Fan kaynaklı ses

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Deagius

Sergeant at Arms
Merhaba arkadaşlar,

Laptop' u açtığımda fandan daha önce gelmeyen rahatsız edici sesler gelmeye başladı. Haliyle kafam götürmedi belli bir saatten sonra fanın arasına kağıt sıkıştırıp, fanı durdurdum. Şu an sessiz sakin oynuyorum, mutluyum.

Çok kısa süreli bir araştırma yaptım, kablo falan gelme ihtimali varmış fan bölgesine bu sebeple garip sesler çıkabiliyormuş. Benim kendi imkanlarımla bu problemi düzeltme şansım var mı? Yardım bekliyorum bu konuda ve başka bir soru daha fanı böyle durdurmanın sakıncası var mıdır?

İyi forumlar.

Kağıt mı sıkıştırdın? İki gün sonra yanar la o bilgisayar. Arka kapağı açıp fanını rahatlıkla temizleyebilirsin, teknik beceri varsa rahat halledersin. Ha yok dersen bilgisayarın modelini-markasını girip ilgili videolar bulabilirsin. Ya da bilgisayarcıya götürüp genel temizlik yaptırabilirsin.

Negatrm B. said:
Kağıt mı sıkıştırdın? İki gün sonra yanar la o bilgisayar. Arka kapağı açıp fanını rahatlıkla temizleyebilirsin, teknik beceri varsa rahat halledersin. Ha yok dersen bilgisayarın modelini-markasını girip ilgili videolar bulabilirsin. Ya da bilgisayarcıya götürüp genel temizlik yaptırabilirsin.

Abi ne bileyim, çok sinir bozucu bi sesti. Kendim açıp beceremem kafam basmıyor, 1 hafta falan dayanmaz mı bu şekilde?

O kağıdı gidip içine soktuysan bilgisayarın dayanıklılığına bağlı artık. Ha dersin ki 15 dakika kullanıyorum bilgisayarı, 1 hafta dayanır gibi. Öbür türlü yakarsan Leptop olduğu için masraflı olur, fiyatları görünce zaten kesinlikle yenisini alsam bin kat daha iyi dersin.

Bu şekil bir taktik geliştirdim, yarın içini açıp düzeltmeyi denicem, en olmadı bilen birine götürüm artık başka çare yok. :grin:

Teşekkürler.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom