Fire&Sword tam bir fiyasko ...

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Düzgün bir seslendirme, düzgün kamera açıları ile oyun içi grafiklerle hazırlanmış sinematikler, elden geçirilmiş ve adam gibi hazırlanmış bir soundtrack olmadan atmosfer yaratacak herhangi bir şeyi beklemeyin bence. Fire & Sword'un benim gözümde en çok patladığı şeylerden biri de:

Burası Warband'deki dünyadan farklılık barındırmıyor. Gökyüzü aynı, insanlar aynı, binalar eh işte biraz farklı falan derken, bana farklı bir atmosferi yaşatamıyor. Ayno konuşma ekranları sürekli bir Nord Krallığı lordu ile konuşuyormuşum havası veriyor. Vaegir e gider gibi haritada gidiyorum, benim için özelliği olan birşey yok. Oradaki "Swadya" ismini kaldırıp "Kudüs" koyunca Haçlı Seferleri oyunu olmaz bu. En azından benim standartlarımda.

Bu Fire and Sword'da geçen ağızdan doldurma tüfek ve tabancaların en etkili şekilde kullanıldığı filmlerden biri olan 2000 yapımı Patriot ( http://www.imdb.com/title/tt0187393/) filmini otrudum bir daha izledim, belki bu filmin gazıyla oyunu oynayabilirim diye....yok arkadaş ya! Oynayamıyorum....Warband'de o savaş atmosferini hissedebiliyordum ama Fire and Sword çok cılız kalıyor, ne tüfek sesleri güçlü, ne yanımdan uçup giden mermilerin bir etkisi var, ne de bombaların patlayışı iyi...olmamış, resmen olmamış, bitmemiş.

Sanki bu oyunu yapanlar, asıl işleri başka bişeymiş de, bu oyunu boş zamanlarında hobi olarak yapmış gibiler. Eğer oyun yapmak bu adamların asıl işiyse; işlerinde de iyi değillermiş.

Baradh said:
Düzgün bir seslendirme, düzgün kamera açıları ile oyun içi grafiklerle hazırlanmış sinematikler, elden geçirilmiş ve adam gibi hazırlanmış bir soundtrack olmadan atmosfer yaratacak herhangi bir şeyi beklemeyin bence. Fire & Sword'un benim gözümde en çok patladığı şeylerden biri de:

Burası Warband'deki dünyadan farklılık barındırmıyor. Gökyüzü aynı, insanlar aynı, binalar eh işte biraz farklı falan derken, bana farklı bir atmosferi yaşatamıyor. Ayno konuşma ekranları sürekli bir Nord Krallığı lordu ile konuşuyormuşum havası veriyor. Vaegir e gider gibi haritada gidiyorum, benim için özelliği olan birşey yok. Oradaki "Swadya" ismini kaldırıp "Kudüs" koyunca Haçlı Seferleri oyunu olmaz bu. En azından benim standartlarımda.

Dedim ya yeni grafik motoru ve daha özenli çalışma gerek diye.TW. ''iş başa düştü'' deyip kolları sıvamalı...

Bu konularda uzman değilim, sadece 18 yıla yakındır durmaksızın oyun oynuyorum (evet, o kadar boş bir adamım) ve gördüklerimden 1-2 şey çıkartabilirim anca:

-Düzgün bir animasyon ekibi ile sadece saldırma/savunma gibi şeylerin değil, bütün hareketlerin gerçekçi olmasına çalışılması.
-Kesinlikle bir voice over. Ben benimle konuşan karakterde kişilik ararım.
-İyi bir grafik motoru (parlak efektler, şarıl şarıl sular, gözbebekleri parlayan karakterler falan değil. Verdiği görüntü kalitesine göre sistem isteyen, bu devirde insanı directx 7 ye mahkum etmeyen)
-Yaşayan bir dünya (sadece sağdan sola koşuşturan ordulu Lord'lar değil, bir amacı olan lordlar. İşleri güçleri olan köylüler. vs.)
-Gökyüzü kalsın ama. Warband'de en sevdiğim şey gökyüzüydü.  :grin:

Bunların birçoğu WFAS'da bulunmuyor ne yazık ki. Eğer senaryosu olacak bir oyunsa, azıcık eski RPG lere baksalarmış. Onlarda bile bunların bir kısmı var ki, oyunlar 15 yıl kadar öncesinin...

StJacquesDeLePee said:
buraktom1 said:
Kardeşim bencede okdr iyi değil. Ben azcık single player oynadım. Size benim bulduğum eksikleri söyliyim:
-  Evlenme yoq. Leydi var ama evlenilmio.
- Zırhlı at yoq xD. Adam bi vuruo kendimi yerde buluom.
-  Mareşallar hep kral
- Sancak alabilmek için bile 2 saat uğraştım.-
- Silahlar çok az.
- En önemli kılıçlar at üstünde kullanılmıyor.
- şehirlerin içinde çok az ev var.
- En önemliside askerler geliştirilmiyor.
- Ztn asker alcak yerlerde az . Dandik dandik askerler var.

İnşallah düzelir...........

Azıcık üstleri okuyunda şöyle saçma sapan postlar atmayın.

xD Oyunu çok oynamamaşsın galiba. Oyuna 10 saatimi verdim ve eksiklikler bunlar.

StJacquesDeLePee said:
15tl den kar edilmicekmi diyorsunuz ? Oyunun 2 3 milyon sattıgını düsünün 15 le carpın matematik yapın biraz .

Sende araştırma yap biraz, Warband dünya çapında ne kadar sattı ki bu 2-3 milyon satsın?

Dogru demissin warband sadece 3 ayda 100bin satmıs . F&S yide toplam 100bin sattıgını hesaplarsak 15tl den 1.5milyon eder , buda 100bincik satmıs kücük bir yapım icin büyük bir para :wink: mantıgı kavramak önemli miktar degil caktın

Bence Fire and Sword ün aldığı tepkilerin sebebi, Warband'ın yarattığı yüksek beklentiydi.

Şimdi bakıyorum da; fire and sword, piyasaya çıkıp satılan birçok saçma sapan oyundan daha iyi. Warbandın combat mekaniği zaten tüm role playing oyunlardakinden daha üstün ve biz bunu Fire and Swordden de bekledik.

Fire and Sword'de çok daha farklı bir anlayış var ve sanırım. Fire and sword, beceri üzerine oyun oynama konusunda ilgisi olan oyuncu kitlesinin üzerine çıkmak ve daha genel bir kesime hitap etmeyi amaçlıyor. Eğer mesele buysa, bence görselliği ve içeriği zenginleştirmelilerdi.

Warband çok zengin içeriğe sahip olmasa dahi, şehirlerde yaratılan eski çağların havası ve insana hissettiren combat sistemi bunu fazlasıyla kapatıyordu. Fire and Sword'de ise renkler ve tonlar konusunda profesyonellik olmaması, oyundaki etkenlere yansımış ve bu yüzden o zamanların havasını hissedemiyoruz. En önemlisi de combat sisteminin, ''daha zengin içerikli olsa da warbandı onlara tercih ettiğimiz oyunlar'' gibi yapaylık taşıması.

Beni en çok endişelendiren; fire and swordün büyük miktarda satması sonucunda, warband kalitesinde bir oyunun taleworlds adı altında bir daha gelmemesi ihtimalidir.

SilentHunter said:
Kalradya iyiydi ya, :roll:

Kalradya iyi ama o zaten mevcut. 103. gündeyim hilesiz çok zevkli.

Off topic olmamak için yazıyorum. Fire and Sword multiplayer, combat sisteminden dolayı tam bir karmaşa olsa gerek.

wolf88 said:
SilentHunter said:

Off topic olmamak için yazıyorum. Fire and Sword multiplayer, combat sisteminden dolayı tam bir karmaşa olsa gerek.

Yani demek istedim Kalradya yapsalardı keşke,daha güzel olurdu kanımca.

SilentHunter said:
wolf88 said:
SilentHunter said:

Yani demek istedim Kalradya yapsalardı keşke,daha güzel olurdu kanımca.

İmzan süper 4. okuyuşum. Bence her fire and sword'den birşey eksiltip, warbanddan birşey eklemelerinde oyun daha da güzelleşir. Sonunda da geri warband olur ne güzel :smile:

Oyunu ön siparişle almıştım dün akşam deneme şansım oldu açıkçası oyunun kampanyası hoşuma gitti. Haritada oyuna bir kaç yenilik getirilmiş savaş meydanında da oyun çok daha akıcı olmuş kılıç darbesine yeni efek eklenmiş el bombası filan var yeni olarak bunlar güzel. Fakat oyunda Türkçe dil desteği olmaması ve bayraklar üzerinde kullanılan davut yıldızlarının hoşuma gittiğini söyleyemeyeceğim.

[table][tr][td]AHMET said:
Oyunu ön siparişle almıştım dün akşam deneme şansım oldu açıkçası oyunun kampanyası hoşuma gitti. Haritada oyuna bir kaç yenilik getirilmiş savaş meydanında da oyun çok daha akıcı olmuş kılıç darbesine yeni efek eklenmiş el bombası filan var yeni olarak bunlar güzel. Fakat oyunda Türkçe dil desteği olmaması ve bayraklar üzerinde kullanılan davut yıldızlarının hoşuma gittiğini söyleyemeyeceğim.

Kılıç tam bir rezalet. Mızrakların bazıları bildiğin oklavayı almış oyuna koymuşlar öyle. Mızrak girişini, kılıç girişini warbanddaki gibi hissetmiyosun.[/td][/tr][/table]

Yalnız içimi kararttınız ha  :smile:  Oyunu sabırsızlıkla bekliyodum herkes "aman MM3 oynayın daha iyi" diyor. Hevesimi kaçırdınız be  :razz:

Herkese göre değişiyor. Demoyu indirip deneyin sonra karar verin. Ayrıca Türkçe yama çıkınca çoğu kişinin olumsuz fikrinin değişeceğini sanıyorum.

Oyunu Sp'si bence warbadan çok çok daha iyi çok güzel özellikler var sürekli dal kes öldür yok yapabileceğmiz çok şey var tek sorun buglar okadar saçma buglar varki inanamassınız ve çok önemli yazım hataları örnek verirsek
-Oyunda kervan kiralayarak 100.000 thalerden fazla kazanç yapmak için ticaretçi kimliğiniz olması lazım bu kimliği herhangi bir şehrin bakanından alabilirsin diyorum kimlik istiyom bana diyor tamam 4500 thalerdir alıyorum  bir baktım 45.000 thalerim gitmiş  :oops:  :grin:  :???:

Eğer sırf mb, warband oynadıysanız; "vay ne güzel ateşli silahlar gelmiş" diye bunu da beğenirsiniz. Ancak modlarla içli dışlı biriyseniz bu oyun sizi tatmin etmeyecektir.

Oyun berbat . Mpsi bes kurus etmiyor . Sp si warbandden iyi olabilir ona lafım yok . Ama bi kac silah koymuslar al sana warband mp si . Spleri bitirince ne yapıcaz arkadasım ?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom