Güncelleme ne zaman gelir?

Users who are viewing this thread

Oyunda bug ve dengesizlikler olduğu yerde dururken oyuna ne gibi yeni özellikler gelmesini bekliyorsunuz gerçekten merak ettim. Nasıl bir patch bekliyorsunuz. Bütün bugları ve dengesizlikleri crashleri bir köşeye atıp durmadan yeni içerik ve özellik eklemelerini ve onlarla birlikte yeni buglar getirmelerini mi istiyorsunuz?

Oyunda bug ve dengesizlikler olduğu yerde dururken oyuna ne gibi yeni özellikler gelmesini bekliyorsunuz gerçekten merak ettim. Nasıl bir patch bekliyorsunuz. Bütün bugları ve dengesizlikleri crashleri bir köşeye atıp durmadan yeni içerik ve özellik eklemelerini ve onlarla birlikte yeni buglar getirmelerini mi istiyorsunuz?

yeni nesil doyumsuz maalesef.. anlatamıyoruz da herşeyi bikaç hafta da bitsin istiyolar oturdukları yerden... anlamıyorum anlayamıyorum...

böyle sorunlar şuan zaten var ve hepimiz bundan sıkıntı çekiyoruz ama her patchte ufak tefek bişeyler getirmeleri lazımki gönül olsun 1 patchte zaten çözemicekler çünkü bu sorunları

oyundaki dengesizlikleri değil oyunda ki saçmalıkları düzeltsinler önce.sanki oyun bitmiş cilalanıyor gibi paso dengeleme değişiklikleri geliyor.peki kim oyunda ki dengesizlikten şikayet ediyor şuan?.sürekli dengeleme değişikliği geliyor biz oyunun belli bir süre sonrasında çıkmaza girdiğine sürekli tekrarladığını söylüyoruz onlar erken ve orta oyunu uzatma derdinde.

oyundaki dengesizlikleri değil oyunda ki saçmalıkları düzeltsinler önce.sanki oyun bitmiş cilalanıyor gibi paso dengeleme değişiklikleri geliyor.peki kim oyunda ki dengesizlikten şikayet ediyor şuan?.sürekli dengeleme değişikliği geliyor biz oyunun belli bir süre sonrasında çıkmaza girdiğine sürekli tekrarladığını söylüyoruz onlar erken ve orta oyunu uzatma derdinde.
aynen öyle madem cila yapıyorlar azda bizi cilasınlarda oyle gönül hoş olsun diye bişeyler gelsin ek olarak şu oyuna demek isteğim tam bu kanka

evet, akabinde gelecek bug ve crashlar için çok şikayetçi olur muyuz bilemiyorum, alıştık bence ?

hayat varmı yokmu oyunda bunun hatalarla alakasıda varmı bunu de bana?
erken erişimde ki bi oyundan tam sürümdeki gibi verim mi bekliyosunuz ? olmayacak şeyler beklemeyin oyunun gelişmesine yardımcı olun gördüğünüz hataları raporlayın buraya yazın... ilk çıktığı saat aldım oyunu 85 saat oynadım hepi topu ilk 20-30 saati normal sizin gibi kale şehir kuşatmak için geri kalanını.. oyunu anlamak için... şuan sadece yeni güncellemeler geldikçe oynuyorum 1-2 saat oynayıp veya daha fazla tespit edebildiğim çarpıklıkları iletiyorum iletebildiğim kadar.. 1 tane bile mod yüklü değil.. kendimi tester olarak görüyorum sizde fazla beklentiye girmeyin derim bunların olacağını bilerek satın aldı herkes oyunu tam sürüm çıkana kadar sabredeksiniz...

Siz bu kafayla daha çok hayal kırıklığına uğrarsınız. Bozuk tuğlanın üstüne sağlam tuğla koymaya çalışırsanız bir noktadan sonra yıkılır. Gözle görülür değişiklikler beklemeden önce gözle görülmeyen sorunların çözülmesi lazım. Büyük resmi bilenler onlar neyi ne zaman ekleyeceklerini sizden iyi bildiklerine emin olabilirsiniz.

benim bildiğim temel sağlam değilse bina çöker önce oyunun stabil olması daha sonra yenilik eklenmesi lazım ki taleworlds öyle yapıyor adamlar size en az 1 sene sürecek demedi mi daha neyin kafası bu

erken erişimde ki bi oyundan tam sürümdeki gibi verim mi bekliyosunuz ? olmayacak şeyler beklemeyin oyunun gelişmesine yardımcı olun gördüğünüz hataları raporlayın buraya yazın... ilk çıktığı saat aldım oyunu 85 saat oynadım hepi topu ilk 20-30 saati normal sizin gibi kale şehir kuşatmak için geri kalanını.. oyunu anlamak için... şuan sadece yeni güncellemeler geldikçe oynuyorum 1-2 saat oynayıp veya daha fazla tespit edebildiğim çarpıklıkları iletiyorum iletebildiğim kadar.. 1 tane bile mod yüklü değil.. kendimi tester olarak görüyorum sizde fazla beklentiye girmeyin derim bunların olacağını bilerek satın aldı herkes oyunu tam sürüm çıkana kadar sabredeksiniz...
hem para verip hemde test adamı olacaksan o kendi zevkin bro. 8 yıl bekledik son 2 yılı kuzenim biliyor banner dediği gibi ağzımı bozuyordum artık beklentimiz tabiki olucak beklentimiz var çünkü zerdardan buralara nasıl gelindiğini yaşadık gördük .
ve bu oyunu bu adamlar yapar yapacakta kımse beklentisizliğe girmesin bu oyunla alakalı. sadece şuanlık olan büyük boşluktan yakınıyoruz sadece bu beğenmesem total war oynardım vs falan ama hiç oynamadım bile ateş ve kılıçtan beri burdayım

Siz bu kafayla daha çok hayal kırıklığına uğrarsınız. Bozuk tuğlanın üstüne sağlam tuğla koymaya çalışırsanız bir noktadan sonra yıkılır. Gözle görülür değişiklikler beklemeden önce gözle görülmeyen sorunların çözülmesi lazım. Büyük resmi bilenler onlar neyi ne zaman ekleyeceklerini sizden iyi bildiklerine emin olabilirsiniz.
o konuda şüphemiz yok yakınmakla karşı çıkmak ayrı şeyler kanka sadece gönül yapıcı ufak şeylerde getirseler güzel olurdu ama yetersiz kalınıyor demkki bizde yakınıyoruz bu kadar

Beni baya zorlayan kısımlar vardı oraları eledim. Güncelleme genel olarak çok boş sayılır sadece hata düzeltmesi içeriyor. Hayal Kırıklığı oldu.

Beta Sürümü
Versiyonlar
Native: e1.4.0
SandboxCore: e1.4.0
Sandbox: e1.4.0
Storymode: e1.4.0
CustomBattle: e1.4.0

Tek Oyuncu Modu

Çökmeler
  • Tek Elli Silah Becerilerinin neden olduğu bir çökme sorunu düzeltildi.
  • Bir DLL Dosyası yüzünden yaşanan çökme sorunu düzeltildi.
  • Aktif görevleri olan bir kaydı yükleme çalışırken yaşanan bir çökme sorunu düzeltildi
  • Özel Savaşta Asker seçerken yaşanan bir çökme hatası düzeltildi.
  • Oyuncular artık kayıdı yükledikleri zaman ticaret yeteneği için tecrübe puanı alabilecek.
Çeviri
  • Bazı eşya isimlerinin çevirisi düzeltildi.
  • Bazı yazılardaki noktalama hataları düzeltildi.
  • Çince çeviride bazı hatalar düzeltildi.
  • Türkçe Çeviri güncellendi.
Doku
  • Batanya Köylerindeki Dokular ve Mevsimler ile ilgili sorunlar düzeltildi.
  • Sturgia köyleri için bazı görsel hataları düzeltildi. Mevsimlerle ilgili hatalar düzeltildi.
Arayüz
  • Haritada gerçekleşen Yağma,Kuşatma Savaş gibi olayla için yeni bir görsel sistem geliştirildi. Bu olaylar yaşanırken artık haritada Üç Boyutlu ikonlar gösterilecek. Bu yaşanan olayların görülmesini kolaylaştıracak.
  • Ansiklopedi ekranındaki ilişki puanlarının farklı gözükmesine neden olan hata düzeltildi.
  • Kralık seçimi sırasında çıkan yazılardaki hatalar düzeltildi.
Savaşlar ve Kuşatmalar
  • Sığınakta Baskını Animasyonunda kameranın hareket etmesine neden olan hata düzeltildi.
Karakter Gelişim Sistemi
  • Tek Elli Kılıç yetenekleri ile ilişkili uygulamalar değiştirildi.
  • Takipçiler bir kervana önderlik ettiklerinde ticaret yetenekleri için tecrübe puanı kazanacak.
Klan ve Birlik
  • Oyuncu yeni bir tımar elde ettiğinde bildirim alacak.
Ordular
  • Bir orduyu takip ederken gözüken bilgi sadece lider yerine tüm orduyu kapsayacak.
Krallıklar ve Diplomasi
  • Zindana Esir bağışlandığı zaman kazanılan Nufuz oranı 1/20 oranında düşürüldü.
  • Konsey Politikası etkisi klanda yaşayan her destekçi başına 0.5 nufuz olarak değiştirildi
Yerleşimler
  • Bazı yerleşimlerde yer alan efektler değiştirildi.
  • Bazı yerleşim projelerinin tamamlanması artık daha uzun sürecek.
  • Şehirlerdeki Para Rezervleri artık inşaat hızını ikiye katlamak yerine hız bonusu kazandırıyor.
  • Şehir Yönetimi Ekranı artık seçilen proje ve rezervler ile bilgileri daha doğru bir şekilde gösterecek.
  • Oyuncuların yerleşim arayüzünden tarafsız bir orduya katılmalarına izin veren bir hata düzeltildi.
Genel
  • Yeni bir görev eklendi (Ordunun Malzemeye İhtiyacı Var)
  • Kayıt girdilerinin yanlış bilgi göstermesine neden olan bir hata düzeltildi.
  • Takipçi ve Birliklerin yok olmasına neden olan bir hata düzeltildi
  • Görevlerin yok olmasına neden olan hata düzeltildi.
  • Oyuncular artık yaralı askerleri transfer edemeyecek.
Çete Liderinin Silaha İhtiyacı Var Görevi
  • Görev tamamlandığında yaşanan bir çökme sorunu düzeltildi.
  • Oyuncunun görevi alternatif yollarla ypamasını engelleyen bir hata düzeltildi.
  • Oyunu yükledikten yada kaydettikten sonra görevin sıfırlanmasına neden olan bir hata düzeltildi.
  • Bazı görev diyalogları değiştirildi. Yeni Diyaloglar eklendi.
Kaçak Avcılar Ordusu Görevi
  • İki kat altın ve Deri almanızı sağlayan bir hata düzeltildi.
  • Görev Ödülünün Formülü değiştirildi.
  • Kaçak Avcıların Birlik Boyutu ayarlayan formül değiştirildi.
  • Bazı diyaloglar değiştirildi. Yeni diyaloglar eklendi.
  • Oyuncu görevi ikna ederek tamamlarsa 1 ün kazanacak.
  • Kaçak Avcının eşyaları değiştirildi.
Lordun Garnizon Askerlerine İhtiyacı Var Görevi
  • Gereken Asker Sayısının Formülü değiştirildi.
  • Gerekli Askerler değiştirildi.
  • Bazı görev diyalogları değiştirildi. Yeni Diyaloglar eklendi.
Lord Wants Rival Captured Quest
  • Bazı görev diyalogları değiştirildi. Yeni diyaloglar eklendi..
Sıkıntılı Yoldaş Görevi
  • Birliğinde yeterince yer olmayan oyuncuları görevi alamayacak.
  • Görevdeki Askerler değiştirildi.
  • İkna bölümündeki Altın formülü değiştirildi.
  • Gün başına çalınan eşyalarla ilgili formül değiştirildi.

Lord/Leydinin Eğitime İhtiyacı Var Görevi
  • Tecrübe kazandıktan sonra görevin takılı kalmasına neden olan hata düzeltildi.
  • Bazı diyalog seçeneklerin kaybolmasına neden olan hata düzeltildi.
  • Çırak Lordlar artık daha düşük beceri puanları ile gelecek.
  • Gereken Yetenek Puanı 60'tan 30'a düşürüldü.
  • Görevi alma koşulları değişti.
Family Feud Quest
  • Görev tamamlandıktan sonra NPC'nin oyuncunun klanında kalmasına neden olan hata düzeltildi.
  • Görev bilgisindeki hatalar düzeltildi.
  • Bazı görev bilgileri değiştirildi. Yeni bilgiler eklendi.C
  • Hedef köy yağmalandığında görev iptal olacak.
  • Oyuncu NPC ile konuşmadan köy saldırıya uğrarsa görev iptal edilecek.
Birlik Eğitme Görevi
  • Oyuncu birliğinde yer yoksa görev aktif olmayacak.

Satılamayan Ürünler Görevi
  • Bazı metin hataları düzetildi.
Diyaloglar
  • Ana Görevde Lord ve Leydilerle konuştuktan sonra onlara saldırmayı engelleyen bir hata düzeltildi.
  • NPC Selamlama ve veda diyalogları için daha fazla seçenek eklendi.
Diğer
  • Neretzesin oğlunun oyun başlamadan önce suikaste uğramasına neden olan hata düzeltildi
Çok Oyuncu Modu

Harita
  • mp_tdm_map_004 Haritası için görsel ve oynanış alanında geliştirmeler yapıldı. (Scene name changed to ''mp_tdm_map_004a''. Formerly NordTown.)
Tek Oyuncu ve Çok Oyuncu Modu için yapılan Değişiklikler

Performans
  • Bellek Kullanımı ile ilgili iyileştirmeler yapıldı.
  • Animasyonlardaki çok çekirdek performansı iyileştirildi..
  • Kumaş Simülasyonundaki çok çekirdek performansı iyileştirildi.
Görsel
  • Çalı görselleri geliştirildi.
  • Tüm yönler için yeni kalkan animasyonları yerleştirildi.
Animasyon
  • At üstünde kullanılan çift el kılıçların animasyonları atı kesip geçiyordu. artık daha erken bitiyor.
  • Yapay Zeka artık Yerden Ok toplayabilir.
Diğer Sorunlar

• Ezilme ile ilgili bir sorun düzeltildi.
Bilinen Hatalar
https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/known-issues-updated.401168/

Back
Top Bottom