında kimse olmasın. Deli spoiler yer var ya bir kişiye başladığını söylerse.

Hayır açık açık spoiler verenlere söylüyorum abi ne zevk alıyorsunuz Konfüçyüs ne doğru demiş
Kendine yapılmamasını istediğin şeyi başkasına yapma

Feed Me said:
STANNIS ÖLMEDİ !

Şimdi size ne olacağını yazıyorum;

Kasırgaya kadar tam olarak kitapdaki gibi ilerledi senaryo,faket senaristler yan karakterleri öldürerek bizi Stannis'in Taht Oyunlarından silindiğine inandırmaya çalıştı.

Şimdi size Tam olarak Brienne'nin o kılıcı kaldırdıktan sonra %99.99 ihtimalle olacakları anlatacağım.Ancak ondan önce kitapda bu kısmın nasıl işlendiğini anlatıyorum;

Stannis surdan ayrılır,kasırga olur ve küçük bir grup tarafından erzakları ve çadırları kundanklanır.Pek çok at telef olur,ordunun %50'sini oluşturan Bravoos'lu paralı askerler atları alır ve kaçar.Buraya kadar okey,kitaba göre burdan sonra Kuzey'in dağ adamları ile karşılaşır Stannis.(Bu dağ adamları Ned Starkın kardeşleri ve babası Deli Kral tarafından yakıldığında Robert Baratheon'un başlattığı isyanda Ned Stark'ın yanında çok sadık bir şekilde hizmet vermişlerdir.Fakat Ned Stark ölünce ve de Boltonlar Kuzey'i alınca bu insanlar iyice dağlarına çekilmişlerdir.Sayıları 2500-4000 kadar olan savaşçı kabilelerdir.).Stannis bu insanlara Kuzey'in kontrolünü tekrar bir Stark'a vereceğine ve Boltonların hepsinin kellesini alacağına dair söz verir,Dağ Adamları Stannis'in ordusuyla birleşir ve Kış Tepesi kuşatılır.Bu yazdıklarımın bir kısmı 5. kitabın sonundan bir kısmı ise 6. kitapdan yayınlanan bazı pov'lardan

Şimdi tekrar baştan alalım ve %99.99 olucak olan senaryoyu size aktarayım.

Stannis surdan ayrılır,kasırga olur ve küçük bir grup tarafından erzakları ve çadırları kundanklanır.Pek çok at telef olur,ordunun %50'sini oluşturan Bravoos'lu paralı paralı askerler atları alır ve kaçar.Stannis yine de devam etme kararı alır Kış Tepesi'nin yakın düzlüklerinde bir süvari ordusu ile karşılaşır ordusu telef olur,yenilgi alır,savaş sonunda  yaralanır,Brienne meydanda Stannis'i bulur.Kısa bir konuşma yaparlar Brienne kılıcını kaldırır fakat sahne bitirilir.İşte tam olarak burada benim senaryom başlıyor,Brienne aslında kılıcını Stannis'e değil ona doğru koşan bir dağ adamına sallamıştır,Brienne bir kaç dağ adamını öldürdükten sonra devrilir,Stannis'i tutsak alırlar,reisleriyle konuşur Stannis böyle böyle anlatır,eğer benim için savaşırsanız Kuzey'e bir Stark geçeceğine ve bütün Boltonların öleceğine yemin ederim der.Dağ adamları Stannis'e yardım etmeye karar verir.

Ek bir teori olarak BİR İHTİMAL Rickon Stark da bu dağ adamlarının yanında olabilir,kitaba göre bir Kuzey lord'unun yanında olması gerekiyor.Hatta Davos Sur'a değil o Lordun yanına gidiyordu gemi asker ve yiyecek için.Lord'un ismini unuttum şuan ama.

edit: Jon Snowda ölmeyecek haberiniz olsunda..

Mantıklı ama kesildiği yere dikkat ettim sahnenin, bildiğin et sesi geliyordu ve sonuçta et sesi gelirken Brienne'nin kılıcında belirli bir sapma yoksa(yoktu) o silah Stannis'e sallanmıştır. Dizi 7. sezonda bitecek falan deniyordu, eğer öyleyse sahne sayısını azaltabilmek için bazı karakterleri bitirmek istemiş olabilirler. Çünkü çok fazla karakter ve senaryo var.

Ha çok mu mantık çerçevesinde ilerliyor dizi, hayır katiyen. Stannis'i öldürmekten öte karakterini bitirdiler dizide. Kızını yakması ihtimal dahilinde olabilirdi elbet ama iki bölüm öncesinde kızını korurken birden bire karar değiştirmesi çok saçma oldu. Zaten karakterini ortaya çıkarmış pek kişi yok.(burda iyi kötü her yönüyle kendini belli edenlerden bahsediyorum) Mesela Dany'nin her sahnesi sıkıcı, köleliği bitirmeye çalışma çabaları otoritesini sarsıyor her seferinde. Bir davası yok. Jon desek yine hiç bir kötü yanı olmayan adammış gibi ama aynı zamanda iki arada bi derede. Kitapta Wun Wun(dev) her yeri dağıtıyodu da Night's Watch ondan Jon'u bıçaklıyorlardı. Senaristlerin bi yeri yüceltme bi yeri itin g*tüne sokma politikası yüzünden dizi Selena'ya döndü. 

Miracle Express said:
Mantıklı ama kesildiği yere dikkat ettim sahnenin, bildiğin et sesi geliyordu ve sonuçta et sesi gelirken Brienne'nin kılıcında belirli bir sapma yoksa(yoktu) o silah Stannis'e sallanmıştır.
ben de o sesi ağaca vurulan kılıç sesi olarak duydum. tuhaf.

Stannis son darbeyi yese de yemese de öldü boşuna tartışıyorsunuz. D&D bir karakter olarak Stannis'i öldürdü.

Back
Top Bottom