Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Art arda iki kere güncellendi. 796.3 MB güncelleme geldi bana:

Last edited:
neyle ilgili ki
google translate:

Artık Bannerlord kimlikleri aracılığıyla çok oyunculu arkadaşlar ekleyebilirsiniz.
Bannerlord ID adı verilen oyun içi kullanıcı adı sistemi eklendi. Sosyal sekmesi altında kendiniz için bir kullanıcı adı seçebilirsiniz. Oyunculara giriş yapmadığında rastgele bir kullanıcı adı verilir. Kullanıcı adları 5-30 karakter arasında olmalı ve yalnızca harflere izin verilmelidir.
Küçük sunucu iyileştirmeleri.
6 oyunculu partilerin 3 dakika boyunca kuyrukta olmamaları durumunda Kuşatma havuzundan çıkarılmasına neden olan bir hata düzeltildi.
Özel Oyunlar'ın otomatik takım dengesi olmaması düzeltildi.
Oyuncuların sınırların dışına çıkmasını veya nesnelere (duvarlar, kutular vb.) Girmesini önleyen sabit engeller.
"Biriyle toplantı iste" menü düğmesiyle oynatıcının kayda değer bir şekilde konuşmasını sağlayan bir hata düzeltildi.
Lokanta bakıcısından mevcut görevler istenirken oluşan bir kilitlenme düzeltildi.
Belirli oyunların iki kez oluşturulmasına neden olan bir hata düzeltildi.
Paralı asker sözleşmesi sırasında oyuncunun savaş / barış kararları önermesine neden olan bir hata düzeltildi.
Krallık Karar sistemi ile küçük hata düzeltmesi.

Artık oyun içerisinde Bannerlord ID kullanarak arkadaş ekleyebilirsiniz.
Bannerlord ID adını verdiğimiz bu sistem ile Sosyal sekmesinde kendinize bir kullanıcı adı seçebilirsiniz. Eğer oyuncular daha önce kendilerine bir kullanıcı adı almadıysa rastgele bir kullanıcı adı verilir. Kullanıcı adları 5-30 karakter arasında olmalıdır ve sadece harf içermelidir.
Krallık Kararları sisteminde ufak bir hata düzeltmesi yapıldı.
Bazı belirli oyunların iki defa oluşturulmasını sağlayan bir hata düzeltildi.
Sunucu tarafında küçük geliştirmeler yapıldı.
Oyuncuların paralı asker sözleşmesindeyken savaş veya barış kararı teklif etmesine izin veren bir hata giderildi.
Özel Oyunların otomatik takım dengelemesini engelleyen bir hata giderildi.
Oyuncuların haritanın dışına veya eşyaların (duvarlar veya kutular gibi.) içine girmesini engelleyen bariyerler ile alakalı bir hata giderildi.
Oyuncunun 'Birisiyle görüşme talep et' seçeneği ile bir eşraf ile konuşmasına sebep olan hata giderildi.
Taverna sahibinden görev almak için konuşulduğunda oluşan çökme giderildi.
6 kişilik partilerin üç dakika boyunca arama listesinde değillerse eşleştirmede Kuşatma arayan oyuncular listesinden çıkartılma hatası giderildi.

Açıkçası daha fazla hatanın fixlenmesini beklerdim. Türk yapımı bir oyunda hala Türkçe çeviri hataları var, epey de fazla. Diplomatik ilişkilerin düzenlenmesi, eklemeler yapılmasını beklerdim. Aslında şirket biraz modlara baksa, hangi mod çok indirilmiş, oradan çok rahat anlayabilir eksikleri.

Art arda iki kere güncellendi. 796.3 MB güncelleme geldi bana:

Epic Games için 1.56 GB 'lık bir güncelleme gösteriyor.

Açıkçası daha fazla hatanın fixlenmesini beklerdim. Türk yapımı bir oyunda hala Türkçe çeviri hataları var, epey de fazla. Diplomatik ilişkilerin düzenlenmesi, eklemeler yapılmasını beklerdim. Aslında şirket biraz modlara baksa, hangi mod çok indirilmiş, oradan çok rahat anlayabilir eksikleri.

Sorun modlardaki özellikleri eklemek değil ki? Sen sanıyor musun onlraa bakmadıklarına? Her güncellemede çalışan modlar crash hatalarına sebep oluyor. Alt yapıyı hazırlamadan bu tür özellikler eklemek mantıklı değil. Ekstra yük oluşturacak kendilerine her güncelleme de bunu hiç mi düşünmüyorsun? Alt yapıyı tamamen ahzırladıkalrına emin ola bir çok özellikleri kendileri de ekleyeceklerdir. Ayrıca en çok indirilen mod bile oyunu satılan alan oyuncu sayısına ulaşamaz. Her modu herkes sevecek diye bir kaide yok. İsteyen mod oalrak indirip kullanabilir.

Türkçe çeviriye gelince oyun hala erken erişimde. Erken erişimde olan bir oyunun çoklu dil desteğini vermesi çok görülmüş bir şey değil. Kaldı ki oyun türk firması olsa da sonuçta bir ticari firma. Oyunun global satış rakamlarının yanında tr satışlarının bir elin parmaklarını geçmemesi de cabası. Oyun sürekli geliştiriliyor sürekli metinler değiştiriliyor ve yeni metinler ekleniyor. temel sorunların yanında birde bunlara efor sarfetmek hiç mantıklı değil. kaldı ki oyun süper bir ingilizce gerektirmiyor

Hala kuşatma savaşlarında fps aşırı düşüyor. Sistem ne kadar iyi olursa olsun. Diğer oyunlarda sorun yaşamaz iken Bannerlord'da böyle fps düşüşleri yaşıyorum. Çok can sıkıcı.Umarım yeni bir güncelleme ile bu fps düşüşleri düzeltilir. Oyunu çok sevdim ama hala problemleri var ve bu oyun zevkini çok düşürüyor. Şahsen kuşatma savaşları Warband'de aşırı kritikti ve çok severdim ancak Bannerlord'da bu fps düşüşleri olduğu sürece çok can sıkıcı oluyor. Güncelleme ve optimizasyon şart özellikle de kuşatma savaşları için! Ayrıca arada oyun çöküyor.

Last edited:
SteamDB Güncellendi:

@MArdA TaleWorlds kral bu hafta için bekleyelim mi? Geliştirme süreci hakkında bir nebze bilgin varsa paylaşabilir misin? Bizlerde merak icindeyiz malumun. İyi çalışmalar diliyorum.

Back
Top Bottom