Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2

Users who are viewing this thread

Uzun süredir forumda olmadığımdan olayları pek bilmiyordum "Kacak Nazi" diyince arjantine kactıya hitler o yüzden bağdaştırmıştım

Sabah metroya bindim birisi arapça bir şey açmış cüz müdür hatim midir ne bksa artık ama nasıl bir ses. Zannedersin cihad falan var. Kimse de sesini çıkarmıyor en son sinirim bozuldu kalktım vagonlarda geziniyorum kim lan bu diye ama ses kaynağını bir türlü bulamıyorum gezine gezine. Kimse de dönüp bir tarafa bakmıyor. Bir ara makinist mi açtı acaba dedim yok o kadarda değildir. Bağırsam şimdi kimse üstüne alınmayacak deli muamelesi görücem ondan bağıramıyorum da. Ben ayıp olmasın diye kulaklık takmama rağmen müziği son ses açmıyorum bu nasıl bir özgüvense.

Yarın da aynısı olursa bağırıcam ama kim lan o diye. Karşılaşırsak selam verin.  :meh:

45 dakikalık yemek molası ve 4 adet 10'ar dakikalık ihtiyaç molası hariç günde 9 saat aralıksız çalışıyoruz, çok fazla yorucu. Bugün sert olmasa bile ilk defa yöneticilerimden birisinden fırça da yemiş oldum, evet haklıydı ama yinede fırça yemek insanın hoşuna gitmiyor. İş hayatı baya sertmiş onu gördüm, herhangi bir hatanın sonuçları can sıkıcı olabiliyor. :neutral:

Usta/Patron azarı yememiş insanı hayatta çok kolay ayırt edebilirim. İnsanı olgunlaştıran olaylardan biri hayatında ilk defa yediğin üst azarını hatırlarsın. Formen/Mühendis gibi üst kesimden ziyade Usta/Ustabaşı gibi yakın olduğun birinden yediğin zaman daha fena koyuyor. Geçmiş olsun.

yaz mevsimindeyiz diye camlar acik yatiyoruz, 2 bina otedeki teyze ve amcanin sevisme sesleri, konusma sesleri iliklerime isledi. polisi falan da aramislardi gecen, ne ceza ne de baska bir sey yapildi. 2 defa gelmesine ragmen polis bunlar hala devam ediyor. anlamadim ki, camlarini falan mi taslamam gerek?

Zéro de Conduite said:
yaz mevsimindeyiz diye camlar acik yatiyoruz, 2 bina otedeki teyze ve amcanin sevisme sesleri, konusma sesleri iliklerime isledi. polisi falan da aramislardi gecen, ne ceza ne de baska bir sey yapildi. 2 defa gelmesine ragmen polis bunlar hala devam ediyor. anlamadim ki, camlarini falan mi taslamam gerek?
Aynı durumdan bende yaşadım sabahlara kadar camdan aşağı bira şişeleri atmalar ahlama sesleri, teyze ve amcanın değil bayada gencler. Camları kapatırsak odada oksijen kalmadığından gidip kulaklıkta müzik acarak tavana bakarak uyumak zorunda kaldım

ErkutErdem said:
Formen/Mühendis gibi üst kesimden ziyade Usta/Ustabaşı gibi yakın olduğun birinden yediğin zaman daha fena koyuyor. Geçmiş olsun.
Kesinlikle katılıyorum. Ben eczanede çalışırken her gün en az bir fırça yiyordum. Patron babamın arkadaşıydı. En son fırça yiyince isyan edip çıktım. Kim haklı bilemem ama sırf rahat olmak için eşofman giyerdim ve eczanenin ciddiyetini bozduğum için azar yedim. Tutturdu yarın ya takım (?) ya da kot falan giy diye. Tabiki kotu seçtim. Birde eczanede patronla beraber toplam 4 kişiyiz ama eczanede 2 oturak var oturabileceğimiz. Ee haliyle sabah 7 akşam 6 yapan biri olarak ayağım kopuyordu. Öğle arası vardı ama yinede yorucuydu. Bu tecrübe yüzünden aşırı asabi biri oldum. Zaten en son kavga edip çıktım.

Lalaitha said:
ErkutErdem said:
Formen/Mühendis gibi üst kesimden ziyade Usta/Ustabaşı gibi yakın olduğun birinden yediğin zaman daha fena koyuyor. Geçmiş olsun.
Kesinlikle katılıyorum. Ben eczanede çalışırken her gün en az bir fırça yiyordum. Patron babamın arkadaşıydı. En son fırça yiyince isyan edip çıktım. Kim haklı bilemem ama sırf rahat olmak için eşofman giyerdim ve eczanenin ciddiyetini bozduğum için azar yedim. Tutturdu yarın ya takım (?) ya da kot falan giy diye. Tabiki kotu seçtim. Birde eczanede patronla beraber toplam 4 kişiyiz ama eczanede 2 oturak var oturabileceğimiz. Ee haliyle sabah 7 akşam 6 yapan biri olarak ayağım kopuyordu. Öğle arası vardı ama yinede yorucuydu. Bu tecrübe yüzünden aşırı asabi biri oldum. Zaten en son kavga edip çıktım.
Ben de geçen sene eczanede çalışmıştım. Ama benim durum daha iyiydi. Senin maaş da azdı sanırsam?

Back
Top Bottom