WB Evlilik ve Devlet Kurma Rehberi

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar warband ayın 1. Gününde çıktı. Tabii oyun değişikliğe uğradı ve beraberinde sorulara da yol açtı. Bu sorular forum kirliliğine yol açtı. . Bende şimdiye kadar sorulmuş olan ve sorulabilecek olan sorulara cevap vermeye çalıştım. Ama kendi görüşüme göre sorularınıza cevaplarınızı kendiniz oyun içinde bulmanız daha sağlıklı ve eğlenceli olacaktır.

Evlilik
Bizim en çok merak ettiğimiz ve hakkında az bilgimiz ve en çok sorumuzun olduğu kısımdır.
Soru1:  Ya şu kalelerdeki leydiler 40 yaşından başlıyor. Biz nereden bulacağız 20 lik kızları ?
Cevap1:  lordlar barış zamanlarında kalelerinde ya da şehirlerinde ziyafet verirler. Oralara kızkardeşlerinide götürürler. Biz oradaki kızları beğenip seçeriz.
Soru2: peki ziyafetlerin nerede verileceğini biz nerede bilelim ?
Cevap2: hanlarda rastlayacağımız şairlere sorarak bulabiliriz.
Soru3: kızı seçtik peki onunla nasıl bulaşacağız?
Cevap3: lord veya leydinin yerini öğrenme
o ülkenin lorduna "birisinin yerini bilmek istiyorum" de ve leydi-lord vb şahsyetleri sor. o sana konumu verecektir. eğer bilmiyorum derse lord savşta yenilmiştir fakat kaçmayı başarmıştır ve spawn olmamıştır. 2-3 gün içinde spawn olur..

sana şehri-kaleyi söyledi ve sen bulamıyorsun Q ya bas ve oradan mekanlardan kale-şehir i seç ve haritada göstere tıkla.

dipnot. ziyafet dışında leydi ile görüşemezsin.
istisna- eğer abi-baba izin verdiyse görüşebilirsin
istisna 2-eğer ziyafette "ben sizin en büyük  hayranınızım" dersen ve kızda memnun olursa onun bulunduğu şehir-kale ye gidip bir nedime ile görüşe tıkla. baba görüşmeye izin vermişse direkt girersin. fakat izin koparamamış bideüstüne fırça yemiş  isen şansına bağlıdır.

Şansı Etkileyen faktörler

1- uzun zaman görüşmemiş olman- azda olsa etki yapar.
2-leydiden mektup allman ve üstteki devam a basman.(bir bug gibi birşey iki tane devam var alttaki kabul etmemek oluyor) 100 de yüz
3-onur-çok çok çok az arttırır.
Soru4: kızı nasıl etkileyebilirim?
Cevap4: ona şairlerden okuyacağın şiirle etkileyebilirsin.(şiirler 3. Bölümde verilecektir=
Soru5: kız beni sevdi fakat lord izin vermiyor nasıl evlenebilirim?
Cevap5: kızın yanıa gidip seninle bir geleceğim olabilirmi deyip onun seninle kaçmasını sağlayabilirsin.
Soru6: kız kaçmaya yanaşmıyor. Ne yapabilirim?
Cevap6: lordla aranı iyileştir. Başka yapacağın birşey yok.
Soru7: lordla aram iyi ve evliliğe izin verdi. Şimdi ne olacak?
Cevap7: düğün tarihini bekleyeceksin. Biraz uzun.

Evlendikten sonra
Evlendikten sonra ziyafet verebilirsin. Veya ülkedeki itibarınızı yükseltmeye çalışabilirsiniz.
Soru8: ziyafet nasıl verebilirim?
Cevap8:karıcığına gidip hayatım ziyafet verelimmi de oda sana kilerdeki yiyecek durumunu söyleyeektir. Sen de şehirden yiyecek içki vb şeyleq alırsın sonra davetiyeleri yolla dersin ve ziyafet verilmiş olur.
Soru9: kuma alabilirmiyim?
Cevap:hayır.
Devlet kurma
Devlet kurman için önce idare puanı kazanman gerekir. Nam ve onura baktığın yoldanbakabilirsin. (idare puanı olmadanda  kurabilirsin ama hiçbir lord senin krallığına geçmez. Seni adam yerine koymaz.)
Soru10: idare puanını nasıl kazanabilirim?
Cevap10: Bunu 2 yoldan kazanabilirsin. 1. Yol yaverlerine benim kalradya tahtıma talip olduğunu duydunmu dersin...2. yol krallığını kurarsın ve bakanına gidip elçi göndermek istiyorum dersin. UYARI: Elçilerimiz yoldaşlarımızdandır. Yoldaşın olmadan elçi gönderemezsin. Ayrıca elçinin ikna yeteneğinin  yüksek olması senin yararınadır.
Soru11:peki ben elçim ile ne mesajı gönderebilirim?
Cevap11:krallıklara barış teklifi, ateşkes; savaş ilanı; ve hediyelerle seni tanıması için mesaj gönderebilirsin. Eğer sen onlara hiç yoktan savaş ilan edersen bu yoldaşlarının ve halkının sana güvenini sarsabilir.
Eğer krallara barış ateşkes teklif edip onlarda kabul ederse idare puanı kazanırsın.ç eğer onlar sana gönderirse gene idare puanı kazanırsın; onlara hediye gönderir ve kral sana xxx kalesi\şehri lordu yyy diye bahsederse gene idare puanı kazanırsın.
Soru12:peki bakanımızın yerini veya karımızın yerini(bulunduğu şehir\kaleyi) değiştirebilirmiyiz?yani bakn ve karımız radoghir kalesinde biz onları sargoth şehrine gönderebilirmiyiz?
Cevap12:/cevabı bilmiyorum ama araştırmaktayım/

Oyun ve uzantısı hakkında
Arkadaşlar M&B:Warband’da oyunun bulunduğu uzantı değiştirilmiş(benim oyunum kutulu versiyon). Ve bazı küçük değişiklikler yapılmış.
Oyunun uzantısı: C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\mountblade warband baştaki C değişikleik gösterebilir.
Karakter İmport/export(böyle birşey): C:\Documents and Settings\exper\Belgelerim\Mount&Blade Warband Characters    yani belgelerimde.
Cheat modeyi açmak:  C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\mountblade warband  daki  modüles native ve orada menüs’ü açıp ctrl+f ile \cheat\ ı aratıp .......  0  {cheat!} yazan ilk yerdeki en son “0”ı “1” yapacaksınız. Ve yeni karakter açıp xxxx şehrine giden kervana katıldın seçeneklerinin olduğu en alt yerde CHEAt yazısına tıklayabilirsiniz. Gerisini bulmak size kalmış.
Oyunda hileler değiştirilmemiş 1 istisna var. Ctrl+shift+F4 kombinasyonu çalışmıyor sadece ctrl+f4var diğerleri aynı. Ve bence bu iyi olmuş. Benim bilgisayar ctrl+shift+f4 ü kaldırmıyordu.(ayarlar en yüksekte:smile: )
Ayrıca hep sp oynadım en fazla 1 saat mp oynadım. Sp den sıkılana kadar mp yok bana  .

Arkadaşlar üsttede belirttiğim gibi mümkünse sorulaı buradan sorun. Forum sayfası baştan aşağı sorularla dolmuş.mümkün olduğum kadar yardımcı olmaya çalışabilirim. Tabiki bilenlerde...
NOT: sorular güzelse ve merak edilebilecek şekide soru14 vb şekilde yukarıda verebilirim.
Kadın karakter
Görüşüme göre kadın karakterler oyuna pasif olarak sokulmuş. Oyuna ilk başladığınızda herhanngi bir krala /ki başlangıçta babaya “asil” demediyseniz başka/”kılıcımı size önermeye geldim” derseniz, size toprak vermeyeceğini belirtir. /Siz oradaki konuşmalara basarsanız bu konuda daha ayrıntılı bilginiz olur./ En altta “olsun buna rağmen ...” yazan yere tıkıldarsanız komutan olursunuz.  Ziyafetlere gidip lordlara “ailenizde kalıcı bir birleşme ile kalmam neyi gerektirirdi “sorusunu sorduğunuzda “bana evlenmemi teklif ediyorsunuz” diye cevap verecektir/eğer genç ve bekarsa(gidip 60 yaşındaki adama denmez heralde :grin:)/ sizde ona karşılık “evet” derseniz teklifi etmiş olursunuz. Artık evet ya da hayır ona kalmış.
Krallık Kurma (geniş olarak)
Devlet kurma adlı spoiler de belirttiğim gibi idare puanı kazanacaksız. Kale ele geçireceksiniz eyvallah yaptınız lordunuz var, evlisiniz , otoriteniz var. Bitti mi bitmedi. Siz sonradan kral olduğunuz için diğer krallar sizi pek takmayacaktır ve canınızı yakmak için epey can atacaklardır. Eğer sizin kalleş bir lordunuz varsa /ki olacaktır oyun bu boş boş oturulmaz demi  / düşman kralla iş birliği yapar. Eğer bunu farkettiyseniz bakanınıza gidip “bir lord hakkında soruşturma yapmak istiyorum” deyip o lordun malını mülkünü alıp kapı dışarı atarsınız. Fakat lord masumsa ve tamamen size bağlıysa diğer lordların size olan bakışı değişecektir.
Tamam burası da bize düşman kral olmasını istemiyoruz diyorsanız bol bol elçi yollamanız lazım ve savaşlarda fazla can yakmanız lazım ki düşman sizden korksun. Eğer bunu yaptıysanız  “Kalradyanın kaderi avucunuzun içinde olacaktır /fazla sıkmayın lordlar isyan eder :mrgreen:  /
Saygılar
Subaru15

bu soruyu onlarca konuda sordum seninde fikrini alayım leydi safiyeyle nişanlıyım ama 100 150 günden beri nişanlıyım demek istediğim bu bir bug olabilir mi çünkü bazıları 3-4 gün bekleyip evleniyor birde bağımsız iken veya kendi kralılığımızı kurduğumuz zaman düğün tarihinin uzama gibi bir ihtimali var mı birde bağlı olduğumz yöneticiyi devirip onun yerine geçebiliyormuyz bu arada paylaşım için saol çoğu sorumu cevaplandırdım.

nişanlandığın andan itibaren özellikle kızı istediğm kişi ve kızı kovala yani takip et yaklaşık yarım gün sonra onları bul ve evlen onların seni çağırmalarını bekleme
ikinci soru ise bilmiyorum

atalay121 said:
nişanlandığın andan itibaren özellikle kızı istediğm kişi ve kızı kovala yani takip et yaklaşık yarım gün sonra onları bul ve evlen onların seni çağırmalarını bekleme
adam şehirden çıkmıyo zaten günlerce şehirde kaldım ama nafile bir işe yaramadı

Akıncıoğlu said:
atalay121 said:

adamla konuş bi; ben yarım gün sonra konuşup evlenmiştim

Saol Emeğe saygı Warband Alacaktım Biraz Bilgi Edinmek için konu araştırdım ve Bilgimide edindim pazar günü inşallah warband elime geçicek. Herkese iyi oyunlar

atalay121 said:
Akıncıoğlu said:
atalay121 said:

malesef bir işe yaramadı ama yeni oyuna başladım umarım şansım rast gider

Akıncıoğlu said:
atalay121 said:
Akıncıoğlu said:
atalay121 said:

malesef bir işe yaramadı ama yeni oyuna başladım umarım şansım rast gider
bug olması lazım çünkü en fazla 100 gün içinde evlilik oluyor. bncede yeni karakter açman daha mantıklı olmuş
2. sorun ise yöneticiyi yıkarsın ama şöyle yıkarsın; lordları kendi tarafına çekersin idare puanı nam onur kazanırsın vs. sonra krala olan yeminini bozup daha önceden senin olan kaleni ele geçirirsin. Nedeni sen istifa edince belli bir süre sahipsiz kalır ve  diğer lordlarla aranız bozulmaz. sonra kendi yanına çekersin onları ve sonra hükümeti yıkarsın. diğer lordlarla olan ilişkin iyi ise ve onlar senden olmamışsakrallık yıkılınca ya senin tarafına geçerler, ya da başka krallığa.

@batuhan55x asıl size teşekkürler yorum yaptığınız için
kusura bakmayın internette sorun çıktı bir hafta girme zorluğu yaşadım. bugün bir de kadın karakterle evlenme ve krallık kurma rehberii hazırlayacağım.

krallık kurma ve kadın karakter rehberi ilk sayfaya verilmiştir. Hftayakadın karakterle krallık kurma eklenecektir. (kadın karakterde kocanız falan kral olabiliyor.)

ScStyle said:
Güzel rehber bişey sorucam idare puani 1 olsada olurmu yoksa bi 10 falan yapmak lazimmi ?
Max 99 oluyor. Eğer kendi krallığını kurmak ve kendi tarafına lord çekmek istersen en azından 30-40 olmalı.

Not: İdare hakkı kendi tarafına lord çekdiğinde sana yardımcı olur ve +idare hakkı gelir(lord senin krallığına geldiğinde). Yoldaşların senin için köylerde probaganda düzenlediğinde de en azından 3 idare hakkı alırsın.

TaleWorlds Responder.

Ya arkadaşlar yardım edin bu oyun beni çılgına çevirdi deli olacam bune böyle yaw ben bir krallık kurdum sonra adınıda Osmanlı Devleti koydum bütün krallıkları yıktım hatta her gün kalradya tek bir krallık tarafından ele geçirildi diyo benim krallığımdan başka hiç bir krallık kalmadı ama benim krallığımda hiç komutan yok bitek yandaşlarıma toprak verdim onlar var birde bütün krallıkları yıkmadan önce lord falsevor vardı o var başka kimse yok diğer adamlar gelmiyo yardım edin herkesi yendim ama gelmiyolar...

Bu arada benim idare hakkım 20 onur puanım 36 nam 1153 ama genede hiç bi tane bile lord yok saydıklarımdan başka...

subaru15 said:
biraz daha idare hakkı toplamalısın. krallıklara elçiler gönder. hem tüm calradiayı ele geçirmişsin emekli ol gitsin
aynen emekli ol gitsin ayriyetten biraz yavaş oyna oyunu hemen krallıkları yoketme :smile:

batuhan arkadasa katılıyorum kardes oyunu o kadar cabuk bıtırırsen oyunun anlamı kalmazki  :idea: Ben 700. gunumdeyım nam 3200 onur 87 ıdare hakkım pek yok ama kergıtlerı bıtırdım  :arrow:  sadece  bende 10 tane lord var

Back
Top Bottom