Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

SteamDB güncellenmiş:

Last edited:
Yetişkin içerik olayı Talewords ile ilgili değil Steam ile ilgili. O etiket kendi kendine bazı oyunlarda rastgele gidip geliyormuş düzeltilmiş şimdi haberiniz olsun.

Kısa mesaj atar gibi "geldi mi? geliyor mu?" diye yorumlar yazmak yerine gerekli olan mesajlar atarsak konu çok fazla kirlenmez. Ne zaman geleceği belli olsa burada belirten olurdu zaten.

Kısa mesaj atar gibi "geldi mi? geliyor mu?" diye yorumlar yazmak yerine gerekli olan mesajlar atarsak konu çok fazla kirlenmez. Ne zaman geleceği belli olsa burada belirten olurdu zaten.
Bu konuda katılıyorum. Konuyu kirletmeyelim. Herhangi bir gelişme dahilinde burada paylaşılıyor ve bilgilendiriliyor. Gerek Twitter gerek SteamDB gerek yabancı gerekse arda bey gibi değerli çalışanlar yardımcı olmaya çalışıyor.

Sabırsızlıkla beklediğim için niyetim yetkililerin öne çıkan bu başlığa bakıp bir tarih söylemeleri idi fakat anlıyorum ki sizin gibi üye arkadaşlar bundan rahatsız oluyorlar peki öyleyse ben de kendi beklentilerimi rafa kaldırır elimde olamayan bir bekleyişe devam ederim, iyi günler.

Uygunsuz Davranış
Şu konu kirlenmesi olayı da çok acayip he. Ne oluyor kirlenip de? Atom mu parçalıyorsunuz bizden habersiz? Birileri gelip güncelleme sorunca işiniz yarıda mı kalıyor?

Ben de merak ediyorum.

GÜNCELLEME NE ZAMAN GELİR TAHMİNEN?

YOK MU BİR YETKİLİ? SIĞIR GİBİ BEKLEMEYELİM BOŞUNA YOK MU BİZİ BİLGİLENDİREN? ALOOOOOOOOOO!

Şu konu kirlenmesi olayı da çok acayip he. Ne oluyor kirlenip de? Atom mu parçalıyorsunuz bizden habersiz? Birileri gelip güncelleme sorunca işiniz yarıda mı kalıyor?

Ben de merak ediyorum.

GÜNCELLEME NE ZAMAN GELİR TAHMİNEN?

YOK MU BİR YETKİLİ? SIĞIR GİBİ BEKLEMEYELİM BOŞUNA YOK MU BİZİ BİLGİLENDİREN? ALOOOOOOOOOO!
Forum kurallarına aykırı. Ayrıca üslubunuzu düzeltmenizi rica ediyorum.

Flaming
Güzel dostum, oyun ilk çıktığında dolup taşan forumda bir sen bir ben kalmışız neredeyse. Hala kural falan diyorsun. Hala konu kirleniyor falan diyorsun ya. Hayretliksiniz ya. Üslubuma ne olmuş ayrıca. İngiltere prensiyle konuşmuyorum. Sevdiğim oyunun forumunda sesimi duyurup eğlenmeye çalışıyorum. Bu kadar dert etmeyin, sıkıntı stres yapmayın her şeyi. Hepsini geçtim üstünüze vazife olmayan konuları kendinize vazife addetmeyin. Yorulursunuz. Toplum polisi gibi herkese karışıyorsunuz. Ne olmuş ne üslubu ne kuralı? Kimseden ses çıkmıyor sesimi duyuruyorum hepsi bu. Senin için sorun mu bu? Yoksa konuda bir tek senin yazdıkların görünsün diye mi çaban? Bırakın nereye ne yazacağımıza biz karar verelim. İnsanlara ne yapıp ne yapmayacaklarını söylemekten vazgeçin.

Hadi sağlıcakla. Relax. Rahatla.

Bu arada buna da cevap verirsen konuyu kirleten asıl sen oluyorsun. Burada yetkili ağbilere ulaşmaya çalışıyoruz yazarak. Birileri gelip "hop aman, dur, öyle değil, zırt, port, git" bir şeyler yazıp duruyorsunuz. Size ne yahu?

Güzel dostum, oyun ilk çıktığında dolup taşan forumda bir sen bir ben kalmışız neredeyse. Hala kural falan diyorsun. Hala konu kirleniyor falan diyorsun ya. Hayretliksiniz ya. Üslubuma ne olmuş ayrıca. İngiltere prensiyle konuşmuyorum. Sevdiğim oyunun forumunda sesimi duyurup eğlenmeye çalışıyorum. Bu kadar dert etmeyin, sıkıntı stres yapmayın her şeyi. Hepsini geçtim üstünüze vazife olmayan konuları kendinize vazife addetmeyin. Yorulursunuz. Toplum polisi gibi herkese karışıyorsunuz. Ne olmuş ne üslubu ne kuralı? Kimseden ses çıkmıyor sesimi duyuruyorum hepsi bu. Senin için sorun mu bu? Yoksa konuda bir tek senin yazdıkların görünsün diye mi çaban? Bırakın nereye ne yazacağımıza biz karar verelim. İnsanlara ne yapıp ne yapmayacaklarını söylemekten vazgeçin.

Bu arada buna da cevap verirsen konuyu kirleten asıl sen oluyorsun. Burada yetkili ağbilere ulaşmaya çalışıyoruz yazarak. Birileri gelip "hop aman, dur, öyle değil, zırt, port, git" bir şeyler yazıp duruyorsunuz. Size ne yahu?
Mahalle ağızıyla konuyu kişisel tartışmaya çevirerek bir yere varamazsın. İnsanlarla konuşurken belli bir saygı çerçevesi içinde konuşmak zorundasın. Biz bunu forum kuralı olduğu için değil "insan" olduğumuz için medeniliğin bir gerekliliği olarak uyguluyoruz. İnsanlara ofansif bir dil ile azarlarcasına konuşamazsın. Üstelik laf söylediğin insanlar zamanında Türkçe forum ile ilgilenilsin diye en çok sesini çıkartanlardır.

Neden öyle bir uyarıda bulunduğuma gelince forumun kurallarını uygulamak benim görevim değil umrumda da olmaz. Takip ettiğim bir konu var ve her bildirime bakıyorum. Bu bildirimler "güncelleme g,ldimi" olunca boşa zaman kaybediyorum. Üstelik bundan rahatsız olan başka insanlar da var dile getirildi bitti bu kadar basit. Biz insanlar konuşarak ve duygularımızı dile getirerek anlaşma yeteneğine sahibiz. Sana da aynısını tavsiye ederim.

Hala üslubunuzu senli benli şeklinde devam ettiriyorsunuz. Bilmiyorsanız anlatayım. Üslup karşıdaki kişiye veya kişilere saygı perspektifinde anlatım biçimidir. Bunu ortaokulda fark etmeniz gerekiyordu. Ayrıca kimse burada kendine vazife adletmiyor, benimde kendime vazife adlettiğim falan da yok. Bu konu forum da güncelleme kıstasında takip edilen bir konu. Benim bu konuda ileti paylaşmam benim insiyatifime kalmış buna siz karışma hakkınız yok. Benimde size. Ancak forum kuralları diye bir şey var. Bu her forumda olur merak etmeyin bilmiyorsanız bilgilendirmek istedim. Bunlara da uymak zorundasınız. Zorundayız. Oyunu sadece sevdiğim için, forumda bilgisi olmayanlara katkıda bulunmak için her gelen yeni güncelleme bilgisini burada paylaşıyor konuyu güncel tutup insanların haberdar olmasını istiyorum. Veyahut istiyoruz. Kendimi yüceltmek için yapabiliyor olduğumu düşünmeniz ayrı bir spastik konu. Yaşınızı üslubunuz gereği küçük olmasına veriyorum.

Flaming
Adletmek değil addetmek öncelikle.

Daha sonra şunu söyleyeyim ki yazdıklarımla kimseye saygısızlık etmiş değil. Şu an demagoji yapılıyor. Konuşarak anlaşırız diyorsunuz ama kimsenin konuşmasına/yazmasına tahammülünüz yok.

Ben de ısrarla konunun amacına çıkmadan büyük harflerle soruyorum: NE ZAMAN GELİR?

Bu kadar basit. Kurala aykırıysa gelsin modlar düzeltsin. Umurumda da değil. Konuyu kişiselleştirmeye gerek yok.

"Benim bu konuda ileti paylaşmam benim insiyatifime kalmış buna siz karışma hakkınız yok. "

Kimsenin de bana karışmaya hakkı yok. Yukarıda arkadaşın biri yazdıklarımı üstüne alınıp mahalle ağzı falan demiş bir de. Hadi kardeşim hadi, altu üstü bir oyun forumu işte. Kasmayın rahat olun hadi.

Başlıkların kirletilmesiyle alakalı foruma kaç senesinde kaydolmuşum, kaç post yazmışım bir oranlayın. Sonra dönüp kendi kayıt tarihinize ve post sayınıza bakın. İnsanları da rahat bırakın. Toplum polisliğine kalkışmayın. Her forumda olurmuş bilmem ne. Ona bakarsan her forumda kullanıcıları bilgilendiren yetkili de olur. Bizde yok.

Üslup üslup demişsiniz de yazının tam olarak neresinde üslubu beğenmediniz? Hoşunuza gitmediği için üslup meselesini öne sürüp ad hominem yapıyor olabilir misiniz?

Last edited:
Adletmek değil addetmek öncelikle.

Daha sonra şunu söyleyeyim ki yazdıklarımla kimseye saygısızlık etmiş değil. Şu an demagoji yapılıyor. Konuşarak anlaşırız diyorsunuz ama kimsenin konuşmasına/yazmasına tahammülünüz yok.

Ben de ısrarla konunun amacına çıkmadan büyük harflerle soruyorum: NE ZAMAN GELİR?

Bu kadar basit. Kurala aykırıysa gelsin modlar düzeltsin. Umurumda da değil. Konuyu kişiselleştirmeye gerek yok.

"Benim bu konuda ileti paylaşmam benim insiyatifime kalmış buna siz karışma hakkınız yok. "

Kimsenin de bana karışmaya hakkı yok. Yukarıda arkadaşın biri yazdıklarımı üstüne alınıp mahalle ağzı falan demiş bir de. Hadi kardeşim hadi, altu üstü bir oyun forumu işte. Kasmayın rahat olun hadi.
Kimsenin size karışma hakkının olmadığından zaten bahsediyorum iyice okuyunuz. Laf cımbızlamayınız. Düzeltme için de teşekürler. Demagoji den bahsediyorsunuz, ancak deminden beri bizlere haksız ithamlarda bulunuyorsunuz. Şimdi de demagojiyi biz mi yapmış oluyoruz şu anda bu yazıyla kim yapıyor demagojiyi? "Sığır" kelimesinde çoğul itham da bulundunuz saygı çerçevesinde herkesi zan altında bıraktınız. "İngiltere prensiylemi konuşuyorum" diyerek beni zan altında bırakıyorsunuz ve demagojiyi biz yapıyoruz. Haklısınız modların işi ben bir forum kullanıcısı olarak bilgilendirdim ancak siz ofansif davranarak anlamamakta ısrarcısınız. Kişisel şikayette bulundum. Daha da sizinle aynı fikirde varamayacağım tartışma da bulunmayacağım.

Oradaki sığır kelimesinde kimseye hakaret olmadığını bile bile bunu yazıyorsunuz. Çünkü hedef gösterip beğenmediğiniz yazıları yok ettirmeyi seviyorsunuz. Türkçenin nasıl bir dil olduğunu bilmemenize şaşırmıyorum. Yazılarınızdan belli oluyor gerçi. Ama tavsiyem cümlede anlam konusunda biraz çalışmanız gerekli. Yazılanı anlamıyor ya da anlamak istemiyorsunuz çünkü. Kimse üstüne alınmazken siz neden oradaki kelimeyi cımbızlayıp alındınız? Dediğim gibi hedef göstermek için. Emimin şikayetinizi de "Sığır diye hakaret ediyür" diyerek yapmışsınızdır. Bu forum yönetimi varken eminim ciddiye alacaklardır sizi. Doğru yapmışsınız.

"İngiltere prensiyle mi konuşuyorum" cümlesiyle sizi nasıl zan altında bırakmış oluyorum? Çok komik cidden.

Zan altında bırakmak: Bir şeyle suçlamak, sanık durumuna sokmak. Ben bunların hiçbirini yapmadım. Kimsenin size karışma hakkı yok diyorsunuz ama yazdığım yazıya ilk karışan kimdi? Çelişkilerle dolusunuz.

Neyse güncelleme ne zaman gelecek? Ben bu oyuna para verip aldım. Armağan bey oyun çıkmadan önce "tam sürüm çok sürmeyecek" demişti. Şu an beta çıkalı 3 ay oldu galiba. Hiçbir içerik eklenmedi. Ufak tefek güncellemelerle gidiyoruz. Biri çıkıp "oyuna şunları şunları ekleyeceğiz, şunları şunları eklemiyoruz" desin en azından. Ona göre oyunu komple silip boşuna forumu takip etmeyeceğim. RPG olduğunu iddia eden oyunda LORE yok şaka gibi. Herkes birbirinin aynısı, sadece yüzleri değişiyor. Çoban olmamızın ya da paralı asker olmamızın oyundaki en ufak şeye etkisi yok.

Last edited:
Back
Top Bottom