Elit Birimler

Users who are viewing this thread

Zeki Dayı

Recruit
Oyunda bulunan elit birimler neye göre çıkıyor? Bir oranı var mı veya bazı yerlerde mi çıkıyor? Bunun şansı arttırılabilir mi? Bu konuda bilginiz veya fikriniz varsa yardımcı olabilir misiniz?

*EDİT*

Sizlerin de söylediklerini dikkate alarak biraz kurcaladım. Benim gördüğüm şekilde açıklayayım. Köylerde ki sahiplerin güçlerine göre yetiştirme oranları oluyor gibi geldi. Köylerdeki bu toprak sahiplerinin güç seviyeleri Normal, Nüfuzlu ve Güçlü şeklinde ayrılıyorlar ve gördüğüm kadarıyla sadece Güçlü olan kişiler elit birim yetiştiriyor. Diğerlerinde henüz denk gelmedim. Sizler aksini görürseniz lütfen belirtin.

Last edited:
Oyun başladığında rasgele köylere dağılıyor, en azından betada bu şekilde. Şansı arttırılabilir, bazı modlar görmüştüm bunu yapan. “Settlement icons” diye bir mod var. Bu modu kullanırsan, yanında taç işareti olan köylerden elit asker alabiliyorsun demek.

Beta için olan versiyonunun linki

Oyunda bulunan elit birimler neye göre çıkıyor? Bir oranı var mı veya bazı yerlerde mi çıkıyor? Bunun şansı arttırılabilir mi? Bu konuda bilginiz veya fikriniz varsa yardımcı olabilir misiniz?
Benim şu ana kadar gözlemlediğim yüksek nüfuzlu eşraflardan çıkma ihtimali çok yüksek. Yani eşraf nüfuzu güçlüyse orda çıkıyor ama kesin değil sadece çok karşılaştığım bir şey.

Oyundaki oranını daha tam çözemedim ama bazı köylerde +10,20 ilişkide çıktığı için şehir görevlerini boşverip sadece köy görevlerini yapıyorum ilişki yükseltmek için. Milletin kaçan kızlarını toplamaktan helak oldum.

Her yeni seferde köylere rastgele dağıtılıyor. Yeni sefer oluştururken zorluk ayarlarının orada adam toplama zorluğu var özel birliklere ne kadar etkisi var bilmiyorum ama ben gerçekçi yaptığımda bulmam baya zorlaştı eski seferime nazaran.

Back
Top Bottom