Fps düşüşleri ve takılmalar

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
1.5.9
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Evet, mod kullandım.

keruysat

Recruit
Öncelikle merhaba arkadaşlar oyunu yeni aldım ve heyecan ile oynamaya başladım sistemimim full ayarlarda bile min 100fps vereceğinden emindim fakat oyun içindeki bazı yerlerde fps droplar kasmalar ve takılmalar gördüm ben de bunun sistem yüzünden olabileceğini düşünerek ayarları minimuma düşürdüm fakat ultrada aldıklarım ile aynı sonuç oldu ben de doğal olarak sitem ile ilgili olmadığına kanaat getirdim şimdi sizlere bu problemi benim gibi alan var mı var ile çözüm yolu biliyorum diyerekten bir soru soruyorum. Mod var mı diye soracak olursanız evet var ama mod yokken aynı sıkıntıyı yaşıyordum bilginize. Son olarak nasıl bir sıkıntı yaşadığımı videoya kaydettim buyurunuz bu izleyecek olduğunuz videodaki sorun her başka bir kaleye girdiğimde envanter açtığımda vb şeylerde gerçekleşiyor Şunu da söylemeyi unutmuşum sistemim "asus 5600xt" "amd rayzen 5 3500" "16gb ddr4 ram" ve depolama alanım da boş

Demek HDD'ye kurulduğunda oyun böyle oluyor. SSD'de kurulu benim oyun bu kadar uzun sürmüyor itemlerin yüklenmesi. Şehre girişte biraz takılma olmasını normal karşıladım ama.

Demek HDD'ye kurulduğunda oyun böyle oluyor. SSD'de kurulu benim oyun bu kadar uzun sürmüyor itemlerin yüklenmesi. Şehre girişte biraz takılma olmasını normal karşıladım ama.
bu olayın SSD veya HDD yüzünden olduğunu sanmıyorum ben. He olabilir ama bu kadar değil muhtemelen işlemci veya ekran kartı modelim ile alakalı bir durum. Bu yazıyı yazarken hangi bileşenin sıkıntı yarattığını anlamak için test yapma fikri geldi aklıma ve yapmaya gidiyorum :grin:

Yanılıyorsun, tamamen oyunun hdd üzerinde rezil rezalet bir şekilde çalışmasından dolayı. Ssd varsa ssd ye taşı, fakat ssd kullansan bile öyle yağ gibi akmıyor haberin olsun.

Evet sorun disk kullanımı envanter açılırken disk %100 kullanılıyor ve kasma gerçekleşiyor. Peki o zaman başka oyunlarda olmazken neden şimdi olmaya başladı bu benim bilgisayarım ile alakalı bir konu mu bu?

Evet sorun disk kullanımı envanter açılırken disk %100 kullanılıyor ve kasma gerçekleşiyor. Peki o zaman başka oyunlarda olmazken neden şimdi olmaya başladı bu benim bilgisayarım ile alakalı bir konu mu bu?
Hayır, oyunun kalitesizliğinden kaynaklı. Ssd varken dahi çok saçma sorunlar oluyor bu takılma ile ilgili. Foruma göz atarsan herkesin şikayet ettiğini görebilirsin.

Peki o zaman başka oyunlarda olmazken neden şimdi olmaya başladı
Oyunda bir sürü item var ve şehirlere girerken görünen bütün itemlerin yüklenmesi gerekiyor. Diğer oyunlarda optimizasyon daha iyi olabilir, item sayısı az olabilir vs. Şu an yapabilceğiniz en kolay çözüm SSD'niz varsa oyunu oraya taşımak.

Eğer bilgisayarınıza güveniyorsanız cheat_mode açın ve envanter tuşuna tıklayın. Bakın nasıl ağlıyor bilgisayar.

Oyunda bir sürü item var ve şehirlere girerken görünen bütün itemlerin yüklenmesi gerekiyor. Diğer oyunlarda optimizasyon daha iyi olabilir, item sayısı az olabilir vs. Şu an yapabilceğiniz en kolay çözüm SSD'niz varsa oyunu oraya taşımak.

Eğer bilgisayarınıza güveniyorsanız cheat_mode açın ve envanter tuşuna tıklayın. Bakın nasıl ağlıyor bilgisayar.
bir sürü item olması ve bu itemlerin kastırması bir bahane değil eğer ki bu sorun sadece benim bilgisayarımda değil başka insanların bilgisayarında gerçekleşiyorsa bu bir ayıptır hiç bir şekilde bahane sayılamaz çünkü ben para veriyorum ve aldığım hizmet bu olamaz

bir sürü item olması ve bu itemlerin kastırması bir bahane değil eğer ki bu sorun sadece benim bilgisayarımda değil başka insanların bilgisayarında gerçekleşiyorsa bu bir ayıptır hiç bir şekilde bahane sayılamaz çünkü ben para veriyorum ve aldığım hizmet bu olamaz
Dostum TaleWorlds'ü savunmuyorum ben çözüm için yardımcı olmaya çalıştım sadece.

Selam. Oyunun HDD'de veya SSD'de olmasıyla alakası şu şekilde olabilir. Oyun yüklenirken gerekli bütün dataların RAM''e yüklenmesi gerekir. Böyle bir durumda HDD'de olması yalnızca oyunun açılma süresini etkiler. Açıldıktan sonraki iş CPU, GPU ve RAM hızlarınıza bağlı ilerler. Eğer oyunun yazılımcıları menü ekranlarındaki resimleri RAM'e almayıp her defasında diskten okuyarak yüklüyorlarsa özellikle HDD kullanıcıları sorun yaşar. Bu da oyun yazılımcılarının aslında oyun geliştirme konusunda ne kadar tecrübesiz olduklarını gösterir.

Selam. Oyunun HDD'de veya SSD'de olmasıyla alakası şu şekilde olabilir. Oyun yüklenirken gerekli bütün dataların RAM''e yüklenmesi gerekir. Böyle bir durumda HDD'de olması yalnızca oyunun açılma süresini etkiler. Açıldıktan sonraki iş CPU, GPU ve RAM hızlarınıza bağlı ilerler. Eğer oyunun yazılımcıları menü ekranlarındaki resimleri RAM'e almayıp her defasında diskten okuyarak yüklüyorlarsa özellikle HDD kullanıcıları sorun yaşar. Bu da oyun yazılımcılarının aslında oyun geliştirme konusunda ne kadar tecrübesiz olduklarını gösterir
kesinlikle haklısın ve bu firmanın böyle küçük bir hatanın üstesinden gelemediğine inanmak istemiyorum oyunu alalı 2 hafta oldu daha 30dk oynamadım keyfim kaçtığı için

SSD yada HDD kaynaklı değil tüm sistem kaynaklı bir olay. Sistemi 3*** yada 2*** serisi ekran kartı ( ve tabi ki AMD muadili ) ve denk işlemsi olanlarda akıyor ama bu demek değil ki Sistemimiz yetmiyor , hayır oyun bozuk evet evet bozuk çünkü 2*** , 3*** serisi olanlar da bile kuşatmalar donabiliyor maalesef kısa da değil uzun uzun donmalar. ( ayrıca arkadaş yapımcıdan gelen mesajı paylaşmış, onlar bile bu kadar basit cevap verirken benim ''bozuk'' demem konu bahsi bile olamaz ). Son haftalar da bi 5-10 saat arası oynadım , ALT tuşu basılı kalmalar sık sık crash atmalar bir sürü hata sorun. Büyük savaşlar oyunun en zevkli yeri olması gerekirken en zevksiz yeri gerek işlenişi ile gerek 20 FPS e düşmesi ile. Şu kadarcık oyun saati için de bu yazdıklarım sadece 1-2 tanesi bu bir oyun için çok kötü , bir de olumlu yaz dersen tek bir şey yaza bilirim savaşa dahil olunca etrafta ki lordlardan önce girsek bile onlarda dahil olabiliyor şükür bunu koymuşlar dediğim tek olumlu konu.

Last edited:
Back
Top Bottom