En kötü Yenilgilerinizi Anlatın

Users who are viewing this thread

Benim floris modunda bozkır Haydutlarına yenilişim vardı 128 asker im vardı bunlar hep beraber haraket ettikleri için orduları 700 küsürdü esir düştüm ve bütün adamlarım ölmüştü

Tüccar karakter açıp oyuna başladım.Kergit Hanlığında başlamıştım,Tulga'dan malları alıp götürecekken 10 Bozkır haydutu saldırdı.E malum kılıç tutmasını bilmiyoruz adamlar deldi geçti :cry:

Video çekiyodum karşıma 10 15 çapulcu çıktı (bendede asker yok :???:) sadece bi tane öldürebildim

Dustum'u tahta çıkarmaya çalışıyordum. Bir tane kaleyi kuşattım kuşatma sırasında benim askerlerin tamamı ya öldü ya bayıldı karşıda da birkaç tane asker kalmıştı arbalet ile çıkıp çıkıp vuruyordum, azıcık kılıç kullanıyım dedim. Kaleye girdim kalkan yoktu kıdemli Kergit atlı okçuları deşti. Esir düştüm. Esaretten kurtuldum yolda giderken Sancar denk geldi yine esir düştüm.

60 svadyalı şövalyem vardı adamlarda 1060 rodok askeri muharebe büyüklüğü sondaydı. girdim bana 5 adam verdi karşıda 100den fazla adam alt+f4 çektim son saveden devam ettim :grin:  Fakiriz ama salak değiliz !

şimdi bir krallığım var büyük kalradya imparatorluğu diyeneyse sarranidlerle savaş çıktı yavaştan iki tarafında köyler yağmalanmaya başladı falan bende baya gaza geldim 100 küsür kişilik ordu var girdim sarranid topraklarına bu arada krallık vaegir topraklarında baya da uzun yol gidiyorum neyse sarranidlerden kıim geldiyse karşıma bir bir dökülüyor yine takılıyorum yağmaydı meydan dı falan karşıma Hakim bir çıktı Allah yarrabi 500 kişi bir memlük bir okçu bana bir daldılar ordu pert pıs pıs döndüm topraklara garmnizonlardan adam almak zorunda kaldım sonra da barış yaptık ama iyi bir ders verdi bana Hakim  :grin:

Yine bir gün nam salmak için bozkırlarda gezerken ne kadar yön bulmayı arttırsam da mantar gibi türeyen bozkır haydutları birleşip üzerime geldiler. 30-40 kişilik milis ve atlı ordum vardı. Karşı taraf 80 tane bozkır haydutu, dedim diğerlerini dağıtsam bende dalsam alırız sıkıntı yok. Savaş başladı bu haydutlar sağa sola kaçıyor yakalamak güç, okçulukta kötü karakterde. Çektim kılıcı denk gelene vuruyorum ama nafile atlı okçular kalkanı deliyor arkadan. Bir kaç haydut indirdim zaten bizim askerler düşman oku yanlarına düşse bile ölü taklidi yapıyorlar anladılar bi bok yapmayacaklarını. Derken kafama yediğim okla düştüm yere aldılar esir sağda solda sürüklendim yılmadım. Kurdum krallığı bir sefer düzenledim Svadyaya bizde Firentis, Lezalit 5-10 kişilik orduları var. Yine ben koruyorum kıçlarını 100-150 askerle. Klargus ve Harlaus bi denk getirdi beni, hain Firentis ve Lezalit kaçtılar bu ikisi bi kıstırdı beni yok abi en az 50-60 tane şövalyeleri var zaten. Kestim 20-25 tane askerlerini ama indirdiler. Aldılar beni esir girdiler başkentime, ondan sonra alta çektim biraz zorluğu köylü orağıyla ağızlarına ağızlarına vurdum. Harlaus ağlıyor yeter al pravenin anahtarı ama dinlemiyorum sağdan soldan vuruyorum en son öldü bu.

Kısa bir süre önce hükümdarımız Sancar Han, Halmar Şehri'ni bana bahşetmişti. Aradan birkaç gün geçmişti. Vergiler falan her şey çok güzeldi. Savaşta olduğumuz Rodok Krallığı Halmar Şehri'ne saldırıyor. Ben de o sırada grubumda 40-50 asker olduğu için asker toplamaya çalışıyorum. Sol altta Rodok Krallığından "ufak büyüklükte (!)" bir düşman grubunun Halmar Şehri'nde olduğu yazısı çıkınca, ben de gaza gelerek bir anda Halmar Şehri'ne doğru koştum. Düşman var mıydı? Vardı, vardı da... Ufak değildi işte. Ne kadar insan evladı varsa toplayıp Halmar'a gelmişler. Kaçmaya çalıştığımda artık çok geçti. Son bir hamleyle ctrl+alt+f4 yapmak istemiştim... (hile kapalıydı) Sonra da esir alındım...

Abimden görüp oynuyordum ve o zamanlar baya küçüktüm 30 kişiyle 10 köylüye dalıp kaybedip esir düşmüş tüm  :facepalm:

kınından çıkan bir kılıcın tehditkâr sesini çıkaran o hayduta yenilmiştim ilk başladığımda :smile:  :mrgreen:  :mrgreen:

300.günde filandım 200 civarı askerim vardı (çoğu yüksek rütbe) ben svadyadaydım bi ara rodok taradında geziyodum bi baktım 70 kişilik Kral Graveth ordusu belliki daha yeni yenilmişti bende daldım beni bayıltıllar sonra taba bastığımda tüm askerler filan ölmüş karşı tarafın 50 kayıbı var bense esir düşmüşüm :grin: işte buydu

yenilmedim fakat yeniliyordum az daha...
nordlarla savaştaydım ileri daldık adamları deştik yeniçerilerimle aşşagı indik nizami cedidimi azabımı okcumu oncu birliklerimi yerleştirdim bi baktım ne yeniçeri ne akıncı nede sipahi kalmış full okcu tüfekci, dedim Allahu ekber, dedigim anda vurilmiyimmi eyvahhh...tekrar savaşa başladım fakat bu sefer yeniçerilliydim herkesi yanıma çektim bi baktım adamlar fena ok atıyor ok yagmuru içinde büssürü adamım öldü baya az kişi kaldık gittim edirneye dinledim bi güzel...

Değişiklik olsun diye Nord'a saldırayım dedim.Bayağı gelişmiştim.Praven filan elimdeydi.Neredeyse 70-80 küsür şövalye vardı.Kral Ragnar'a dalayım dedim.Daldım sadece 4 tane yaralı vardı diğer herkes ölüydü.Esir düştüm.Esirken krallığımda yok oldu.Kısacası bir daha yükselemedim :grin:

Diplomasi mod yükledim. Kergitte başladım. Biraz nam kastım. 100-120 nam yaptım oyuna göre 20 günde. Gittim Sancara derebeyi al dedim; yok dedi. Sonra bunlar Sarranidlerle savaşa girdi. Sarranidler bunların bir güzel dağıttı, Halmarı falan aldılar. Ben gittim Halmar'a; garnizonda kırk tane fazla kıdemli olmayan Sarranidli asker vardı. Gittim Sarranidin köylülerini indirdim aramızı bozdum. Ordum hep Kergitdendi. Kergit Atlısında bekletiyodum maaş olayından. Halmara girmeden kargıcıdır, atlı okçudur bastım baya. Neyse aldım şehri. Sancak falan aldım, krallığımı kurdum. Sarranide bastım parayı barıştım. Sonra Sancar gömdü savaşı 400 askerle geldiler gittim derebeyi oldum şehri kaybetmemek için. Sonra yanıma 30 tane Kergit Atlısı alıp Bozkırda dolanıyodum. Bozkır haydutlarının peşine düştüm. Sonra bir baktım onlar üzerime yürüyor. Sol altta kaç tane "Bozkır Haydutları düşman tarafında savaşa katıldı." yazısı çıktı sayamadım. Lavuklar 113 kişi geldi. Hile kapalıydı, zorluğu en alta çektim. Yine de ağzıma vura vura esir aldılar. Koskoca Halmar Şehri lordu Bozkır Haydutlarına esir düştü.

Edit: Veteran olmuşum :smile:)

Oyuna Kergitlerde başlamıştım. Svadya ile savaştaydık,1000 kişi topladım mareşal olduğum için kolay oldu ama Kral Harlaus ve Kont Klargus üstümüze geliyordu. 400 kişi civarındaydılar. Ben önden sazan gibi gidince avladılar beni bende askerlerime bensiz savaşa girmelerini söyledim. Ve sonuç Halmar Şehri ve Narra Şehri kaybedilmiş,kral ve ben dahil çoğu lord esir düşmüştük.

''Cihat ve Haçlılar v2'' modunu oynuyorum . Tüm devletleri ezip geçtim kimse karşı koyamadı ve hilesiz olarak :grin: Neyse geçen ordumla yine geziyorum 4-5 grup art arda '' Cavlaki Müridi '' ( moda özel çapulcular ) geziyor. Bende yeni bir şehri almaktan geliyordum. Askerlerim %60-70 yaralı. Neyse birisine saldırıyım kaçarlar diğerleri dedim ama tam tersi oldu :grin: Hepsi bir anda saldırdı . Ben 60-70 kişi karşı 400 küsürdü. Başta süvarilerim tarumar etti ama beni izle diyince gelemediler.Ben tek kaldım sonra birisi mızrak attı kafama denk geldi ve bayıldım. 1-2 gün sürgün kaldım anca para karşılığı bıraktılar ...

esedsa said:
Dustum'u tahta çıkarmaya çalışıyordum. Bir tane kaleyi kuşattım kuşatma sırasında benim askerlerin tamamı ya öldü ya bayıldı karşıda da birkaç tane asker kalmıştı arbalet ile çıkıp çıkıp vuruyordum, azıcık kılıç kullanıyım dedim. Kaleye girdim kalkan yoktu kıdemli Kergit atlı okçuları deşti. Esir düştüm. Esaretten kurtuldum yolda giderken Sancar denk geldi yine esir düştüm.
Güldürdün vallahi :grin: seninkide esaretin adamı filmine dönmüş :grin:

Back
Top Bottom