Etem Sarısülük Cinayeti

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Montewar

Sergeant Knight
Videolarda da göreceğiniz gibi Polis etrafı sarılmış olmamasına rağmen silahını çıkarıyor dikkatsizce kalabalığa savurarak ateş ediyor. Mobese görüntülerine de takılmış. Olay olunca mobese kamerası yukarı çevriliyor. İzleyin yorum sizin.

http://www.milliyet.tv/video-izle/Iste-Ethem-Sarisuluk-un-vurulma-ani-YVj1AKWUnfgB.html

http://www.milliyet.tv/video-izle/Vurulma-ani-guvenlik-kamerasina-da-takilmis----BNaZJ3xhXf81.html

Hiç seçmeden önüne geleni polis yapıyorlar. Böyle dengesiz insanlar çıkabiliyor. Polisler iyice şaşırdı. Silahı kullanacağı durumda kullanmıyor kullanmayacağı durumda çıakrıp ateş ediyor.

Bu olay yaşanalı neredeyse bir ay oluyor... Korkunç bir olay. Kazara gerçekleştiğini düşünüyorum, zira hiçbir insan başka bir insana soğukkanlılıkla kurşun sıkıp kaçamaz.

Aynı zamanda yargının kararırın da benzer bir karar olduğunu hatırlıyorum.

orada ben olsaydım o korkuyla havaya falan değil göstericilere saydırırdım açık açık söylüyorum, polis gene havaya sıkmış. o ne la öyle kaç kişi geliyor adamın üstüne.

Ben açıkçası bunun istenerek ve bilinerek yapılmış bir cinayet olduğunu düşünmüyorum, izlentide polis silahını göstericiye doğrultmuyor bile. Ama swordmaster de haklı.

http://www.youtube.com/watch?v=F4wgSWwRKWA
Mobese olayın üstünü karartmak için yukarı doğru çekiliyor. Bu görüntüde açı farkını görüyoruz, aslında polisin üstüne o kadar fazla insan gelmiyor, polisin tekmelediği adamı çekip kurtarmak isteyen 2-3 adam geliyor ve polis ne yapacağını şaşırıp ateş açıyor, kasten yaptı diyemem tabi.

Kalkanını göstericilere kaptırdığı için sinirlenmiş, polislerin arasından ayrılıp göstericilere tekme tokat dalmaya çalışmış. Yemeyince de silahına davranmış. Kasıtlı vurmadıysa bile üst üste yaptığı ihmaller sıkı bir ceza alması için yeterli olmalı.

Polislikten atılması gerek. Kazaya yer bırakmıyacak kadar ihmal dolu olay. Beyni yıkanmış zombilere silah verirlerse böyle olur. Gerçi onları da özellikle seçiyorlar.

Fusuy said:
Polislikten atılması gerek. Kazaya yer bırakmıyacak kadar ihmal dolu olay. Beyni yıkanmış zombilere silah verirlerse böyle olur. Gerçi onları da özellikle seçiyorlar.
O kadar da abartmaya gerek yok. Bilerek falan seçmezler de. Dikkat etmeleri lazım. İyi bir düzenleme getirmeleri lazım bu işe. Geçenlerde bir tinerci polisi 6 yerinden bıçaklamış para vermedi diye. Bu da bi garip. Orada çekip silahı vuramamış polis. Polisi çok kısıtlıyorlar. Bİ düzeni tutmadı bu işin. Ortasını bulamadık.

Polis çocuğu olarak iyi biliyorum polis düştüğü zor durumları ama polislerin çoğu bunları görmezden gelip yalakalık yaparak olumsuzluklardan sıyrılmaya çalışıyor. Cesur olup haklarını arasalar Ethem gibileri onların yanında olurdu halbuki.

Fusuy said:
Polis çocuğu olarak iyi biliyorum polis düştüğü zor durumları ama polislerin çoğu bunları görmezden gelip yalakalık yaparak olumsuzluklardan sıyrılmaya çalışıyor. Cesur olup haklarını arasalar Ethem gibileri onların yanında olurdu halbuki.

iş bulamayan üniversite ve lise mezunları son çare olarak polis oluyor bu memlekette. hal böyle olunca elimizde ki ekmek kapısı gitmesin diye tepki vermeye korkuyorlar.
en büyük yanlış burada zaten. polislik mesleğini son çare olarak gençlerin önüne koymak. halbuki bu mesleğin sevilerek yapılması gerekiyor, eğer severek yapanlar çoğunlukta olsaydı iş buralara kadar gelmezdi

zamanında severek yapan polislerimizin tepkisi
http://sanasozyinebaharlargelecek.files.wordpress.com/2012/02/polis.jpg

bu işi severek ve son çare olarak yapmak arasında dağlar kadar fark var.

Adamın attığı tekme tokat helal olsun Türkiye'deki düzgün kalmış insanlardan göstericilerden nefret ediyorum gezi parkı bahane hataydaki Adanadaki adamlar eylem yapıyor ulan sizene İstanbul sıkışık en boyu bir Park'tan sandıkta bişe yapamayınca böyle hareketler gelir normaldir

Cevolokko said:
Adamın attığı tekme tokat helal olsun Türkiye'deki düzgün kalmış insanlardan göstericilerden nefret ediyorum gezi parkı bahane hataydaki Adanadaki adamlar eylem yapıyor ulan sizene İstanbul sıkışık en boyu bir Park'tan sandıkta bişe yapamayınca böyle hareketler gelir normaldir
İlkokul müfredatından noktalama işaretleri kalktı herhalde.

Cevolokko said:
Sen daha olayları anlayamamışsın çocuk, 5-6 yıl daha bekle.

Olayda kasıt aramaya gerek yok. Kasıtlıysa zaten suçlu, fakat kasıtlı olmasa bile bir polis asla böyle yapamaz. Amirlerinden, onların bu olaylardan sıyrılacağını bilerek onlardan ve kötü muameleyle günah keçiliğine getirenlerden hınçlarını alamadıkları için böyle olaylardan istifade ediyorlar, bir de üstüne panik yapıp silahını doğru düzgün bile ateşleyemiyorlar. Hem iş etiği olarak, hem hem de vicdanen sınıfta kalmanın yanısıra bir de süzme beceriksizlik.

İdeal bir hayat, demokrasi vb. şeylerden konuşurken kıyaslama yapmak doğru olmaz, fakat herhangi bir Avrupa ülkesinde genel olarak polisin bu yaptıklarının bir tanesini yapmak bile tüm faillerinin işine son verilmesine yeter. Yasama zaten çoğunluğun demokrasisinde pert olur, fakat üstüne yürütme ve yargı organlarının bu kadar çoğulcu olması gereken bir kültürde de iflas etmesi, devlete karşı ne itibar bırakır ne de güven.

Sonra kimse şaşırmasın terör örgütleri çıktığında. Hiç doğru olmayan ve tasvip edilmemesi gereken yöntemlere başvuranlar da olsa bu onlara böyle bir çöküntü karşısında bir nebze de olsa kendince haklılık veriyor.

Kayra said:
Cevolokko said:
Sen daha olayları anlayamamışsın çocuk, 5-6 yıl daha bekle..
nasıl be lo işte belli arkadaş.Bildiğimiz boş iş 80 yıl bunlardan çekmişiz ühühüü.

http://www.youtube.com/watch?v=Bnc4ncXWHUQ

Kadının yaptığı hoş değil, ancak bir kadınla konusmayı öğrenemeyen, kendisine bunun söylenmesini bu kadar ağır görüp kaldıramayan, tartışan bu polisden ne beklenebilirki. Polislere meslek eğitiminden önce sosyal olarak düzgün bir eğitim verilmeli, insanlarla ilişkiyi öğrenmeli. Sonuçta bütün işi bu ülkenin insanlarıyla. Şimdi bu adamlar orada eylemcilerle olsa neler yapacak işte.
Al bunu al al al !

Khaluphes said:
Fusuy said:

iş bulamayan üniversite ve lise mezunları son çare olarak polis oluyor bu memlekette. hal böyle olunca elimizde ki ekmek kapısı gitmesin diye tepki vermeye korkuyorlar.
en büyük yanlış burada zaten. polislik mesleğini son çare olarak gençlerin önüne koymak. halbuki bu mesleğin sevilerek yapılması gerekiyor, eğer severek yapanlar çoğunlukta olsaydı iş buralara kadar gelmezdi

zamanında severek yapan polislerimizin tepkisi
http://sanasozyinebaharlargelecek.files.wordpress.com/2012/02/polis.jpg

bu işi severek ve son çare olarak yapmak arasında dağlar kadar fark var.
Son çare olarak polisi gördükleri doğru, bunu birçok arkadaşımdan biliyorum. Şu resim bana ne kadar garip geldi. Halbuki çok garip bir durum değil. Ama işte düştüğümüz durumlara bakınca..

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom