Güncelleme Tarzları ile Bazı Oyunlar

Users who are viewing this thread

Burada güncelleme sıklıkları fazla olmasa bile, güncellemede yeni içerik sunmaları veya güncelleme içeriklerinin yoğunluğu nedeniyle başarılı bulduğum bazı oyunları yazmak istedim. Dileyen benzer kapsamda(yamalardaki yeni içeriği veya içerik yoğunluğunu) ifade etmek kaydıyla memnun olduğu oyunu/oyunları paylaşabilir..

Engine:Torque
Country: Germany

>Güncelleme içerik yoğunluğu bakımından başarılı.

Engine: In-house?
Country: England

>Yenilik getiren içerik sunması bakımından başarılı.

Engine: Unity
Country: Canada

>Güncelleme içerik yoğunluğu bakımından başarılı. (Banzeri olan Dont starve together halen yoğun içerik güncellemesi alabilmektedir)

Country: England

>Yenilik getiren içerik sunması bakımından başarılı.

"100+ Years of Experience, +700.000 lines of code written, +50 devs across globe"
Engine: Unreal Engine

Engine: Unreal Engine
Country: Denmark

Bu 7 oyundan:

En sık yoğun içerik güncellemesi alan oyunlar: DeepRG ve OxygenNI
En yenilikçi(en sık yeni içerik ekleyen) oyunlar: StormworkBR + Rust
En kısa zamanda en çok sorun çözebilenler(bug fixes etc): DeepRG ve OxygenNI
diyebilirim.

Liste dışı olarak:
>Diğer oyuncularla beraber masa oyunları oynatırken hemen yanlarında resim çizmeyi veya film izlemeyi yahut müzik dinlemeyi mümkün kılan bu oyun sunduğu eğlenceyi katlamasını biliyor.

Hatırlatma: Listelenen oyunlarda diğer alternatif hiç yok(yeni içerik gelmiyor, içeriği yoğun güncelleme almıyor) gibi bir iddia yoktur.
Not: Listenen oyunlar herhangi bir sıralama gözetilmeksizin hazırlanmıştır. Videolar da hızlıca seçilmiştir.
Ek not: Liste gta5'in şimşekli-yağmurlu havasınındaki o güzellik gibi, görsellik-oynayış rahatlığı vb diğer konulara göre hazırlanmadı.
Diğer bir ek not: R6, ApexLegends, LeagueofLegends, Paragon gibi devler de listeye dahil edilmedi.

Bannerlord, benim nazarımda "güncelleme içerik yoğunluğu bakımından" güncellemelerini başarılı bulacağım bir oyun gibi olacağa benziyor. Listedeki 7 oyunun hepsi de güzel güncellemelerle oyuncularını sevindirmeyi başaran oyunlar. Bannerlordun şu anki main-beta branch imkanı ve güncelleme notlarının servisi de genel olarak iyi, neler yapıldı topluca hem beta hem ana sürüm için gözüküyor.. Tek sorun, ilgili branch notlarını okurken, hangisi en son eklenenler hangisi geçen haftanın betası vs ayırmakta zorlanıyorum, biraz yazı boyutunda vs iyileştirme olsa güzel olurdu.

5 parça videodan fazlası tek mesaja konamadığı için kalan 3 videoyu eklemekten vazgeçtim..
*Menşei/motor bilgileri yanlış olabilir.

Last edited:
Deep Rock Galactici 4 arkadaşım ile oyunu beraber alıp çok önceden oynamıştım. oyun bayağı değişmiş gibi görünüyor. ancak benim istediğim yönde değişmiş mi bilmiyorum. önceden 4 kişi girdiğimizde oyunda çok zorlanmıyorduk ve oyun kendisini tekrar ediyordu. sıkıyordu bir yerden sonra. bence büyük potansiyeli olan bir oyun.

mesela farklı dizaynlı mapler ve farklı çeşitli bol bol uzaylı yaratıklar ekleseler çok süper olurdu. mapleri biraz daha acayip ve zorlayıcı olsa, yeni ve farklı tarzda görevler eklense güzel olur. en yakın zamanda tekrar deneyeceğim.

squad oyununu ise çok gerçekçi diye övüyorlar. ancak takım olması ve takımı yöneten birisinin olması şart.

onun dışında minecraft güncelleme anlamında başarılı bir oyun olabilir. :smile: ilk baştaki haline göre bayağı acayip bir hal aldı.

Minecrafti bilmiyorum, ama riotgamesin aldığı yeni tip Minecraft(yaptığın bina içinde TV izleyebiliyorsun, sinema aynı) firması belki bu sıklık skalasına girer.

Deeprg hakkında istediklerinin bir kismi yapıldı ve 6 ay içinde kalanı(mağaralar vs) yapılacak. Güncellemelere bir göz at bence:smile:

Minecrafti bilmiyorum, ama riotgamesin aldığı yeni tip Minecraft(yaptığın bina içinde TV izleyebiliyorsun, sinema aynı) firması belki bu sıklık skalasına girer.

Deeprg hakkında istediklerinin bir kismi yapıldı ve 6 ay içinde kalanı(mağaralar vs) yapılacak. Güncellemelere bir göz at bence:smile:

evet ilginç,enteresan bir oyuna benziyor ama minecraft'ın yerini tutabilir mi bilemem. hem rtxle baya coştu minecraft.Oyunun ilk baştaki haliyle şuan ki halinin arasında dağlar kadar fark var.

deeprg için uyuyan hücreleri uyandırma vakti gelmiş. oynamak istersen 4leyip oynayabiliriz. scout tek geçerim büyük ihtimalle.

Back
Top Bottom