Evlilikten Kız Çocuk Doğuyor mu?

Users who are viewing this thread

Edarin

Sergeant
Sadece merakımdan soruyorum, ben Alijin ile evliyim ve iki çocuk doğdu şu ana kadar. Göründüğü kadarıyla ikisi de erkek. Evlilikten kız çocuk doğuyor mu? Ya da doğan çocuğun cinsiyetini nasıl anlıyoruz?

Normalde erkek mi kızmı görmenizin tek yolu, dili İngilizceye çevirip ansiklopediden He veya She şeklinde yazılışından görmeniz ya da kardeşi olması ancak bunun daha basit bir yöntemi var;

1- Oyundaysanız oyunu kayıt edip kapatın.
2- Mount & Blade II Bannerlord oyununun yüklü olduğu klasöre gidin.
3- Modules klasörüne girip Native modülünü açın ve ModuleData içerisindeki Languages klasöründe bulunan TR klasörüne girin.
4- std_module_strings_xml_tr.xml dosyasına sağ tıklayıp not defteri ile açın.
5- <string id="femalechild" text="Çocuk" /> bu satırı bulup, "Çocuk" kısmına "Kız Çocuk" yazın.
6- <string id="malechild" text="Çocuk" /> bu satırı bulup, "Çocuk" kısmına "Erkek Çocuk" yazın.

Artık oyunu açtığınızda, ansiklopedide veya klanda çocuğunuz Kız veya Erkek Çocuk olarak yazacaktır, diğer yandan L ile klan listesinden baktığınızda artık ...'nın Çocuğu yerine ...'nın Kız Çocuğu şeklinde görünecektir.

Dipnot: Güncellemelerde bu dil dosyası değişebilir, bu nedenle oyun güncellendiğinde 30 saniyenizi ayırıp tekrardan bu ayarları yaparsanız sorun olmayacaktır.

Soran olmaz ama olur diye, bu dosyaların Save ile yakından uzaktan alakası olmadığından sadece dil dosyaları olmasından dolayı herhangi bir save bozulmasına vb sebep olmazlar.

5- <string id="femalechild" text="Çocuk" /> bu satırı bulup, "Çocuk" kısmına "Kız Çocuk" yazın.
6- <string id="malechild" text="Çocuk" /> bu satırı bulup, "Çocuk" kısmına "Erkek Çocuk" yazın.
Hem kız çocuğa hem erkek çocuğa "Çocuk" diye hitap etmek nasıl bir Taleworlds başarısıdır yaa. İkinci çocuğum doğmadan cinsiyetlerini öğrenemediğim için isim koyamıyorum. Yazdığın çözüm çok mantıklı ama uğraşmayacağım.

Göründüğü kadarıyla ikisi de erkek.
üçüncü ve dördüncü bebem kızdı benim. 2 erkek 2 kız var beşinciyi bekliyoruz.

üçüncü ve dördüncü bebem kızdı benim. 2 erkek 2 kız var beşinciyi bekliyoruz.
ah be keşke bende de bannerlord olsaydı hem pahalı olduğu için hemde bilgisayarım kaldırmadığı için oynayamıyorum oynasaydım en az bi 100 kişilik aşiret kurardım. Ama malesef Bannerlordum yok yakında bir bilgisayar toplattıktan sonra satın alacağım ilk oyun Bannerlord sadece bannerlordun biraz daha geliştirilmeye ihtiyacı var.

Bannerlordda istediğimiz kadar çocuk yapabiliyormuyuz :iamamoron::iamamoron:

ateride bir oyun vardı super mario diye hiç durmadan savaşıyordun mantarların felen tepesine atlıyordun. işte bu da onun gibi hiç durmadan akılsız yaratıklarla savaşıyorsun. gelen güncellemelerde o akılsız yaratıklara birkaç miğfer ekledi...
Bannerlordun 1.0.0 sürümü ile 1.7.2 sürümü arasında çok fark var. Güncellemelerde 1-2 zırh,bikaç tane ince ayar ekleyip güncelleme diye karşımıza sunmuyorlar (bazılarında sunmuş olabilirler çok fazla güncelleme ve güncelleme notu var hepsini ezbere bilmiyorum) ama şu konuda haklısın daha fazla uğraşılması lazım şuanda bannerlordun modcuları bile TW develelopperlarından daha iyi işler yapıyor. 10 yıl içinde daha iyi şeyler yapılabilirdi

ah be keşke bende de bannerlord olsaydı
Satın almayan herkes "keşke hiç satın almayıp şu zamana kadar bekleseydim." diyor ben de dahil. Hiçbir şey kaybetmedin, aksine hevesin kursağında kalmamış.

bence şuanda oynanabilir durumda
Oyunda roleplay sıfır. Tonla görev var hepsi bomboş. Çocuk yapıyorsun 15-16(?) yaşına gelmeden yüzünü bile görmüyorsun. Bi ihtimal keyif alırım diye ironman modunda şehir ve kalelerde +20 milis bonuslu oynuyorum. Kuşatmaların %90'ı başarısız oluyor, savaşta ben yoksam kuşatma zor. Ben de kuşatmalara katılmıyorum dengeler bozulmasın diye.

Kısaca şöyle söyleyeyim. "Modlar olmadan bu oyun bir HİÇ".

Ağır konuşmuş olabilirim ama cidden böyle düşünüyorum.

Satın almayan herkes "keşke hiç satın almayıp şu zamana kadar bekleseydim." diyor ben de dahil. Hiçbir şey kaybetmedin, aksine hevesin kursağında kalmamış.
Oyunda roleplay sıfır. Tonla görev var hepsi bomboş. Çocuk yapıyorsun 15-16(?) yaşına gelmeden yüzünü bile görmüyorsun. Bi ihtimal keyif alırım diye ironman modunda şehir ve kalelerde +20 milis bonuslu oynuyorum. Kuşatmaların %90'ı başarısız oluyor, savaşta ben yoksam kuşatma zor. Ben de kuşatmalara katılmıyorum dengeler bozulmasın diye.

Kısaca şöyle söyleyeyim. "Modlar olmadan bu oyun bir HİÇ".
biraz geç yanıt yazacağım kusura bakma dediklerinin çoğunda haklısın oyunun içeriğinde daha fazla roleplay olması lazım ayrıca bazı konularda hala eksikleri var cyberpunk 2077 bile kendisini düzeltip kitlesine oyunu sevdirdi bannerlord gibi Türkiye'yi temsil eden bir türk oyunu kendisini daha fazla geliştirmeli...

Back
Top Bottom