Forum Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Yıllar sonra gaza geldim ilk kez Bannerlord oynamak istiyorum memory hatası çıldıracam ya. Windows 11'de oynayabilen var mı hiç?
Fırından taze banlanmış birini gördüm yıllar sonra, özlemişim şunu.
banned.png

Do you understand that I've learned English.

(I really don't know why I used word have, but even it is wrong, it seems fit there well. Uhm, so that's why I used.)

bir gecede arap harflerinden kurtulup modernleştik.
Üstad Kadır Mısırlıoğlu'nu okumanı tavsiye ederim. Tam Mars'a uzay gemisi yollayacakken, bir gece de değişen alfabe yüzünden, osmanlotlarımız, ( Kozmonot adı da bizden geliyor, yaa ne sandın???? ) alfabeyi okuyamadığı için kaza yaptı. Bunu da bizden rezil olmamak için sakladılar. Okuyun biraz, okuyun....

Üstad Kadır Mısırlıoğlu'nu okumanı tavsiye ederim. Tam Mars'a uzay gemisi yollayacakken, bir gece de değişen alfabe yüzünden, osmanlotlarımız, ( Kozmonot adı da bizden geliyor, yaa ne sandın???? ) alfabeyi okuyamadığı için kaza yaptı. Bunu da bizden rezil olmamak için sakladılar. Okuyun biraz, okuyun....
Mısıroğlu'nun kitabında linkini paylaştığı telsiz kaydını dinledim. Kaydın ortalarına doğru osmanotumuzun "yapacağınız işi duhul eyleyeyim" diye bağırdığı ve son saniyelerdeki şehadet sesleri çok net duyuluyor. Latin harfleriyle yazılmış kalkış ve iniş prosedürlerini okuyamayan osmanotumuzun gemiyi yan yatırmaya çalışırken kazayı yaptığını belirtiyor Mısıroğlu.

Back
Top Bottom