Elite Roleplay

Users who are viewing this thread

59WkAz.png

Elite Roleplay

Merhabalar, eski Elite kadrosu olarak tekrardan bu platforma geri dönme kararı aldık. Aklımızda yaklaşık 2-3 aydır planlıyorduk geri dönmeyi ancak uygun ortamın ve yönetim ekibinin hazır olmasını beklediğimizden dolayı açılışı erteledik. Eski Elite Roleplay kalitesinden hiçbir eksik görmeden, aksine daha iyi bir ortam sağlayacağımızın teminatını veriyoruz. Sunucu kurallarını en yakın zamanda belirleyip bu forum üzerinden bildireceğiz. Kuralları son döneme uygun, modern bir şekilde ayarlayacağız. Oyuncu şikayetleri, oluşum başvuruları, geri ödeme talepleri gibi durumları forum üzerinden halledebileceksiniz. Oyun içerisinden mümkün olduğunca az şikayet/sorun kabul edilecektir. Sunucunun birinci ayından sonra her şey rayına oturunca, sunucu karakter başvuru yani whitelist sistemine geçilecek. Bu başvuruları forum üzerinden yapabileceksiniz. Başvuruları çok zor yapmayacağız ancak rol bilen kişiler kolaylıkla başvuruyu doldurabilecek. Bunun öncelikli sebebi sunucunun rol kalitesinin en üst düzeyde olmasını sağlamak ve oyun içerisinde işlenen kural ihlallerini en düşük seviyeye getirmek olacaktır. Bunun haricinde kural ihlallerin de direk ban atmak yerine yöneticilere ait olan hapishaneye süreli olarak atılacaktır. Rol dahilinde din faktörünü ön plana çıkarmayı planlıyoruz. Sunucuda iç savaşlardan ziyade din savaşlarının da olmasını istiyoruz. En yakın zamanda sunucu hazırlıkları tam anlamıyla tamamlandıktan sonra açılış tarihini yine bu konu altında verilecektir.

Lowlands Versiyon 4

pWV970.png

Kale Adı: Laszloburg Castle
Kale Tipi: Avrupa
Din: Hristiyan​

r2vRq7.png

Kale Adı: Mercenary Camp
Din: Yok​

4MOq2L.png

Kale Adı: Mount Hellstone

zBqlvY.png

Kale Adı: Nantes City

ERM6nA.png

Kale Adı: Farendal Castle
Kale Tipi: İskandinav
Din: Norse​

VMRX5Z.png

Kale Adı: Avalon

qWn8qR.png

Köy Adı: Glunmar Village
Köy Tipi: Avrupa
Din: Yok[/center
]
AkP62L.png

Han Adı: Glunmar Caravanserai
Han Tipi: Avrupa
Din: Yok​

okl8gR.png

Han Adı: Hellwood Hold
Han Tipi: İskandinav
Din: Norse​

Oyuncuları role itebileceğimiz bir şekilde düzenlemeler yapıyoruz haritada. Şuan ki resimler version 3 resimleri, yakın zamanda düzenlemeler bitince resimleri düzenleyeceğim.

Bu sunucudan ciddi anlamda ümitliyim. Zamanında Vendetta RPG, karakter başvurusu getirtmişi. Elite Roleplay'inde bunu getirtmesi RDM'in önüne büyük anlamda geçer ve bu sayede güzel roller yapılır. Yönetime bol şans diliyorum.

Yönetim kadromuzun %80 oranla 99-Breeze-Vendetta yada kısaca SA-MP'de en az 6 yıldır rol yapan kitleden oluşuyor.Sunucu açılmadan önce tüm oluşum sahipleri ile özel olarak konuşulacak,rollere teşvik ve devamlılığı için elimizden geleni yapmayı planlıyoruz.1100-1400 AD yılları arasında geçicek bu rol komseptin de tarihe uygun Faction ile karakterlerin oluşturulması,oluşum savaşlarının ise kolay kolay açılmaması ile tam anlamıyla sunucunun üzerine düşeceğimiz kadromuz ile hazır vaziyette çalışmalara devam ediyoruz.
-Kutluk-Abarti-SemsT

Şu zamana kadar PW üzerinde yapılan rollerin daha çok savaş ve kapışma üzerine geçtiğini düşünüyorum. Ancak bu sunucu sadece savaş ve kapışma üzerine değil, kurallar çerçevesindeki roleplay mantığını getirmek istiyor gibi. Kısacası ana amaç rol yapmak olacak gibi duruyor. Yönetim kadrosunda olacak kişilerin bir çoğunu tanıyorum ve bu insanların amacının tarafsız bir sunucu yönetmek olduğunu biliyorum. İçiniz rahat olsun, her şey yolunda giderse sadece bu platformda değil Türk platformlarında özlenilen rol mantalitesi getirilecek.

Marshall Mathers III said:
Efe ne zaman hazır olacak sunucu?
En kısa zamanda 1-2 günlük bir beta olarak açacağız. Sunucuda ki haritanın testi ve bug tespitleri için ufak bir beta sürecinden geçilecek. Kesin tarih vermem ancak çok fazla bekletmeyeceğiz.

Her zaman destek verdiğim ve anılarımın olduğu sunucu. Lowloands haritası rol yapmaya odaklıdır. Haritanın bir kaç eksiği var tabi. Şehrin içinde ufak oynamalarla rol alanı genişletilebilir. Glunmar Village yi yanlış hatırlıyorda olabilirim fakat sınıf ve mekan eksikliği vardı.  Çitler, kapılar, yeni sınıflar, kasaba salonu tarzında yapılar eklenip kasaba büyütülerse iyi olur. Haritanın genel olarak biraz büyümeye ve kalitesinin artırılmaya ihtiyacı var.

Umarım köyde inek geyik ve domuz büyütebildiğimiz çiftlikler vardır.Köylülerin zırhlarının sınırlandırılması gerek mesela köylüler ve haydutlar +30 un üstünde zırhlar giyemesin.Köylerinde bulunan silahlardan güçlü silahları taşıyamasın.Demirci sınıfı olarakta engineer bulunmalı.Bunlar olmazsa köyde yine barışçıl olmasına rağmen agresif yapan köy muhafızları.Dışarıda fear rp nin f sini yapmayan elit zırhlı ve great swordlu ve low rp yapan köylüler olucak.

Köyde ihtiyacınız olan her şey mevcut. Eksikler eğer tespit edilirse bir sonra ki güncellemede eklenir. Ağır zırhlardan ziyade oyuncuları orta seviye zırhlara yönelteceğiz. Ağır zırhları mümkün olduğunca az sayıda kişide tutmaya çalışacağız. Elite gibi zırhları sadece ana şehirde ki zırh dükkanında ve lord odalarında 1 stokluk olarak yer alacak.

Warband'a tekrar dönmeme sebep olabilir. Dışarıdan bakınca harikulade görünüyor. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Back
Top Bottom