Evdeki sorunlar ve pratik çözümleri [Paylaşım Platformu]

Users who are viewing this thread

Serıfsky

Knight
Evet arkadaşlar herkese iyi günler , bugün aklımda bir fikir yoktu ve bir arkadaşımızın iletisinden yola çıkarak böyle gerekli bir konuyu açmak istedim.
Miraak said:
Foruma "Evde Pratik Çözümler" diye platform açmak lazım.. 
Evet arkadaşlar gerçekten de mantıklı geldi. Mesela evde oluşan veya çevrede oluşan bir sorunu buraya yazın , kısa bir pratik çözüm sunarak sorunu beraber ve kolay bir şekilde çözelim :smile:
Bu arada sorun olmadan , pratik işlemler falan yazarak bizi aydınlatabilirsiniz.

Be bozuk parayla açıyorum. Elini yumruk yapıp sodayı yumruğun iyice içine alıyorsun, sadece ucu görünecek şekilde. Sonra baş parmağının etli kısmını kaldıraç olarak kullanarak, bozuk parayla açıyorsun. Bu iş için 1 liralar ideal mesela.

Bunu yaparken kemiğin acırsa yanlış yapıyorsun, sakın zorlamayın tutuşunuzla oynayın.

O değil de evin en büyük sorunu akşama ne yemek yapılacağı. Var mı bildiğiniz pratik bir yemek :smile:

Miraak said:
Foruma "Evde Pratik Çözümler" diye platform açmak lazım.. 

Bunu görünce ben de düşünmüştüm,açtığın iyi olmuş :smile:

Salça ve yumurtayla salçalı yumurta yapabilirsiniz!,annem olmadığı zaman ablam birlikte yapabilidiğimiz tek yiyecek türü şey oydu  :roll:

Bunun için ;

en az 2 yumurta ( tabii siz daha fazla yumurta koyabilirsiniz),bir yemek kaşığı salça,bir tava ve yağa ihtiyacınız olacak.

Tavaya sıvı yağı dökün,yumurtaları kırın ve salçayı ekleyin.

Salçalı yumurtanız hazır!,makarna yapabiliyorsanız yanında iyi gider.

Ben öylesine yazmıştım herkes düşünmüş.. :razz:

alın size basit bir yöntem.. Gazoz aldını ve açacağınızmı yok korkmayın.. Hemen masa kenarı gibi bir yer bulun ve kapağı oraya dayayın (şişeyi dayamayın sakın sadece kapak sonra tepeden kapağa vurun bum.. Ama sallamayın akar.. :smile:

1453FSM said:
işten veya okuldan gelince soyunmadan bilgisayarınız kasalı ise ayak parmağınız ile açıp giyinene kadar açılsın anlayışı.

+1.Masaüstüyü hep öyle açardım,hey gidi günler...

Evde yenilebilecek, pratik ve 21. yüzyılın en güzel makarna türü yiyeceği noodle'lardır, hayatta mutlaka yenilmesi gereken tatlardan biridir ve her öğlen yesem yine bıkmam şahsen, tanrının insanlığa verdiği bir nimet, hediye olarak sayarım ramen'i.
Amma velakin, nudona su ko gibisinden türk yapımı bir saçmalık vardı reklamda görmüştüm, ondan değil de benim Real marketlerden bulduğum, adını unuttuğum dikdörtgen paketlilerden alırsanız onunla gelen sos harikadır, tavsiye ederim herkese.

Back
Top Bottom