Bannerlord için Warband Arenası v2

Users who are viewing this thread

Firates

Steppe Dragon
Archduke
Arena'nın yeni versiyonu: https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/2263

Görselleri attığım linkte bulabilirsiniz. Haritanın hem orjinal hali olan kum, hem de yeni hali olan taş ve fırtınalı versiyonunu yaptım ve multiplayer'a tamamen uyumlu hale getirdim. Aşağıdan iki versiyonu da izleyebilirsiniz:

Bu konuyu mod geliştirmede mi burada mı açsam diye kısa bir süre (1-2 sn) düşündüm, fakat çok oyunculu kısmı daha çok ilgilendirdiği ve bir mod sayılmayacağı için burada paylaşmaya karar verdim.

Mod dosyaları paylaşıldıktan bir süre sonra yapmaya başladığım bu haritayı önemli ölçüde bitirdim, oyuna dedicated serverlar eklenir eklenmez açacağımız sunucumuzda yayınlayıp oynamayı planlıyoruz. Şu anda oynanabilir düzeyde bu harita. Yani dedicated sunucular geldiği dakika haritayı yükleyeceğiz.

Ufak tefek gözümden kaçan hatalar hala olsa da 5-6 farklı kişiye test ettirip hataları giderdim. İlerde yapay zeka için AI Mesh de ekleyip tekrar yeni bir versiyon çıkaracağım.

Benim için en önemlisi bu modu açık kaynak olarak paylaşıyorum, siz de dedicated sunucular açılınca kendi sunucunuzda kurup oynayabileceksiniz. İndirmek ve editorde denemek için ise burayı tıklayabilirsiniz.

Last edited:
bulmayın abi bulmayın.

sunucuda 50 kişi var oylamayla arena açıyorlar. ve bu sadece türk sunucularında oluyor. bende y takım chatinden takımın yarısını tek bir tünele tıkıştırıyorum geri kalan yarısını düşman takım haşladıktan sonra bizim takımı öldürüyorlar tünelde. 1-2 el eğlendikten sonra sıkılıyor insanlar bir takım çok üstün oluyo çünkü sonra oylama açıp haritayı %51le anca değiştirtebiliyosun. bu bu eziyet

Last edited:
bulmayın abi bulmayın.

sunucuda 50 kişi var oylamayla arena açıyorlar. ve bu sadece türk sunucularında oluyor. bende y takım chatinden takımın yarısını tek bir tünele tıkıştırıyorum geri kalan yarısını düşman takım haşladıktan sonra bizim takımı öldürüyorlar tünelde. 1-2 el eğlendikten sonra sıkılıyor insanlar bir takım çok üstün oluyo çünkü sonra oylama açıp haritayı %51le anca değiştirtebiliyosun. bu bu eziyet
Nolursa olsun arena olmazsa olmazdır.

Bu konuyu mod geliştirmede mi burada mı açsam diye kısa bir süre (1-2 sn) düşündüm, fakat çok oyunculu kısmı daha çok ilgilendirdiği ve bir mod sayılmayacağı için burada paylaşmaya karar verdim.

Mod dosyaları paylaşıldıktan bir süre sonra yapmaya başladığım bu haritayı önemli ölçüde bitirdim, oyuna dedicated serverlar eklenir eklenmez açacağımız sunucumuzda yayınlayıp oynamayı planlıyoruz. Şu anda oynanabilir düzeyde bu harita. Yani dedicated sunucular geldiği dakika haritayı yükleyeceğiz.

Ufak tefek gözümden kaçan hatalar hala olsa da 5-6 farklı kişiye test ettirip hataları giderdim. İlerde yapay zeka için AI Mesh de ekleyip tekrar yeni bir versiyon çıkaracağım.

Benim için en önemlisi bu modu açık kaynak olarak paylaşıyorum, siz de dedicated sunucular açılınca kendi sunucunuzda kurup oynayabileceksiniz. İndirmek ve editorde denemek için ise burayı tıklayabilirsiniz.

OOOOOOOOOOO ÇOK GÜZEL OLMUŞ!

Çoğu oyun güncellemesinden daha dolu bir haber bu, eline sağlık :smile:

Ben İmparatorluk temalı bi Arenayı tercih ederim ama, o tarz kendi eklemelerin ile bir başka map yapabilirsen de çok güzel olur diye düşünüyorum. Oyundaki mevcut proplar güzel duruyor çünkü o kültür için( heykeller, obeliskler, sancaklar vs )

Sanırım bu kısım autogenerated oluyor artık, sadece bariyerler ile kısıtlamalar yapılıyor gibi gördüm ben. Eski mesh sistemi oyunda yok yani eğer yanlış görmediysem. Çok detayına bakamadım gerçi daha modding tools tam anlamıyla çıkmadığı için.

Elinize saglik, arena olmazsa olmaz. Topluluğa büyük bir hizmet bu.

3 şey isteyecem mümkün olur mu?

1- Bu uyarlanmış arena haritasini sürekli daha yeni ve iyi olacak şekilde(ışıklar, binalar, dokular, farklı objeler vs) güncellemek.
mp_arena

2- Bire bir aynı şekil ve boyutta, aynı bina ve objelerle ama yeni atmosfer ve dokularla irjinal arenayi da seçenek olarak yapmak. mp_map_original

3- Sürekli bu iki arena haritasının son sürümlerini indirip test etme imkanı + değerlendirilmek üzere öneri kabulü.

Sanırım bu kısım autogenerated oluyor artık, sadece bariyerler ile kısıtlamalar yapılıyor gibi gördüm ben. Eski mesh sistemi oyunda yok yani eğer yanlış görmediysem. Çok detayına bakamadım gerçi daha modding tools tam anlamıyla çıkmadığı için.

Henüz denemedim fakat bir bakacağım. Otomatik ise gerçekten güzel :smile:

1- Bu uyarlanmış arena haritasini sürekli daha yeni ve iyi olacak şekilde(ışıklar, binalar, dokular, farklı objeler vs) güncellemek.
mp_arena

2- Bire bir aynı şekil ve boyutta, aynı bina ve objelerle ama yeni atmosfer ve dokularla irjinal arenayi da seçenek olarak yapmak. mp_map_original

3- Sürekli bu iki arena haritasının son sürümlerini indirip test etme imkanı + değerlendirilmek üzere öneri kabulü.

1 - Haritayı farklı varyasyonlar ile çeşitlendirmek aklımda.

2 - Arenanın eski modellerini bile oyuna eklemek çok kolay, ama ne yazık ki 2010 daki haline göre bannerlorda eklenirse çok yavan ve kötü duracaktır...

3 - Özel sunucular açılınca sunucuya her girdiğinizde en güncel halini oynayacaksınız, aynı zamanda linkini ekleyeceğim :smile:

Şaka falan yapmıyorum, 2 ayda bir gelen 10gb lık güncellemelerden daha güzel vallaha.

Eyvallah kardeşim teşekkür ederim.

1 - Haritayı farklı varyasyonlar ile çeşitlendirmek aklımda.
2 - Arenanın eski modellerini bile oyuna eklemek çok kolay, ama ne yazık ki 2010 daki haline göre bannerlorda eklenirse çok yavan ve kötü duracaktır...

Bannerlorddaki görsel iyileşmenin sağlanıp kalan her şeyiyle aynı boyut-konumda yapılan bir "orjinal" arena alternatifi de bence bir varyasyondur. Varyasyon olarak: mp_arena mp_arena_original mp _arena_event"... " mp_arena_releaseday mp_arena_newyear mp_arena_hallowen vs düşünülülebilir. Farklı varyasyonları yaparsan eğer güzel olur gerçekten, ama orjinali de dediğim şekliyle koyabilsen o da bir varyasyon olurdu, hiç sırıtmaz. Eski modellerin aynı boyutta yeniden modellenmesi lazım sanırım. Sonra aynı yerlere yerleştirilecekler..

Bir de bunların her birinde anlık olarak mevsim değiştirme olursa(sunucuyu resetlemeden), şahane olur.

Back
Top Bottom