Europa Universalis

Users who are viewing this thread

Commonwealth için Deluge ile ilgili hiçbir event falan bulamadım. Hem Rusya hem de İsveç tarafından işgal edilip direnmek late game Commonwealth için baya zevkli olurdu aslında.

Immersion Pack dlc değil. Rule Britannia ve Third Rome ile aynı kategoride. Bana sorarsan güzel eklemeler olmuş. Jesuitler Dominicler bunları işlemiştik derslerimizde. Yeni dünyayı şekillendiren önemli faktörler.

Afrandez said:
Benim ilgimi çeken özellik korsanlar ile oynayabilecek olmamız oldu.

Bu arada Immersion Pack ile Expansion arasında ne gibi bir fark var? Oyun içinde ikisi aynı şey gibi duruyor.

Immersion Pack ülke odaklıyken Expension Pack (son zamanlarda) bölge/kıta odaklı paketler. Bu son çıkan paket ikisinin arasında bir şey olmuş.

Bu himaye altında ki ülkelere vilayet verebilmek olayı yalnızca DLC ile mi mümkünleşiyor? Yani ben savaş sonrası ele geçirdiğim vilayetleri himayem altında ki bir ülkeye bırakamıyor muyum? Oyunum orijinal fakat eklentisiz vaziyette. 

1.30 güncellemesi ile EU4'e Emperor adında yeni DLC geliyor. Taze haber olduğu için henüz çok bir şey yok, bu yüzden Steam adresini atıp geçeceğim şu an:
https://store.steampowered.com/app/1259360/

Paradox oyunlarında çok bir şey yok gibi dir durum yok. Mümkün olduğunca her hafta yayınlanan geliştirici günlüklerinde yeni genişleme paketleri büyük oranda anlatılır.

Buradaki ilk 2 sayfa komple bu dlc ye ait gelştirici günlüğü sanırım. (Malum 1 senede dlc çıkaramadı Paradox)

Paradox oyunlarında çok bir şey yok gibi dir durum yok. Mümkün olduğunca her hafta yayınlanan geliştirici günlüklerinde yeni genişleme paketleri büyük oranda anlatılır.

Buradaki ilk 2 sayfa komple bu dlc ye ait gelştirici günlüğü sanırım. (Malum 1 senede dlc çıkaramadı Paradox)
Ya tabi anlatılıyor, sadece DLC'ye ait olduğunu fark edemedim. (:lol:)
HRE mekaniğindeki değişiklikler ilginç geldi bu arada, sanırım denemem lazım