• The forum has been updated. For an explanation of some of the changes, head over here.

fırlatılabilir silahlar, diğer esaslı dengelemeler vs

Currently viewing this thread:

dijiTurk

Sergeant Knight
WBNWVCM&BWF&S
Fırlatılabilir silahların, fırlatımda muhtemel ilerleme alanları çok geniş. Eğlence baltalayan tarzda zorlayıcı gerçeklik tercih edilmiş gibi duruyor. Bunun zorlayıcı kısmı, esaslı bir dengeleme ile rahatlatıcı hale gelebilir diye düşünüyorum.
Ayrıca fırlatılan silahların, havada ilerleme sürelerinde de çeşitlendirmeye gidilse çok iyi olur, daha hızlı birkaç ilerleme süresi lazım seviye bazlı vs.

>Fırlatılabilir silahlarda, duruma göre değişen daha eğlenceli muhtemel ilerleme alanları ile çeşitlendirilmiş ilerleme hızları eksik.

Ayrıca büyük kalkan bazında söylersem: her factiona her biri görünümde ve dayanıklılıkta farklı büyük kalkan getirilmeli. Mevcut halde sadece 2 factionda(yanılmıyorsam) büyük kalkanlı birim var. Bütün factionlarda, her biri farklı görünümde ama büyük olacak şekilde seçimlerle sunulmalı. Bir de ayrıca, bu büyük kalkanların dayanıklılıkları, diğer boyutlara göre genel olarak(dengeleyici istisnai bir orta boyutlu ama büyük boyutlular gibi yüksek dayanımlı faction kalkanı olabilir) daha yüksek olmalı. Son olarak, 6 büyük kalkan seçeneğinden biri en yüksek dayanıma sahip olmalı(hepsi 100 103 98 gibi çok yakın dayanımlar sunmadan, belirgin bir farkla en iyi büyük kalkana sahip bir faction olmalı).

>Her factionda birbirlerinden farklı büyük kalkanlar birim bazında seçilebilir değil, dayanıklılıkları diğer kalkan boyutlarına göre genelde daha fazla da değil muhtemelen, ayrıca haliyle bir factionın büyük kalkanı diğer factionlara göre çok daha iyi dayanıklılığa sahip de değil gibi.
(yalnız kalkan bazında değil, tüm unsurlarıyla ve yeni ekipman eklemeleriyle bu durum değerlendirilmeli)
"Kuşatma oynarken balista isabetli-kullanışlı değil, sizce nasıl" vs dediğimde argo tabirle nasıl olduklarını kısaca özetleyenler var. Memnuniyetsizlik bence oldukça fazla. Aynı şey fırlatılabilir silahlar için de geçerli.
Yüksek pingimden mi başka bir şeyden mi bilmem oyun yeterince akıcı da değil.
Mevcut gelişim sürecindeki haliyle bile çokoyunculu oyunda bir tık eğleneceğiz, bu ve benzeri şeyler eğlenceyi azaltıyor. Haliyle sunucu boşalıyor.


Yeni nişanlama sistemi(sürekli aynı nişanlamada duramama vs) gayet tadında bir gerçeklik içeriyor, sadece kendi içinde ince ayar gerektirebilir. Ama bu fırlatılabilir silahların/kuşatma silahlarının durumu, her bir factionı daha karakteristik/çeşitli/anlamlı farklar içeren şekilde donatımı vs ciddi düzenlemelere ihtiyaç duyuyor kanımca. Ama iyileştirilemez de değildir herhalde.
 
Last edited:
Top Bottom