Eski Oyunlardaki Özellikler

Users who are viewing this thread

Oyuna tekrar eklenmesini istediğiniz eski özellikler var mı?

Ben bunları isterdim.

- Savaş Sonrası Sevinç(Biz sevinemiyoruz)

- Günlük Eğitim

- Kitaplar

- Efsane Replikler
Şarabımı kafatasından içeceğim.
Ya paran ya canın koçum ani hareket yapma deşeriz.

- Varolan Krallıkların Yönetimde hak iddia etme ( Fire and Sword)

- Gemi Savaşları

- Birliklerin Zırhlarını ve Silahlarını Özelleştirme ( Fire and Sword)

- Benzersiz Yoldaşlar ( Random oluşturulan yoldaşların içi gerçekten boş sayılır. Make Jeremus Great Again!)

- Kuşatmalarda Son Direniş

- Eğitim Alanı

Ben bunları isterdim.

- Günlük Eğitim

- Kitaplar

- Efsane Replikler

- Gemi Savaşları

- Benzersiz Yoldaşlar ( Random oluşturulan yoldaşların içi gerçekten boş sayılır. Make Jeremus Great Again!)

- Eğitim Alanı
Eski oyunlarda var mıydı bilmiyorum. Ben Warband zamanında denediğimde zamanında bile çok eski gelmişti o yüzden bir türlü girememiştim. O yüzden oyunda olmasını istediğim bir şeyi yazıyorum. Konu ile alakasız gibi ama olsun içimden geldi :smile:
- Aslında rastgele yoldaş sistemini ben seviyorum. Oyunu bırakmadan önce en çok istediğim şey garip ama örneğin bir kralın bir şekilde eşini kandırıp (Bir kadına veya erkeğe açılırken üçlü boncuk sistemi çıkıyor ya hani onun gibi ama daha zorlu) ayrılmalarına neden olup eşi ile evlenip krallık ile klanımızın (veya krallığımız) arasında asla barış olmayacak şekilde bir savaş başlaması. Hatta o krallık diğer krallıklardan yardım alıp sadece klanımız veya krallığımıza odaklanması.

Ne alaka lan diyebilirsiniz, haklısınız da. Ama olay şu ki oyunda onursuz tagını gerçekten onursuz olarak almak isterim.

Bu özellikleri birebir değil de gelişmiş hallerini görmek isterdim.Mesela büyük meydan savaşları sonrası antlaşmalar efsane olurdu.Meydan savaşından zevk almıyorum artık çünkü bir getirisi yok gibi geliyor bana adamı esir alıyorsun kaçıyor bikaç gün sonra yine kalabalık bir orduyla karşında beliriyor.

Düğün olayı kesinlikle gelmeli, warband'da çokta telli duvaklı olmasa da güzel bi kısa organizasyonla alıyoduk hatunu ama Bannerlord'a öyle değil maalesef "noldu la evlendik mi anlamadım şimdi ehehehe" falan diyoruz olay bitiyo bi şekilde ve acayip bi eksiklik hissetiriyor oyunda. Umarım ilerleyen güncellemelerde eklenir bu özellik oyuna.
Kesinlikle Devriyeler, Ziyafet, Düğün vb.
Devriye için bir mod var zaten kardeşim. Ama ana oyunda modsuz şekilde olmasını isterim şahsen..

Bu özellikleri birebir değil de gelişmiş hallerini görmek isterdim.Mesela büyük meydan savaşları sonrası antlaşmalar efsane olurdu.Meydan savaşından zevk almıyorum artık çünkü bir getirisi yok gibi geliyor bana adamı esir alıyorsun kaçıyor bikaç gün sonra yine kalabalık bir orduyla karşında beliriyor.
Düşününce çok güzel bir öneri bence bu, lordlarının hepsi bozguna uğramış bir krallığın savaşı sürdürmesinde bir anlam yok büyük zaferlerden sonra düşman kralın önerisi paralelinde politika onaylama sekmesinde alınacak karar karşılaştırılabilir. Her Lorda kişi başı düşecek yüklü miktarda para ve karşı krallığın 1-2 tımarı kazanan tarafa barış antlaşması şartıyla verilebilir. Hem böylelikle büyük savaşlar gerçekten oyun içerisinde dengeleri değiştirebilecek hale gelebilir. Gerçi oyunda bir takas sistemi var bu dinamiği içeren ama oldukça ruhsuz ve vasat.

Ben bunları isterdim.

- Günlük Eğitim

- Kitaplar

- Efsane Replikler

- Gemi Savaşları

- Eğitim Alanı
- Silahların ve kıyafetlerin özellik farklırını özelleştiren ranklar (Sertleştirilmiş vs)
- Mareşallik sistemi
- Gergin görünen adam
- Horn Kültürlere göre olmalı Bannerlord'da (Viking conquest)
- Köy gelişimleri ki gelicek şu sorunları bitirseler.

Last edited:
Bence bu ordu kurma sistemi oyundan kalkmalı krallığa 1 saniye önce giren adam 500 kişilik ordu topluyor. Bunun sonucu olarak herkes büyük gruplar halinde gezip kaleleri, şehirleri alıyorlar hızlıca. Çünkü şehirlerde o kadar adamı yenebilecek garnizon yok. En iyisi mareşal sistemi geri getirilmeli sadece mareşaller ordu toplamalı. Buna ilave olarak ilişkimizin iyi olduğu kişileri mareşal olmasak da bizi takip etmeye ikna edebiliriz.

Bence bu ordu kurma sistemi oyundan kalkmalı krallığa 1 saniye önce giren adam 500 kişilik ordu topluyor. Bunun sonucu olarak herkes büyük gruplar halinde gezip kaleleri, şehirleri alıyorlar hızlıca. Çünkü şehirlerde o kadar adamı yenebilecek garnizon yok. En iyisi mareşal sistemi geri getirilmeli sadece mareşaller ordu toplamalı. Buna ilave olarak ilişkimizin iyi olduğu kişileri mareşal olmasak da bizi takip etmeye ikna edebiliriz.
Şuan beni tek delirten konu bu dostum kafalarına göre ordu toplayıp fetih yapmaları.

Last edited:
+

bence herkes ordu kurabilsin ama maliyeti daha pahalı olsun-çok pahalı- mareşallar içinse daha basit kurulmalı. Böylelikle hem mareşaller kurabilecek hem de zor durumda kalınca yüksek nüfuzlu kişiler kurabilecek olur.

adamlar daha 0 kişiyle yayan donsuz birliklerin sıkıntısını çözememiş savaş yokken ordu toplayıp devriye gezen saçma sapan ordu sistemini çözememiş düğün töreni istemek çok çok lüks oldu verdiğim paraya 1 gram acımıyorum ama oyunun son derece kötü olması beni üzüyor hatta her 3 kişiden biri warband daha iyiydi diyorya işte ne kadar acınası bir oyun yaptıkları burdan belli ha save bozulması olayına hiç girmiyorum günlerce oynayıp aniden savenin çöp olması varken ikide bir crash yiyen bir oyun varken ben bu adamlardan düğün töreni ekleyin ya diyemem oyun zaten çöp (şuan) düğün eklesen nolur eklemesen nolur evleniyorsun 50 tane çocuğun oluyor daha çocuklardan en büyüğü 18nyaşına gelmeden harita bitmiş oluyor daha düğün töreni eklensin diyemem ben o en kolay şey ondan önce 8 senede yapamadıkları oyunu gördükçe içimin acımasıyla yetineceğim

bence herkes ordu kurabilsin ama maliyeti daha pahalı olsun-çok pahalı- mareşallar içinse daha basit kurulmalı. Böylelikle hem mareşaller kurabilecek hem de zor durumda kalınca yüksek nüfuzlu kişiler kurabilecek olur.
Bak öyle olur çok pahalı olsun yılda bir toplayabilsin ikna gücü en güçl hangisi ise yani bir iki kişi kurabilsin standart bir krallıkta.
birliklerin sıkıntısını çözememiş savaş yokken ordu toplayıp devriye gezen saçma sapan ordu sistemini çözememiş düğün töreni istemek çok çok lüks oldu verdiğim paraya 1 gram acımıyorum ama oyunun son derece kötü olması beni üzüyor hatta her 3 kişiden biri warband daha iyiydi diyorya işte ne kadar acınası bir oyun yaptıkları burdan belli ha save bozulması olayına hiç girmiyorum günlerce oynayıp aniden savenin çöp olması varken ikide bir crash yiyen bir oyun varken ben bu ad
Birincisi bu beta daha ikincisi dostum şuan warband native'i çoktan yedi bitirdi ekstra menüsel , sistemler olarak oynarken hayal ettiğimiz bi çok şey şuan zaten var oyunda.
Tam sürüm olduğunda ise warband'ın adı unutulacak emin ol.

Nüfuzun oyunun diğer mekaniklerindeki önemi arttırılmalı, geniş çaplı ordular ancak kralların atadığı mareşal tarafından kurulabilmeli, lordların ufak sayıdaki ordu kurmasında nüfuz dışında ilişkide gözetilmeli düşük ilişkilerde daha fazla nüfuz gerektirmeli , ayrıca klanların bir savaş esnasında kafasına göre ordu kurup toprak fethediyor olması kabul edilemez, kral krallığının ekonomisi ve işleyişi için bu kararı yanlış bulabilir ve karşı krallıkla çatışmayı bu kadar körüklemek istemeyebilir yada o toprakları savunma çabasına girmek istemeyebilir, Kraldan fetihler için izin alınması gerekiyor

Nüfuzun oyunun diğer mekaniklerindeki önemi arttırılmalı, geniş çaplı ordular ancak kralların atadığı mareşal tarafından kurulabilmeli, lordların ufak sayıdaki ordu kurmasında nüfuz dışında ilişkide gözetilmeli düşük ilişkilerde daha fazla nüfuz gerektirmeli , ayrıca klanların bir savaş esnasında kafasına göre ordu kurup toprak fethediyor olması kabul edilemez, kral krallığının ekonomisi ve işleyişi için bu kararı yanlış bulabilir ve karşı krallıkla çatışmayı bu kadar körüklemek istemeyebilir yada o toprakları savunma çabasına girmek istemeyebilir, Kraldan fetihler için izin alınması gerekiyor
Şuan ki save'imde sırf bu yüzden krallığımda tek clan oynuyorum lord falan yok ordu muhabbetinden kafalarına göre fetihler yaptıklarından dolayı. ^^

Bu influence harcama sistemi dolayısıyla aynı sistem getirilemez ama mareşal atama olayı bir politika seçeneği olarak bize bırakılabilir ya da Warband'dakinden çok daha farklı bir mareşallik sistemi getirilebilir.
Kesinlikle katılıyorum kaldıralacağına politika olarak cidden güzel olur farklı ordu sistemleri vs etken edecek politakalar lazım daha.

Back
Top Bottom