Entrika, Evlilik ve Senato Sistemi

Users who are viewing this thread

Oyun maalesef entrika yapmak isteyen birisi için pek işlevli olmuyor. Özelikle "Rol Yapma" oyunu olmasına rağmen NPC'ler ile doğru düzgün bir diyaloğumuz olamıyor. Önceki oyunda en azından seçeneklerimiz fazlaydı ve RP modlarına girmek isteyen biri için gayet tatmin ediciydi. Ancak şu an pek mümkün değil. Diyaloglar çok vasat, öyle ki vasallar oyunda bana sadece asker kaynağı oluyorlar. Önceki oyuna nazaran işlevsiz hale gelmişler. Ek olarak oyunda ki evlilik sistemi de çok basitleştirilmiş. Önceki oyunda karşı cinsi ikna etmemiz baya şans işiydi, öyle ki onun için şiir bile öğrenmek zorunda kalıyorduk. Evlilik sahnesi bile önceki oyun için çok etkileyiciydi. Şimdi ki oyunda bir iki kısa diyalog ve "Cazibe" yeteneklerimiz dışında pek bir olayı kalmamış. Bu durumlar böyle bir oyun için daha detaylı hale gelmeli. Her NPC'nin krallık ya da diyarda ki durum için ayrı bir görüşü. Krala olan ilişkisine göre yine çeşitli diyalogları olmalı. Bir Rol Yapma oyunu için küçük ama önemli detaylar.

Ayrıca oyunda entrika sistemi olmalı. İktidar da ki klanı devirmek, taht varislerine katılmak, tahtta hak iddia edebilmek, kardeşler arasında taht kavgaları vs vs. Bu özellikler bence oyun için önemli özellikler. Mesela kralı seven hiçbir vasal kalmamasına rağmen hala oyun mekaniklerine göre bağlılar.

Senato Sistemi:
Özellikle İmparatorluk için harika olur, bu oyuna iyi bir gerçekçilik katar. Ek olarak bu sistem politikalar bölümüne de eklenebilir. Senatörler/Vasallar kendi aralarında Kral/Konsül seçebilmeli.

TaleWorlds ekibine başarılar.

Oyun o kadar boş ki önerinin neidüğünün bir önemi olmaksızın insanın Eveeet diyesi geliyor. Haricen dediklerine kesinlikle katılıyorum. El atılması gereken bir mevzu da bu. Önceki oyunda var olan ama geliştirilmiş nitelikli devamında ki bu oyuna fazlalık gözü ile eklenmemiş özellikleri eklemeleri olmalı. Oyun çıktı aylar geçti millet bu sırada uzaya çıktı TW ekibi hala dirhem yol alamadı. Çok yazık.

Oyun o kadar boş ki önerinin neidüğünün bir önemi olmaksızın insanın Eveeet diyesi geliyor. Haricen dediklerine kesinlikle katılıyorum. El atılması gereken bir mevzu da bu. Önceki oyunda var olan ama geliştirilmiş nitelikli devamında ki bu oyuna fazlalık gözü ile eklenmemiş özellikleri eklemeleri olmalı. Oyun çıktı aylar geçti millet bu sırada uzaya çıktı TW ekibi hala dirhem yol alamadı. Çok yazık.
Sana çok katılıyorum fakat böyle diyince de suçlu biz oluyoruz. Herneyse, Türk yapımı oyuna nasıl böyle dersin vatan haini(!)

Burada TaleWorlds şirketini suçlamıyorum. Çünkü bu basit bir iş değil, ancak yapılmayacak bir şey de değil. Eminim ki birkaç haftalık uğraştan sonra ortaya güzel şeyler çıkar.

Back
Top Bottom