Epic Games'ten Bannerlord alınır mı?

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar ben Epic Games'ten aldım oynadım. Oyun yağ gibi akıyor. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Hem de 60 TL ucuza :smile:

Ben Epic Games'ten aldım, güncellemelerin geleceğini düşünüyorum çünkü Bannerlord'un kendi Launcher'ı var. Yani Steam'den güncellemeyeceğiz sanırım Bannerlord'u emin değilim tabi ama yine Bannerlord Launcher üzerinden güncelleyeceğiz gibi geliyor bana. Benim tek problemim modları kuramamak oldu. Youtube'da mod kurma rehberi vardı bir Türk yayıncının, dediği her şeyi yaptım ama modlar çalışır vaziyette oyuna giremedim bir türlü. Modculara bu kadar önem verip de, bu kadar zor bir mod sistemi tasarlamak biraz çelişki olmuş sanki.

Edit: Modları kurabildim, benim hatammış :smile: Oyunu yanlışlıkla D'ye indirmiştim, sonra C'ye kopyaladım. Vortex'e C'yi göstermişim ama masaüstündeki simge D'deki oyundan bağlanıyormuş :grin:

Last edited:
Steam'e rakip çıkmış, adamlar ucuza oyunda yayınlıyor daha ne işte. zamanla steam kadar iyi olacaktır. olmasa bile gideri olacaktır. o yönde gelişiyor epic. 60 TL gibi bir miktar da bannerlord için çok iyi bir rakam. değerlendirin derim.

Epic Games'ten gayet de oyun alınır, keza güvenilir de bir platform. Bu konuda şüphe duymanıza gerek yok.

Ama Bannerlord tarzı atölyenin kullanıldığı oyunlarda pratik olmayacağı kesin, başka oyunlar için şahsen öneririm. RDR2, Detroit BH gibi oyunları aldım oynadım, ek olarak ücretsiz verdikleri bir ton marka veya indie oyunu da denedim, oynadım. Oynanış ile ilgili eksi bir şey yok oyun aynı oyun sonuçta.

Dostum asıl sen yanlış bilgi veriyorsun. Steam cloud save dediğin olay her oyunda olmuyor, yapımcıyla alakalı, beta desteğine bir şey diyemem ancak eninde sonunda oyun betadan tamamen çıkacak sonsuza kadar betada kalmayacak. (Ayrıca beta desteği gelebilir.) Mod desteği yok demişsin ancak modların hepsini zaten Moddb veya Nexus tan indiriyorsun. Atölyede olan modların çoğu mod sitelerinde oluyor, hatta mod sitelerindeki mod sayısı ve içeriği daha özel oluyor. Nexus programı ile inen modları daha detaylı ve özenli kullanabiliyorsun. Steam uzun zamandır kullanıyorum Steam atölyesini sadece fallout da kullandım. Oda kimse kusura bakmasın çok kötüydü. Abone oluyorsun iniyor ve yükleniyor. Sonra abonelikten çıktım ancak mod yüklenmeye devam etti buga düştü ve tüm oyunu silip yeniden kurmuştum. Steam'i uzun yıllardır kullanıyorum ancak özel fiyatlandırma dışında hiç bir işime yaramıyor. Co-op oyun oynamam arkadaş listemde kimse yoktur hep tek oynarım ben. Yani ha Steam de oynamışım ha Epic te. İkisini de kullanıyorum ikisinden de memnunum. Ama arkadaş 60tlye alabiliyorken diğer platformdan neden 120tlye yani iki katına alsın ki ? Hem 60tl ye aldığında yapımcılara giden 120 tl olacak yine aradaki farkı Epic Games verecek. Ayrıca 120 tlden sadece %15 pay alacak Steam den ise %30. Beta desteği de gelirse ha steamden almışsın ha Epic den.

Not: Ayrıca Steam'den kontrol ettim Bannerlord'da Cloud sistemi yok.

bana yardım edebilirmisin. epikgamesten bannerlord aldık. versiyon e.1.4.1 yazıyor mod yükleyemedim. nexusa üye oldum ama versiyonlar mı tutmuyor anlamadım. modları kuramadım bir türlü teşekkür ederim

bana yardım edebilirmisin. epikgamesten bannerlord aldık. versiyon e.1.4.1 yazıyor mod yükleyemedim. nexusa üye oldum ama versiyonlar mı tutmuyor anlamadım. modları kuramadım bir türlü teşekkür ederim
Ben de Epic'ten oynuyorum. Developer Console modunu kurdum sorunsuz bir şekilde çalıştı. Modu doğru kurduktan sonra launcher'dan aktif etmeyi unutma. Hala olmuyorsa yüklemeye çalıştığın modun sürümü 1.4.1'den eskidir bu yüzden çalışmıyordur, veya birden fazla mod yüklemeye çalışıyorsan modlar birbiri ile çakışıyor ve hata veriyor olabilir.

indirdigim modu kurulu olan modules klasörüne atıyorum sadece. launcerden nasıl aktif ediyoruz teşekkür ederim bu arada

indirdigim modu kurulu olan modules klasörüne atıyorum sadece. launcerden nasıl aktif ediyoruz teşekkür ederim bu arada

Oyunun launcher'ı açıldıktan sonra Multiplayer yazısının altında ki Mods kısmından yüklediğin modların aktif olması için kutucuklarını işaretlenen gerekiyor. Orada gözükürse zaten muhtemelen çalışacaktır. Umarım işine yarar.

Oyunun launcher'ı açıldıktan sonra Multiplayer yazısının altında ki Mods kısmından yüklediğin modların aktif olması için kutucuklarını işaretlenen gerekiyor. Orada gözükürse zaten muhtemelen çalışacaktır. Umarım işine yarar.
sıkıntı orada gözükmüyor attığım mod. muhtemelen versiyon tutmadı :sad: . versiyonlarıda kontrol ediyorum 1.4 ile başlayan yok hiç . epikgames ile alakası olmadığına sevindim diyim

sıkıntı orada gözükmüyor attığım mod. muhtemelen versiyon tutmadı :sad: . versiyonlarıda kontrol ediyorum 1.4 ile başlayan yok hiç . epikgames ile alakası olmadığına sevindim diyim
Dostum bende Epic Games ile oynuyorum modların hepsini sorunsuz kurdum. Dosya konumuna gitmen gerek önce. Sonra bin dosyasını aç. Orada Win64 le başlayan uzun bir klasör var ona gir. Sonra aşağılara in TaleWorlds Launcher gibi bir başlatma olacak onu sağ tıkla yönetici olarak aç. Launcher açılacak ardından arkadaşın dediği gibi launcherda dikkatli incelersen mod sekmesi var. Oradan sekmeye geç ilgili modu bul oradan aktif et. Bu arada oyunun klasör ismi bende Chick li mickli bir şeydi. Bu arada modu vortex ile kuruyorsan elle kurmayı dene. Belki vortex ile dosya konumunu ayarlayamamış olabilirsin.

Epic games'den bende 60 TL'ye aldım. Hiç bir sıkıntı olmadan oynuyorum. Nexus'dan da modları kurabiliyorum.

Beta desteği olmadığından bahsediyorlar. Oyunun kendi beta gibi zaten. Betanın betasını oynamak için illa steam'den mi alayım. Betanın betasını oynamak için hiç de merağım yok.

Neden epic games'e geç.geldiğine yorumda bulunacak olursam eğer, aynı anda çıksaydı steam satışları sırf epic'deki kupon yüzünden bile çok düşerdi ki böyle bir şeyi steam'in isteyeceğini pek sanmıyorum.

Vortex kullan mod manager, öyle tek tek dosya değişmekle uğraşılmaz amelelik o modlar çoğaldıkça çakışmalar olur kontrol de edemezsin ben 30 küsur modu aynı anda kullaniyorum vortex ile hepsini tek bi panelden kontrol ediyorum kullanışlı basit bir arayüz senin yerine dosyaları değiştirip uyguluyor, siliyor veya istersen pasif konuma alabiliyorsun güncelleme yapabiliyorsun gibi gibi imkanlar sağlıyor.

Ben de epicden yükledim çok şükür kavuştum oyuna. Ancak mod konusunda oyunu bozmaktan korktuğum için hiç eklemedim. Bazı modlar yerine o özellik ileride oyuna eklenir mi sizce ? Mesela savaş sonu sevinmek gibi warbandda olup bannerlordda olmayan ufak tefek şeyler. Veya insan yüzlerini biraz daha güzelleştiren mod gibi. Açıkçası internetim yok bir daha oyunu indiremem , elimdekini bozmaktan çekiniyorum.

Ben de epicden yükledim çok şükür kavuştum oyuna. Ancak mod konusunda oyunu bozmaktan korktuğum için hiç eklemedim. Bazı modlar yerine o özellik ileride oyuna eklenir mi sizce ? Mesela savaş sonu sevinmek gibi warbandda olup bannerlordda olmayan ufak tefek şeyler. Veya insan yüzlerini biraz daha güzelleştiren mod gibi. Açıkçası internetim yok bir daha oyunu indiremem , elimdekini bozmaktan çekiniyorum.
Savaş sonu sevinmek normalde Warband'da yok. Cheat açıp karakterini yapay zekaya (ctrl+f5) geçirince seviniyordu. Zaten şuan modlar ile sağlanan belli başlı içerikler ileride Bannerlord'a gelmesi muhtemel içerikler. M&B'de ki Nam sistemini de taleworlds yapmadan önce yüzüklerin efendisi modunda görmüştüm (1.011)

Merhaba, Bildiğiniz üzere şuan da Epic Games'ten kupon ile 60 TL' ye Bannerlord alabiliyoruz. Fakat Epic Games'i Steam kadar iyi tanımadığım için alıp almamak konusunda kararsız kaldım. Bazı kişiler youtub'de Epic'ten aldıkları oyunu indiremediklerini veya indirip giremediklerini yazmışlar. Sizlere bir kaç şey sormak istiyorum.

Epic Games Steam kadar güvenilir bir oyun palatformu mu, Steam'daki orjinal oyunun birebir aynısına mı sahip olacağız? Güncellemeler zamımda gelecek mi ve Epic Games'ten almanın Steam'dan almaya göre dezavantajları var mı, varsa nelerdir?

Alan arkadaşlar'da cevaplarsa sevinirim. Teşekkürler.
İndirimli bir şekilde nasıl alacaz bubannerlordu

bana yardım edebilirmisin. epikgamesten bannerlord aldık. . versiyon e.1.4.1 yazıyor mod yükleyemedim. nexusa üye oldum ama versiyonlar mı tutmuyor anlamadım. modları kuramadım bir türlü teşekkür ederim
Yardım sayfasına göz attınız mı ?

Back
Top Bottom