Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Tartışmaları kişisel boyutlara taşımayın diye defalarca söylüyoruz. Fikirlerinizi özgürce söyleyebilirsiniz ama kullanılan dile dikkat edeceksiniz. Hakaretten değil, flaming'den uyarı alıyorsunuz. Ne olmuş ne üslubu ne kuralı, derseniz ahıra döner burası. Daha önce kimse bizi dinlemiyor dendi, bu konuda gereği yapılıyor. Şimdi de güncelleme meselesi. Güncelleme ne zaman gelecek sorusunun sonu gelmez, cevabı da belli olmaz. Fırında ekmek yapmıyorlar.

Sabırsızlıkla beklediğim için niyetim yetkililerin öne çıkan bu başlığa bakıp bir tarih söylemeleri idi fakat anlıyorum ki sizin gibi üye arkadaşlar bundan rahatsız oluyorlar peki öyleyse ben de kendi beklentilerimi rafa kaldırır elimde olamayan bir bekleyişe devam ederim, iyi günler.

Onlarca "sevdalı takipçi", aylarca "Bannerlord, When?" benzeri soruları sorarken sorun oldu mu ki "Update, When?" benzerleri (kibarca sorarken) sorun olsun. Kibar bir şekilde konu içerisinde konuşuyorsak sıkıntı yok, devam.

Ben artık 3-4 haftada bir güncelleme alacaz gibi hissediyorum. Bunun nedenlerinden biri modlama araçları.. Şu an beklenen güncellemeyle gelme ihtimali zayıf olsa da önümüzdeki aylara hazırlık var olsa gerek. Yoldaki güncelleme ise geçen hafta son düzlükten dönmüş, bu hafta gelebilir. Dövüş mekanikleri odaklı bir şey olacağa benziyor.

Onlarca "sevdalı takipçi", aylarca "Bannerlord, When?" benzeri soruları sorarken sorun oldu mu ki "Update, When?" benzerleri (kibarca sorarken) sorun olsun. Kibar bir şekilde konu içerisinde konuşuyorsak sıkıntı yok, devam.

Ben artık 3-4 haftada bir güncelleme alacaz gibi hissediyorum. Bunun nedenlerinden biri modlama araçları.. Şu an beklenen güncellemeyle gelme ihtimali zayıf olsa da önümüzdeki aylara hazırlık var olsa gerek. Yoldaki güncelleme ise geçen hafta son düzlükten dönmüş, bu hafta gelebilir. Dövüş mekanikleri odaklı bir şey olacağa benziyor.
Tartışma moderatör tarafından sonlandırdı. Lütfen konuyla alakalı ileti paylaşalım.

Edit: ikinci paragrafınızı kast etmiyorum.

yarım saat önce steamdb güncellenmiş.
Hocam sizde de oluyor mu bilmiyorum ama çok saçma gelicek ben guncellemenin gecikmesini daha iyi buluyorum :grin: çünkü daha iyi daha sağlam bir güncelleme gelicek miş hissiyatı veriyor. Ve bana kalırsa guncellemelerin ay ay gelmesi şahsi fikrimce olumlu karşılanabilir. Aslında bu güncelleme biraz oyunun temelinde yattığı için uzun sürüyor olabilir ama benim kanaatim bu şekilde.

Hocam sizde de oluyor mu bilmiyorum ama çok saçma gelicek ben guncellemenin gecikmesini daha iyi buluyorum :grin: çünkü daha iyi daha sağlam bir güncelleme gelicek miş hissiyatı veriyor. Ve bana kalırsa guncellemelerin ay ay gelmesi şahsi fikrimce olumlu karşılanabilir. Aslında bu güncelleme biraz oyunun temelinde yattığı için uzun sürüyor olabilir ama benim kanaatim bu şekilde.
bir yandan senin gibi süre geçtikçe gelecek güncellemenin daha kaliteli olacağını düşünsem de bir yandan da yeni bir save açtıracak birşeyler görmek istiyorum artık :grin:
bu arada konuyla ilgili değil fakat forumda yeni olduğumda anlayamadığım bir olay oldu yardımcı olursan sevinirim.dün açtığım öneri konusuna bugün bir kaç ekleme yapıp güncelledim ve birden ortadan kayboldu konu,acaba bu normal mi yoksa konu silinmiş olabilir mi ?

bir yandan senin gibi süre geçtikçe gelecek güncellemenin daha kaliteli olacağını düşünsem de bir yandan da yeni bir save açtıracak birşeyler görmek istiyorum artık :grin:
bu arada konuyla ilgili değil fakat forumda yeni olduğumda anlayamadığım bir olay oldu yardımcı olursan sevinirim.dün açtığım öneri konusuna bugün bir kaç ekleme yapıp güncelledim ve birden ortadan kayboldu konu,acaba bu normal mi yoksa konu silinmiş olabilir mi ?
Ben de konunuza ileti yazmıştım. Allah Allah, anlayamadım. İsterseniz moderatöre sorabilirsiniz. Veyahut tekrar paylaşabilirsiniz. Ancak teyit edin iyice çünkü aynı konuyu iki kere paylaşmak forum kurallarına aykırı.

Ben de konunuza ileti yazmıştım. Allah Allah, anlayamadım. İsterseniz moderatöre sorabilirsiniz. Veyahut tekrar paylaşabilirsiniz. Ancak teyit edin iyice çünkü aynı konuyu iki kere paylaşmak forum kurallarına aykırı.
tekrar paylaşamam çünkü elimde bir yedeği yoktu yazının.ama konuyu tekrar açmadım sadece bir kaç düzenleme yaparak kaydete bastım.bir anda kayboldu konu.daha da olmazsa moderatöre soracağım.teşekkürler.

Bir sonraki güncelleme devrim gibi olmasa da mevcut mekanikleri düzeltecek güzel bir güncelleme olacak gibi bir his var içimde. Kaydetme olayı, yoldaş arayüzünde düzeltmeler, mod desteğinin kısmen de olsa açılması vb. oyunun oynanabilirliğini arttıracak ve artık birtakım erken erişim hataları saç baş yoldurtmayacak. Bir de hancıyla konuşunca çökme olayı kalkıp içerikler çok da ufak olursa doldurulursa tadından yenmez :grin:

Last edited:
Bir sonraki güncelleme devrim gibi olmasa da mevcut mekanikleri düzeltecek güzel bir güncelleme olacak gibi bir his var içimde. Kaydetme olayı, yoldaş arayüzünde düzeltmeler, mod desteğinin kısmen de olsa açılması vb. oyunun oynanabilirliğini arttıracak ve artık birtakım erken erişim hataları saç baş yoldurtmayacak. Bir de hancıyla konuşunca çökme olayı kalkıp içerikler çok da ufak doldurulursa tadından yenmez :grin:
Katılıyorum hocam. Bence de oyunun şu anki gerekli güncellemesi mekanik olarak düzeltmeler. Ayriyeten böyle Twitter dan paylaşımları çok güzel gidiyor.

Umarım bu kadar beklettiklerine değecek bir güncelleme olur. Sözde 1 sene içinde erken erişimden çıkmayı planlıyorlardı ama bu hızla devam ederlerse 1 sene içerisinde bu pek mümkün durmuyor. Ha bir şekilde çıkartırlarsa da beklediğimiz ya da eklenmesi gereken özelliklerin çoğu eksik olacak gibi. Umarım 1.5 güncellemesi aşırı detay içeren,oyuna yeni yeni özellikler ekleyen bir güncelleme olur da laflarımı yutarım.

Umarım bu kadar beklettiklerine değecek bir güncelleme olur. Sözde 1 sene içinde erken erişimden çıkmayı planlıyorlardı ama bu hızla devam ederlerse 1 sene içerisinde bu pek mümkün durmuyor. Ha bir şekilde çıkartırlarsa da beklediğimiz ya da eklenmesi gereken özelliklerin çoğu eksik olacak gibi. Umarım 1.5 güncellemesi aşırı detay içeren,oyuna yeni yeni özellikler ekleyen bir güncelleme olur da laflarımı yutarım.
Hiç merak etme hocam. Warbandın ilk halini hatırlıyorum da alakası yok şu anki haliyle. Bannerlord un 2015 senesinde kaydedilmiş bir resmini gördüm rezalet şu ankine göre. TaleWorlds sistematik ilerleyen bir firma. Umuyorum bunun da üstün den gelicekler ve bize istediğimiz gibi bir oyun vericeklerdir.
resim link: https://www.facebook.com/MBTurkey07...nde-çıkacağını-söledivideola/585593491600237/

Hiç merak etme hocam. Warbandın ilk halini hatırlıyorum da alakası yok şu anki haliyle. Bannerlord un 2015 senesinde kaydedilmiş bir resmini gördüm rezalet şu ankine göre. TaleWorlds sistematik ilerleyen bir firma. Umuyorum bunun da üstün den gelicekler ve bize istediğimiz gibi bir oyun vericeklerdir.
resim link: https://www.facebook.com/MBTurkey07...nde-çıkacağını-söledivideola/585593491600237/
Aslında şöyle tahmini bir rota çıkartsalar çok güzel olacak. Beklentimizi ona göre şekillendirirdik. Mesela 1.5 güncellemesini Temmuz ayı içerisinde,1.6 güncellemesini Eylül ayı içerisinde çıkartmayı planlıyoruz gibi gibi. Gerçi TaleWorlds'un tarihler konusunda çok sıkıntılı olduğunu düşündüğümüzde söylediklerim imkansız gibi :grin:

ayda bir gelsin ya güncelleme
hiç olmazsa kayıtlı oyun bir işe yarar
kayıt açıyoruz 1-2 yıl oynuyoruz (iyi veya kötü) hop yeni güncelleme geliyor at çöpe sar baştan makarayı

Oyun birkaç kere yapılmış gibi hissediyorum. Yani daha doğrusu Bannerlord'un eski görüntülerine baktığımda geliştirilmiş bir oyundan ziyade, yeni bir oyun gibi duruyor ki birçok ekran görüntüsünde farklı oyunmuş gibi durduğu da çok bariz. Demirciliğin eski ve para vererek satın aldığımız sistemi ile şu ankini karşılaştırınca şu anki gerçekten bir mekanik gibi duruyor eskisinin aksine. Sunum ve görsellik gerçekten çok önemli, demirci olduğumuzu bu kadar basit bir mekanikle simülasyon ögesi barındırmadan hissetirebilmesi gerçekten muazzam ve oyunun gelişip değişmeye ne kadar müsait olduğunu gösteriyor. (Devrik oldu ama anlatmak istediğimi anlatmış gibi hissediyorum, umarım öyledir :grin: )

Back
Top Bottom