Forum Feedback Olayı

Users who are viewing this thread

Merhaba modlar biliyorsunuz forumda insanlar birsuru bug report ve sistem önerisinde bulunuyor, bunlari yapan birisi olarak bir önerim olacak. Ben mesela direkt olarak bir gelistiriciye feedback verdigimde kafasina yatarsa not aliyorum onu diyor ve önerinin soyledigin şeyin bi yerlere ulaştığını boşa gitmediğini hissederek rahatliyorsun ancak; forumda konu olarak feedback verildiginde ya da öneride bulunuldugunda moderatorlerin hepsine yorum atma sansi yok anliyorum durum böyle olunca da insanlar bosuna yazıyormuş gibi hissediyor. Şirket olarak feedback olayina cok onem verdiginizi dusunursek sizin isinize yarayacak ve feedback sayisini ikiye katlayacak basit bir onerim var. Feedback konularina moderatorler incelediği konuya yorum yapmak yerine basitce not alindi, görüldü artik siz ne isim koyarsaniz tik koyacagi bir sistem koyabilirsiniz foruma. bildirim yapan kisi yazdigi seyin goruldugunu bosa olmadigini hisseder ve feedback vermek icin daha da moralize olur. ve diger insanlar bunu görüp feedback vermeye yönelir ve emin olun ki ikiye uce katlanir forumda ki bildiri sayisi. Basit mantik bir insanin geri dönüş yapmasini istiyorsaniz sizde ona geri dönüş yapmalisiniz. ister tek tik ile ister yorum ile. kimse whatsappdan kendine görüldü atan birisine yazmak istemez :grin: dedigim gibi geridönüşüm saglanirsa forum cok daha fazla canlanacaktir, insanlarin kafasinda ki "yaziyorum ama goruyorlar mi? " soru isareti kalkmis olur ve direkt olarak sirketle iletisime gecebilmenin konforuyla dahada firmaya yakinlasir, disarida ki insanlarda sizin hakkinizda oyunculara cok yakin oldugunuzu soyleyip ovguler yagdirir herkes kazanır.

Last edited:
Öneri, istek konularının yanına "okundu, anlaşıldı ve mutfağa bildirildi" işareti koyulmasından bende daha önce bahsetmiştim. Yalnız bu işle görevlendirilen insan sayısı arttırılmadıkça pek fazla yararı dokunmayacaktır. En azından birkaç kişinin sadece ingilizce forumda değil de diğer yabancı forumlarda da görevlendirilmesi güzel olacaktır.

Kesinlikle katılıyorum. Sırf bugün kaç tane hata bildirimi yaptım. Ama geri dönüş alamayınca boşuna uğraşıyormuşuz hissiyatı oluyor.

Öneri, istek konularının yanına "okundu, anlaşıldı ve mutfağa bildirildi" işareti koyulmasından bende daha önce bahsetmiştim. Yalnız bu işle görevlendirilen insan sayısı arttırılmadıkça pek fazla yararı dokunmayacaktır. En azından birkaç kişinin sadece ingilizce forumda değil de diğer yabancı forumlarda da görevlendirilmesi güzel olacaktır.

Bunun için Gönüllü Görevli yada moderatörler olabilir. TaleWords çalışanlarının yayıncıları izlediği kadar forumada önem vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Gözümden kaçmış nedense, tekrardan gündeme gelmesi iyi olacaktır zor bir iş olduğunuda düşünmüyorum çok faydalı olabilecek bir öneri bence.

Bir haftadır forumda yoktum geçen hafta açtığım konuda bunu eleştirdim tek bir moderatör bile dikkate almadı. Çoğu tester bundan şikayetçi. Ne zaman ki forum modları bu konuda açıklama yaparlar o zaman feedback vermeye devam edeceğiz. Yazdıklarımız bir kulaklarından girip ötekinden çıkıyor. Türkçe forum için yapımcı ekibe bildiride bulunacak 2-3 kişi fazlasıyla yeterdi. Teknik destek başlığından yüzlerce konu "unresolved" olarak duruyor hala ve üstüne tonca güncelleme gelmesine rağmen çoğu hata devam ediyor. Bu da beni özellikle Türkçe foruma hâla bakmadıklarına inandırdı. Çözülen hatalar da bizim raporlarımızdan değil aynı hatayı bildiren İngilizce forum üyelerinden alınan bilgiler üzerinden oluyor.

Back
Top Bottom