Format

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Deagius

Sergeant at Arms
Arkadaşlar merhaba,

Dizüstü bilgisayarıma format attırmak istiyorum. Eski performansa geri ulaşabilir miyim formattan sonra ?

Deagius said:
Arkadaşlar merhaba,

Dizüstü bilgisayarıma format attırmak istiyorum. Eski performansa geri ulaşabilir miyim formattan sonra ?

Sorun işletim sisteminden kaynaklanıyorsa ilk aldığınki kadar hızlı olur.

Sorun parçaların aşınmasından kaynaklanıyorsa ilk aldığın kadar hızlı olmaz.

Harddiskin eskidiyse mesela yavaş olur. Her ay düzenli olarak fanlarındaki tozu temizlemediysen ve bu da fazla ısınmaya neden olduysa, işlemci, ram ekran karı gibi parçalar daha fazla voltaj çekmeye başlar ve bu aşınmaya neden olur. Bu da performansı düşürebilir.

Formatı da kendin atıver. Alt üstü Windows kuracaksın.

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ediyorum.

Format gereksinimini oyunlardaki düşük performanstan dolayı duyuyorum. Eskisi gibi değil yani. Fanlarda ki tozu hiç almadım nasıl almam gerektiğini de tam olarak bilmiyorum dizüstünde nasıl yapmam gerekiyor ?

Kendim format atayım derken bilgisayarı yakmayayım ???

Bunları da cevaplandırır mısın acaba?

http://www.formatatmak.com/kurulum/windows-resim/windows-8-format-atma-resimli-anlatim.html Buradaki adımlar doğru mu mesela ?

Bende D yok C var 750 GBlık alayı silinsin temizlensin onun her şeyin yedeği var zaten. Şimdi o sitedeki resimlerden gidince format mı oluyor yani basit mi bu kadar ? :grin:

Peki şimdi bu Windows 8' de fabrika ayarlarına döndürme gibi bir seçenek varmış. Ayarlar / Genel kısmında onu yapsam format kadar yararı olur mu yoksa illa bir format atayım mı ?

Sistem geri yüklemesinden sonra açayım bir fanı falan da temizleyeyim. Nasıl yapacağım hakkına pek bir fikrim yok ama neyse.

Eski performansa kavuşamazsam atarız artık bir format kaçarı yok :grin:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom