Forumu Bırakıyorum! - Foruma Geri Dönüyorum! - Foruma Ara Veriyorum!

Users who are viewing this thread

Pentagram said:
Diğer ay finallerim bitesiye kadar foruma ara veriyorum by.
Bir söz daha tutulmadı...

Okul bitti eve geldim ama canım çok sıkılıyor, saracak adam lazım gibi.
 
Çok olmasa da uğramak adına geri döndüm. Belki yine canlandırmak adına Karalama Defterinde uzun soluklu hikayeler yazarım.
Üniversiteye geçiş yaptığım için daha boş vakitlerim bulunmakta...
 
Son zamanda aynı kuralın birçok kişi tarafından ihlal edilmesinden dolayı tekrar hatırlatma ihtiyacı hissettim.

Kleidophoros said:
Forumdan ayrılmanız, ara vermeniz veya geri döndüğünüzü belirtmenizle ilgili bir konudur.

Konuya ileti atmadan önce şu kuralları lütfen gözden geçirin ve benimseyin.

- Konu içerisinde, birbirinizle muhabbet etmeyiniz. Bu konunun amacı sohbet etmek değildir.
- Konunun amacı, forumdan tamamen veya belirli bir süreliğine, belli bir nedenle ayrılmanız ya da geri dönüşünüzü belirtmektir.
- "Daha da aktif olacağım" veya "Daha az aktif olacağım" gibi iletiler de spam kapsamında olduğundan bu tarz iletiler atmayınız.
- "Daha az aktif olacağım" veya "Eskisi kadar aktif olamayacağım fakat şu bölümlere ileti atıp çıkarım en fazla" gibi ilgi çekme amaçlı iletiler de spam kapsamındadır.
- Geri dönen bir üyeye hoş geldin gibisinden bir ileti atıp, iletinin bir kısmına da "Daha çok aktif olacağım" tarzı iletiler atmayınız. Bunu da spam sayıyoruz.

Genel olarak toparlarsak, bölümün mantığı girişte belirtildiği gibidir arkadaşlar. Sonuçta karşımıza şöyle bir şey çıkıyor;

- Sohbet etmeyiniz
- Gidecekseniz veya geri dönecekseniz mesaj atınız
- Geri dönen birine cevap atmayınız.

Bu ileti bir tür temize çekme amaçlı düzenlendiği için, eski mesajı silmedim. Ona da spoiler içinden ulaşabilirsiniz. Değişen bir durum yok çünkü.

Konu içinde yorum yapmasanız, kim gitti kim kaldı hepsini daha rahat görebiliriz.

Edit:
Tatari_okan said:
Bu konuda bundan sonra sohbet edene acımayacağım, dördüncü seferdir konudan ileti siliyorum.
Az önce altıncı sefer oldu.

Uyarı: Bu konuda sohbet etmeyiniz, yalnızca forumdan ayrıldıysanız ya da foruma döndüyseniz bunu bildiren ileti atınız. Hoşgeldin tarzı iletiler zaten herhangi bir konuda spam olarak görülebilmektedir, dolayısıyla dikkatli olun. "Bakkala-cumaya gittim geleceğim", "bir dahaki dönüşüme kadar forumu terk ediyorum" tarzı saçma ileti de atmayın. Bu kurala uymayan iletiler silinecek ve böyle ileti atanlara cezai yaptırım uygulanacaktır.

Ayrıca, "Gidiyorum, bir daha dönmeyeceğim bak" tarzı birçok mesaj var. Ama ne hikmetse, bu yazdıklarına uyan kişi sayısı pek az. Hepsi aynı şekilde forumda varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bu tür ilgi çekme hareketlerini bir kenara bırakın ve konuyu gereksiz mesajlarla, ilgi çekmek için kullanmayın.

Arkadaşlar, bir konuyu açıklığa kavuştursak fena olmaz sanırım.

Bakın. Forumdan belli bir süre boyunca "Tamamen" uzak kalacaksanız, veya forumu bırakıyorsanız konuya o zaman ileti atın. Forumdaki belli başlı konulara girmemek, forumdaki aktifliğinizin bittiği anlamına gelmez. "A bölümünden uzak kalacağım" gibi şeyler, hiçbir zaman uygulandığına şahit olduğumuz durumlar değil. Ya tamamen ara verin, ya da tamamen gidin. Yaptığınız şeyin konuyu bulandırmaktan başka faydası yok. Sadece kendinizi tatmin edersiniz hepsi o.

Velhasıl. Bu tarz iletiler artık spam kapsamına girecektir. Sadece forumdan belli süre ayrılacaksanız veya tamamen forumu bırakacaksanız ileti atın. "Pek fazla ileti atamayacağım" gibi gereksiz iletiler de spam kapsamına gireceği için, bu tarz iletiler atmanız durumunda ceza alacağınızı bilin.
 
Yıllar sonra bir bakayım dedim. Yine ne zaman girerim bilmiyorum. Selamlar.  :party:
 
Back
Top Bottom